Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok a tini terhesség...

Mit gondoltok a tini terhességről?

Figyelt kérdés

Most kezdődött az Mtv-n ez az új sorozat, amiben tinik terhességét és szülését a gyerek nevelésüket mutatják be.

Én mostanában nagyon sokat gondolkodok azon, hogy mit tennék, ha megtörténne a baj..

Volt ez a lány, szakítottak a barátjával és kiderült, hogy terhes, a csávó nem vállalta fel a babát stb. de a csaj 16 éves létére megmondta a szüleinek, hogy megtartja a babát. a szülei legalábbis az anyja megpróbálta lebeszélni, de a lányt nem tudta, elég szörnyű 9 hónapon esett túl, mivel pompom lány volt, és hát egyre nagyobb pocakkal nem tudta sokáig csinálni hát kiszállt, a suliba mindenki megjegyezte amit tett. Ami szerintem eléggé hülye dolog. Mert szerintem azokat kéne lefujjogni, akik megcsinálják a bajt és rohannak elvetetni és persze mindenkinek elmondja, hogy mit is tett. Persze az ilyen lányokkal senki sem foglalkozik. Na mind1. És hát elment a csaj magántanulónak, amint már nagyon nagy volt a pocija, és mondhatjuk azt is, hogy arányaiban jól tartotta magát, elment dolgozni, közbe otthon tanult. Megszülte a gyereket, volt 1-2 meggondolatlan cselekedete, de azt egy 25 éves nő is elkövetheti. A szüleinél él, spórol, dolgozik, tanul és gyereket nevel. Most szerintem egy pompom lánytól akit eddig csak a divat és a pasik érdekeltek elég nagy fejlődés.

Szóval egyáltalán nem ment tönkre az élete és azt sem lehet mondani, hogy olyan pénzesek lettek volna a szülei, teljesen normális körülmények közt éltek. Semmi luxus.


És így ezt látva még jobban megerősödött bennem, az, hogyha ne adja isten de mégis véletlenül teherbe esnék nem vetetném el. Megkérdeztem erről anyut, azt mondta próbálna le beszélni róla, de ha én ezt akarom nem tehet mást csak, hogy támogat.

Ti milyen véleményen vagytok erről?

Én azt vallom, tök mindegy hány évesen történik, ha már megfogan ő egy ember és nekem már nincs "jogom" ahhoz, hogy ezt tegyem vele. Lehet ő lenne a rák feltalálója, ő találna egy új bolygót amin élhetnénk vagy akár amikor felnőne olyan felesége és gyerekei lennének akiket muszáj lett teremtenie az égnek. Hát akkor én ezt elveszem a világtól saját magamtól. Ilyet nem tehetek. Nem lenne szívem.

És ha most kiderülne, hogy terhes vagyok, azt hiszem nem bánkódnék és egyszer sem jutna eszembe az elvetetés gondolata se.

Lehet, hogy lenne az életemnek 5 olyan éve, amit a pokolba kívánnék, de utána ha bele szakadnék is olyan körülményeket teremtek amikről más csak álmodna. Lehet csak 10 év múlva lesz gyerekem, de én őt már most teljes szívemből szeretem, hogy még tervben sincs..

16/L


2009. dec. 7. 19:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Bocsi, de mi a címe és mikor van ez a sorozat?
2009. dec. 7. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
engem is érdekelne :D
2009. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
41%

Én elvetetném.

Nem jó sem a kicsinek, sem a fiatal anyukának.

De marhára vigyáznék, hogy ne essek teherbe, hacsak lehet.

2009. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon okosan, érett kislányként gondolkodsz. A legutolsó sorod pedig azt mutatja: okos, szeretetreméltó, csupasziv ember vagy. Azért remélem, hogy nem ér ilyen "baleset". Ha mégis: meg fogod oldani és nem esel kétségbe. Gratulálok Neked!!!
2009. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

alig hiszem el, h. ezt egy 16 éves lány írta! nagyon okos vagy! azt hittem, h. ezt vmi 30 éves nő írja... erre 16/L :D

tök tuti, h. anyuddal ilyenekről is beszélsz, nem csak bulikra kérsz engedélyt és siránkozol, meg ezt-azt kérsz :)

2009. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Húúú,ez nehéz kérdés...

Az viszont biztos,hogy Te nem 16 éves fejjel gondolkodsz,hanem jóval idősebb,meggondoltabb és bölcsebb vagy a korodnál.És az is biztos,hogy nagyon jó szüleid vannak,ha erről is simán tudsz velük beszélni.Szóval ezekhez nagyon nagy Gratula Neked!És szerncsés vagy,de vannak sajnos akiknek ez nem adatott meg.

Azért ez sajnos több tényezőből álló dolog.Egyrészt függ a partnertől,a körülményektől,az érettségtől,az anyagiaktól és még sorolhatnám...

Szóval egy baba nemcsak,hogy óriási felelősség,de óriási megpróbáltatások elé állítja a szüleit.Nagy türelem és még ezer más dolog kell ahhoz,hogy kiegyensúlyozottan tudjon felnőni.Sajnos sok helyen ezek a feltételek nem adottak,és én úgy gondolom,hogy néha jobb annak a kis lénynek ha inkább nem születik meg...Borzalmas ezt írni,mert én a kisfiamért az életemet is odaadnám,és nem is tudom,mi lenne ha nem lenne,de ennek ellenére úgy gondolom,hogy vannak olyan emberek akiknek nem szabadna,hogy legyen gyerekük.Én nem ítélem el azt,ha valaki fiatalon szül.De azt igen aki fiatalon szül és utána meg nem foglalkozik a gyerekével,mert rájön,hogy ő még élne,és minden más fontosabb mint az a baba (bár ha jobban belegondolok ez nem kor függő...).

2009. dec. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
72%

Nemcsak megszületni van joga annak a babának hanem normális körülmények között felnevelkednie is!!!

Arra nem lehet számítani, hogy majd a szülők segítenek. Mi van ha ne adj isten velük is történik valami?

Csak akkor szabad vállalni egy gyereket ha el is tudod tartani!

Ahogy most áll az országunk elképzelhető hogy se nyugdíj se családi pótlék nem lesz a jövőben! Segélyből meg ugye a rezsit sem lehet kifizetni, nemhogy a pelenkát, gyógyszert, tápszert, óvodát, iskolát...stb.

Az én tanácsom: Törekedj arra hogy ilyen fiatalon ne ess teherbe!

2009. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Sokan itt most helyeslik, ha valaki így fiatalon szül, ha már úgy alakul, pedig ez az életben nem így van, és sokan 40 felett! sem gondolkodnak így, ahogy Te!

Valami hasonló voltam én is, 15,5 évesen született az első fiam, most 10 éves és 4 napos. :)

Szuper volt a 10. szülinapi party!

2009. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben egyetértek veled.


Amikor én 16 évesen megismerkedtem az első komoly barátommal, én is odaálltam anyukám elé, és azt mondtam neki: "Anyu, én most elmegyek a nőgyógyászhoz, és felíratom a tablettát. De ha valaha az életben megtörténne, hogy teherbe esek, tőlem ne várja senki, hogy elvetessem."


Anyukám eléggé elcsodálkozott, de megértette. Csak annyit mondott, vigyázzak magamra, mert tizenévesen még nincs itt az ideje a gyerekvállalásnak.


Én láttam a barátnőmet tizenévesen abortuszra menni, egyetlen "baleset" miatt. Akkor én még nem feküdtem le egyetlen fiúval sem, de sokkolt, mert belegondoltam a helyzetébe magam, és úgy éreztem, nem bírnám végigcsinálni. Hiszen az ember nem öletheti meg a gyerekét csak azért, mert "rosszkor jött"... Nem láttam a "Néma sikoly"-t sem, de valahogy minden porcikámban éreztem, hogy én ezt semmiképpen nem akarom, hogy ilyet nem szabadna tenni egy apró kis emberi lénnyel.


Mindig vigyáztam magamra. Ha véletlenül "baleset" történt, még aznap rohantam esemény utániért. Mert azért nem szerettem volna feladni a fiatal életemet sem...


A történetnek volt utóélete is. Ma már mindketten felnőtt nők vagyunk, a barátnőm és én. Mindkettőnknek gyönyörű gyermeke született. De amíg én gyakorlatilag első alkalommal megfogantam, ő évekig "próbálkozott", és már-már feladta a reményt, mire végre, istennek hála, sikerült megfogannia neki is.


Jó lenne, ha sok fiatal gondolkodna hasonló, felelősségteljes módon, mint te, kedves kérdező. Mert akkor jobban vigyáznának magukra, és kevesebb kisbabának kellene már születése előtt meghalnia a szülei felelőtlensége miatt... A nők pedig nem vesztenék el a legcsodálatosabb adottságukat, a gyermek kihordásának képességét.

2009. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Gratulalok! Ahogy olvastam az elejet, nem gondoltam, hogy ilyen fiatal vagy. Anyukad nagyon buszke lehet rad! En azt hiszem, hogy ilyen gondolkodassal, kizart hogy "baleset" erjen, de ha megis, biztos vagyok benne, hogy meg fogod oldani es hihetetlenul jo anya valik beloled! Sok siket!
2009. dec. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!