Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most tudtam meg, hogy terhessé...

Most tudtam meg, hogy terhesség alatt nem szabad gyógyszert szedni, aggódom, most mekkora az esélye, egészséges lesz?

Figyelt kérdés

amit olvastam:

"Ne vegyünk be gyógyszereket , amíg nem kértük ki orvosunk tanácsát (OLVASD EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, OTT MINDIG IRJA H TERHESSÉGNÉL MIKOR VAGY NEM SZABAD). Ez az első tizenkét hét alatt különösen fontos , mert ekkor alakulnak ki a magzat főbb szervei. A paracetamol tartalmú láz- és fájdalomcsillapítók alkalmazhatók a terhesség kései szakaszában , de semmiképp sem túl nagy adagban , vagy rendszeresen."


én viszont pont 10-11 hetes vagyok, pont belesek, és paracetamol tartalmú és most olvastam a tájékoztatót is, hogy terhesség alatt nem javasolt szedni, teában oldódó megfázás elleni por, ez:

[link]



valamint szedek vitaminokat, amiket nem tudom meddig szedjek, vagy baj e nagyon ha tovább szedem, mert pontosan nem tudom hány hetes vagyok, mert két hét eltérés van aszerint amit szintén olvastam, idézem:

"A pozitív terhességi teszt után érdemes felkeresni a nőgyógyászt. Meg fogja kérdezni, mikor volt az utolsó menstruáció. Erre az utolsó vérzés első napját kell válaszolni. Ebből fogja kiszámolni a terhesség idejét és a szülés várható időpontját. Azonban jó, ha tudod, hogy a fogantatás nagy valószínűséggel ettől a naptól számított kb. 2 hét után volt. Ezért, amikor azt mondja neked a nőgyógyász, hogy magácska 6 hetes terhes, akkor a magzatod valójában még csak kb. 4 hetes."


2013. okt. 18. 18:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=3z8jowF9kCU


Papíron mindig az utolsó mensid dátuma szerint fogják írni a babádat, még akkor is ha te tudod, hogy 10 nappal később volt ovud, vagy bármi egyéb, papíron az utolsó mensidet fogják mindig nézni. A babák a 40. héten születnek (elvileg) de ezt úgy kell érteni, hogy a baba ekkor csak 38 hetes, mert a ciklusod első 2 hetében még nem is létezett. De ezzel nem kell foglalkozni, mert bármikor ha megkérdezik hány hetes vagy akkor aszerint kell mondani ami a mensid szerinti dátum. Az, hogy mikor volt ovud vagy tudod vagy nem, de az utolsó vérzésére mindenki emlékszik, ez az egyetlen biztos pont. Ettől kezdve akár vitamint akár gyógyszert akár vény nélküli gyógyszert veszel be mindig meg kell kérdezni az orvosodat, védőnődet, patikust, de első sorban a nőgyógyászodat, hogy szabad vagy sem.

2013. okt. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

de szóval most alakulnak ki a magzatom főbb szervei, és gyógyszert szedtem.

és most rettegek.

nagyon súlyos lehet egy 5 tasakos 1000 mg-os paracetamol??


amúgy nem tudom az én orvosom hogy állapított időt, tekintve, hogy fogantatás előtt 3 hónapig mensim sem volt a stressztől, szóval jún-ban volt az utsó és augusztusban lettem terhes..na mindegy ebbe már jobb, ha bele sem megyek, szóval én úgy voltam vele, hogy augusztustól nézi, mert akkor egy másik nőgyógyász még nem látott semmit, csak peteérést, de elvileg akkor már terhes voltam, amit érdekes, az előző doki hüvelyi ultrahanggal csak petesejtnek nézett, ááá hosszú

2013. okt. 18. 18:49
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Ne aggódj, az én orvosom szerint szinte bármilyen gyógyszer szedhető terhesség alatt. Van a családban orvos, gyógyszerész, ők is viszonylag megengedők.

Persze legközelebb kérdezd meg a te orvosodat, de amit bevettél, azon már tényleg kár aggódni.

2013. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, amúgy meg ha bemész a genetikai tanácsadásra, ott pontosan meg tudják mondani a kockázatot.
2013. okt. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

Az első trimeszterben anilin (paracetamol, pl.: Panadol) származékok kerülendők, helyette pirazolont tartalmazó szerek (aminophenazon: pl. Algopyrin) alkalmazhatóak, az utolsó trimeszterben pedig a paracetamol a választandó szer, ekkor az aminophenazon származékok ellenjavalltak!

2013. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

ó reménysugarak, a végén a reménysugarak meg lelőve :(


marad az imádkozás? neeee

2013. okt. 18. 19:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz baj! Ne aggódj! Majd tárgyald meg a dolgot a nőgyógyászoddal, biztos meg fog nyugtatni.
2013. okt. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta a doki, hogy ha nagyon kell, vehetek be fájdalomcsillapítót, de ne ibuprofen tartalmú legyen.
2013. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, majd megkérdezem a dokit, de remélem nem elvi alapon fog mondani bármit, hanem papíron kimutatva tesztekkel
2013. okt. 18. 19:13
 10/14 anonim ***** válasza:
Paracetamol szedhető a terhesség alatt. Ne aggódj!
2013. okt. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!