Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheségi cukorbetegségnek...

Terheségi cukorbetegségnek mik a tünetei, h egyáltalán vannak? Ti mit tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

A "remegős éhség" lehet?

Sötétebb vizelet?


2014. febr. 11. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Terheléses cukros vizsgálaton kiderül. 7,8 fölött az van.

Nekem volt terhességi cukrom, 180g szénhidrátdiéta volt a megoldás.

Volt, hogy hirtelen megéheztem, az a remegős éhség, amit írtál, de ez volt nem terhesen is és szerencsére még nem vagyok cukorbeteg. Azért írom, hogy még, mert aki terhesen az volt nagy esélyel lehet a későbbiekben sajnos....

Figyelj arra mit eszel, ne egyél édességet, na jó minimálisat, fehér dolgokat is csökkentsd, ezek hamar megdobják a vércukrod, aztán hamar le is esik, így lesz a remegős éhség. Ha nem csokit eszel, és nem fehér kenyeret, hanem magos, barna kenyeret zöldséggel, felvágottal, akkor kevésbé lesz ilyen, az egészségednek is jót tesz, mert nem jó az a nagy ingadozás a cukornak. És a gyümölcsökbe is rengeteg cukor van, főleg a banánban!!!!

De a tapasztalatokat kérdezted. Nos nekem volt terhesen is remegős éhség. A másik hogy a terheléses cukros vizsgálatnál izlett a cukros lötty :) a környezetemben mindenki szőrnyűlködött. Mondjuk én vittem citromlevet, lehet azért volt finom valamennyire. A másik,hogy kibírtam hazáig kaja nélkül, hiszen a cukor telített.

Vizeletemen nem láttam változást. De a vizeletet figyelik ha cukros vagy akkor egész terhesség alattnézni fogják van-e benne cukor, mert az nem jó, nekem szerencsére nem volt abba.

Nos, hogy ezek mennyire utalnak terhességi cukorra nem tudom, de nekem ez volt.

2014. febr. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem amit írsz, az nem az. A "sima" cukorbetegség tünetei a gyakori pisilés, furcsa íz a szájban, szomjúságérzet. A terhességi cukornak is, gondolom, ugyanezek. A kezdeti, enyhe cukorbetegségnek meg nem nagyon vannak tünetei. A sötétebb vizelet lehet attól, hogy keveset iszol, a remegős éhség meg inkább alacsony cukorszintre utalhat.
2014. febr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Csütörtökön megyek terhelésre, csak nem minden stimmel és már nagyon várom az eredményt.

Nem eszek cukrosat, tegnap pl csak cukkinit ettem tojással , és csirkemellett mégis remegős lettem. Az hogy sokat iszok relatív mert eddig bőven elvoltam (terhesség előtt) ha nem figyeltem 1 bögre vízzel, most azért megiszom a 1.5 2l ami ugye normális lenne alapból....és mivel többet iszom többet is pisilik . Meg ez függ milyen napom van , van hogy egész nap innék, és van hogy erőltetnem kell, ugyan így van hogy kiszárad a szám hiába iszok....

Sötétebb vizeletem akkor is van ha 5 percenként kell pisilnem, de abban nincs cukor hetente nézik mert magas a vérnyomásom.

2014. febr. 11. 08:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap ezek alapján alig ettel szénhidrátot, sőt szinte semmit. Ez egyáltalán nem egészséges, pláne terhesen. Kell ch-t enni, csak nem mindegy, milyet (teljes kiőrlésű peksutijeit, tészták, nyírfacukor, stb). Mivel nem ettel, vagy alig, de a szervezeteknek szüksége lenne ra, nem csoda ha rosszul lettél.


Nekem ugyan nem terhessegi cukorbetegségem van, hanem sima.

2014. febr. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok akinek terhességi cukra volt. Én terhesség előtt nagyon kevés folyadékot ittam, aztán terhesen sem sokkal többet, de próbáltam figyelni rá, annyi, hogy este valahogy nagyon kiszáradtam és muszáj volt innom, szóval ezt is talán annak tudom be, viszont ez már terhesség után is van..... viszont a terhesség után terheléses cukrom tök jó lett..... szóval annyira nem kell kombinálni, mert ki tudja...

Tegnap tök jól ettél, de abban igaza van az előttem szólónak, hogy kell a szénhidrát is, persze mértékkel, bár még nem vagy terhességi cukros szóval azért egyél, ha éhes vagy, de terhességi cukrosan sem szabad éhezni. De ebben segíteni fognak a diabetológián, ha mégis úgy adódik.

Szóval egyél azért akár 1 barna zsömlét felvágottal, vagy tojással, máris van benne szénhidrát, a barna zsömi, szépen egyenletesen dobja meg a cukrodat, nem úgy mintha fehér lenne. 3-4 Hamlet, abonett, korpovit keksz ezeket nyugodtan eheted szintén valami tojás, hús, kefir, saláták mellé. Kis mennyiségű rízs a cukkini mellé. Nem írok annyira konkrétumokat, mert még nem vagy terehsségi cukros. Ha az lennél, akkor a rízs azért ki kell mérni még száraz állapotban, hogy meglegyen a megfelelő szénhidrátod, a zöldséget én aztán nem nagyon mértem, mert minimális a tartalma, na jó lencse bab ilyesmi felejtős, mert azokba sok van és a krumpli is tiszta cukor.

De az étkezések mennyiségére is figyelj, mert nekem terhességi cukrosan, napi 5-6 étkezés kellett, és összesen 180g szénhidrát jöhetett ki és persze arányosan kellett elosztanom a szénhidrátot az étkezésekre, tehát mindben kellet lennie egy adott mennyiségnek.

amúgy jól teszed, hogy figyelsz erre.

2014. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredménye a vérvételnek?
2014. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos csak hètfõre leaz meg, akkor megírom.
2014. febr. 13. 14:20
 8/9 anonim ***** válasza:
MIlyen lett a cukrod?
2014. febr. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csütörtökön sikerült eljutnom èrte, tökeletes lett,ettem is utàna kokuszos fornetit de szigorúan csak pàr db-ot
2014. febr. 21. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!