Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2013-ban kismamaként táppénzre...

2013-ban kismamaként táppénzre vehet a háziorvos?

Figyelt kérdés
Februártól mennék táppénzre és a háziorvoshoz egyszerűbb lenne eljárni a táppénzes papíromért. Ünnepek után természetesen felhívom a dokit, de ha valakinek van infoja erről légyszi ossza meg velem. Köszi
2012. dec. 20. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a háziorvosodat. Ezt soha nem gondoltam volna, de nem mindenhol egyformán szabályozzák ezt. Én Miskolcon lakom, Nyíregyházáról költöztem ide évekkel ezelőtt, de a kártyámat nem hoztam el az orvosomtól. 7 hetesen elkezdtem vérezni, ezért a nyíregyházi háziorvosom kiírt 9-es (veszélyeztetett terhes) kóddal. Gondoltam jobb lenne áthozni a kártyámat, így felkerestem a miskolci körzeti orvosunkat. Itt Miskolcon viszont (mint kiderült) nem a háziorvosok, hanem a terhesgondozó tartja táppénzen a kismamákat.
2012. dec. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
OFF A terhes gondozó, nőgyógyász es bármilyen szakorvos javaslatot tesz a táppénzre, amiről táppénzes papírt a háziorvos állíthat ki.
2012. dec. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász kiállít egy papírt, miben megindokolja a táppénz szükségességét, vagyis hogy miért vagy veszélyeztetett terhes, és azzal mész a házi orvoshoz, aki havonta adja a táppénzes papírt, amit el kell juttatnod a munkahelyedre.


A házi orvos a terhesség miatt nem vehet táppénzre, viszont ha "talál valamilyen betegséget", akkor táppénzre vehet úgy, mint mindenki mást (aki nem terhes).

2012. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is miskolci vagyok, viszont engem simán táppénzre vett a házi orvosom, hozzá kell járnom érte.

2012. dec. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Győrben a háziorvos elküldött és a terhesgondozó írt ki. Szóval utána kell kérdezni, mert mindenhol más a dolog..
2012. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Csak a háziorvos vehet táppénzre, de kell hozzá a nőgyógyász (vagy terhesgondozó) szakorvosi javaslata, szóval 2 kört kell futni. (Van házidoki, a felvesz nélküle is, de egyre kevesebb, mert nagyon ellenőrzik őket.)
2012. dec. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én ezt mostmár végképp nem értem (azok után, amit a másik miskolci válaszoló írt). Én megkérdeztem a háziorvost, a védőnőt és a terhesgondozót és mindhárman azt mondták, hogy a terhesgondozó tart táppénzen. Ez így is volt az egész terhességem alatt, kb. a 10. héttől (már megszültem). Az összes többi miskolci ismerősömnél így volt, pedig nem ugyanannál a háziorvosnál vagyunk. Az enyém is kiírt volna, de nem 9-es kóddal.

A nyíregyházi háziorvosom a terhesség elején 9-es kóddal vett táppénzre és végig tudott volna tartani (csak elhoztam a kártyámat). Ő semmilyen nőgyógyászati igazolást nem kért ehhez.

Kedves Kérdező! Szerintem az a legegyszerűbb, ha a saját háziorvosodtól megkérdezed.

2012. dec. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

9-es kóddal vagyok táppénzen. :) /Miskolc/

Tényleg érdekes, és egyben meghökkentő is, hogy városon belül mennyire nem egységes a rendszer.

2012. dec. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miskolci a nőgyógyászom, de én falun lakom.

A nőgyógyász javasolta a táppénzt, mondta, h keressem fel a háziorvost, h írjon ki táppénzre.

2012. dec. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
1! Ki adta oda a tappenzespapirt?
2012. dec. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!