Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek a korai...

Mi a véleményetek a korai terhességről?

Figyelt kérdés

Mármint a 16 évesektől kezdve. Az is érdekelne, hogy szerintetek melyik a normális kor amikor gyereket vállalnátok. Nem az érdekel, hogy ha beindul a karriered és az egyetemet is elvégezted. Esetleg van e olyan ismerősötök, vagy akár ti is akik korán vállaltatok gyereket. Sztorik is érdekelnek

Nemek és kor írjatok légyszi.

Előre is köszi.

16/L


2011. júl. 31. 15:00
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
74%

Nincs jó véleményem a korai terhességekről. Számomra a normális kor 25-38 év között van valahol. De ez csak az ÉN véleményem egyedül.


Mindkét legjobb barátnőm 18 évesen szült, az egyiknek bejött ez a dolog, a másiknak nem. (utólag mondogatja, h nagyon elcseszte az életét). De a másik meg tök boldog, jól vannak, a gyereke is gyönyörű, okos.


Ezt mindnekinek magának kell tudnia, hogy neki mikor van ez a kor.

2011. júl. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
58%

Pedig a legfontosabb dolog akkor is az, hogy meglegyen a biztos háttér. Legalább a 2 év munka (már csak azért is, hogy megkapj minden támogatást) és biztos jövedelem. Az is fontos, hogy mennyi ideje vannak együtt az "apukával".

Ha mégis mondanom kellene egy kort akkor a 20at mondanám a legalsó határnak.

Persze ezzel nem azt mondom, hogy elítélem azokat, akik előbb szülnek, de nekem akkor is túl korai.

2011. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
72%

Biológiailag a legideálisabb kor 20-25. Szívem szerint 22 évesen vállalnék babát, de mivel 24 éves koromig egyetemre járok (orvosi), így sajnos csak az egyetem és a rezidens képzés között tudok, mert semmiképpen sem szeretnék 30 felett szülni (nálunk "családi hagyomány", hogy 30 felett nehezebb a terhesség, és gyakori a koraszülés). Ameddig be nem fejezi valaki a középiskolát, addig semmiképpen sem érdemes, hacsak nem tudja bevállalni a baba mellett a tanulást. Érdemes utána még szakmát szerezni, de az sem normális, hogy manapság kitolódott az első szülés 30 fölé. Sajnos összetett a probléma (pl. nehéz biztos alapot adni huszonévesen), pedig akkor lenne a legjobb.

20/L

2011. júl. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Az, hogy 16 évesen még túl korai.

Sok fiatalnál áll fent a za probléma, hogy bár a szexet kipróbálják, a következményeivel nem számolnak. Rendben , ott az abortusz, mint utolsó lehetőség, de az is milyen dolog?

Legideálisabb kor szerintem 25 és 35 között van, de ha vki már 19 évesen "tudja" hogy anya akar lenni, akkor az nem gond.

Ja, és még vmi! Ha egy adott lány , tegyük fel 16, és felfogta ésszel hogy neki egy babája lesz, és azt is felvállalja hogy felneveli ilyen-olyan segítséggel ,(leginkább apaival, de a fiúk felelősségéről még 1 oldalt lehetne írni...) arra azt írom, hogy nem elítélendő. pl. Nekem volt középsuliban osztálytársam. Teljesen normi csaj volt, csak "összejött" a dolog. De annyira természetesen kezelte, hogy mi se tartottuk cikinek. Ezzel nem azt írom, hogy tapsolni kell, ha egy fiatal lány anya lesz, de ha komolyan veszi a dolgot, akkor nem érzem akkora problémának. (Ebből a típusból van sajna kevesebb)

De mindenképp érettség kell a gyerekvállaláshoz, no meg egyéb feltételek.

2011. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%

Fizikai szempontból szerintem 20-30 között ideális szülni.(De legalábbis mindenképpen akkor, amikor a testi növekedés már befejeződött, a ciklus beállt.)

Lelki/szellemi szempontból ez egyénileg nagyon eltérő. Minden esetre az a jó szerintem, ha kialakult a felnőtt személyiség (Önálló döntésképesség, a szülőkről való leválás megtörtént,-első sorban nem anyagilag gondolom ezt! Mi már túl vagyunk a 30-on, és a nagyszülők néha-néha besegítenek, tehát nem erre gondoltam).Tehát ha nem függ a szülők véleményétől, saját világképe van.

Ami viszont szintén előfordulhat, és egyénileg eltérő: vannak nők/lányok, akik épp a megkezdett anyaságuk segítségével tudnak felnőtté érni, de ez két esélyes, hogy így sül-e el, és előre nem lehet tudni.

Továbbá stabil párkapcsolat kell hozzá (szerintem, de ezt mások biztos máshogyan gondolják, hiszen van, aki eleve "egyedül" vállal gyermeket)


Én 26-27 évesen váltam éretté, hogy normális párkapcsolatot egyáltalán kialakítsak. 28 évesen ismertem meg a férjemet, 30-al szültem az elsőt, 32-vel a másodikat, remélem 35-el jön majd a harmadik.

Lelki szempontból totálisan elégedett vagyok, fizikailag elcsíptem az utolsó pillanatot, hogy még meg tudtam szülni hüvelyi úton. (Persze tudom, hogy ez nem csak a kortól függ, de mégis...)


34/N

2011. júl. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
2011. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a korai terhesekről mindig valami olyasmi ugrik be, hogy a lány vagy nem volt felvilágosítva, és becsúszott a baba, vagy kisebbségi, vagy megerőszakolták... :((


De hogy épeszű ember 16 évesen minek szül, azt nem értem. Mindenképp rossz családi hátteret sejtet. Számomra legalábbis.

2011. júl. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
73%

Nekem volt olyan évfolyamtársam általánosban,akinek 14 évesen csúszott be.Most 24 éves,7éves kb a kisfia.Jól el van.Bár már általánosban is mindenki lek*rvázta szegényt,talán annak tartották volna középiskolába is,ha nem jön közbe a baba.Azóta dolgozik,érettségije nincs szerintem azóta se,de felelősségteljesnek látszik kívülről.


Van olyan barátnőm,akinek diplomával,1,5év munkaviszonnyal egy 2hónapos kapcsolatban felelősségteljesség nélkül szintén becsúszott a baba.A terhesség miatt pedig az óriási rózsaszín köd csak mégnagyobb lett benne,és őrülten szerelmes a párjába,aki persze már feleségül is vette,hogy házasok legyenek mikor a baba a világrajön.

Viszont őt valahogy nem értem meg,mert ha már ott lesz a gyerek,és igazán kiismeri a férjét(akiről kb az egész város tudna rosszakat sztorizni),akkor majd nagy bajban lesz....


Én 24 vagyok,nincs párkapcsolatom épp.De az anyagiak megvannak.Ha lenne egy olyan férfi,akivel már azért pár éve együtt vagyok,közösek az érdekeink,a jövőképünk,akkor eltudnám képzelni vele a gyermekvállalást persze házasság után olyan 28 évesen :)

2011. júl. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
31%

Öszintén, egyáltalán nem örülnék ha majd lányom hazállítani 16 évesen azzal, hogy terhes.

Mai fejemmel 30 alatt semiképpen nem szülnék.

28 évesen szültem az elsőt, de szerintem véármnom kelle volna vagy 3-4 éves, egyszerűen agyiléag nem voltam rá érett.

Ezt onnan látom, hogy 2. gyreket 37 áévesen szültem és valahogy minden más.

2011. júl. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nincs ideális kor a szülésre. Mindenkinek akkor kellene szülnie, amikor ő úgy érzi hogy érett rá. Konkrétan mondhatják akár ezren is neked, hogy ne szülj még, azt hogy egy gyerek mennyi boldogsággal, gonddal, lemondással és örömmel jár, úgyis csak akkor érted meg hogy miről van szó, ha a saját bőrödön megtapasztalod.


Nekem van olyan barátnőm aki 18 évesen szült, és olyan ismerősöm is aki 42 volt.Egyikőjük sem bánja. A 18 éves lányból 27 éves 3 gyermekes anyuka, feleség vált, aki azóta is együtt van a gyerekek apjával, ma már a férjével. Bár emlékszem sok negatív kritikát kaptak anno, de őket az idő igazolta.Volt amikor én mondjuk az egész nyarat végig buliztam, utaztam, ő akkor nem tudott jönni szinte sehova, mert a gyerekeket nem tudta kire hagyni. De ma már mindent bepótolnak, és azt mondja, így sokkal jobb utazni, bulizni is, mert mindig van kihez hazamennie, tudja, hogy mindig várja otthon valaki és az életét el sem tudja képzelni a családja nélkül.


Én most 27 éves vagyok, és bár már egy 5 éve szeretnék babát, én most érzem úgy, hogy egyrészt megtaláltam azt az embert akinek szeretnék gyereket szülni, másrészt most értem meg annyira, hogy azt mondjam, képes vagyok minden negatív és pozitív dolgot a helyén kezelni.És úgy tűnik az élet is igazol, nemrég teherbe estem. Én sosem voltam karrierista, inkább attól tettem függővé a babát, hogy az adott páromnak szülnék e, vele felnevelném e együtt.

2011. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!