Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Császármetszés-leírnátok...

Császármetszés-leírnátok pontosan, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne: gerincérzéstelenítés fáj-e, meddig tart az egész, érezni-e valamit, hallani-e közben, mennyire fáj, stb.
2014. febr. 11. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem fájt az érzéstelenítés, tényleg csak annyi volt, mint egy szúnyogcsípés. Felültem a műtőasztalra, beadták, lefeküdtem, és vártunk. Addig előkészítettek, lefertőtlenítettek, eltakarták, mindeközben az anesztes csipkedett, hogy érzem-e még. Aztán amikor nem éreztem elkezdték. Az anesztes végig a fejemnél állt, beszélt hozzám. Először nem éreztem semmit, majd utána is csak ráncigálás, húzkodás félét, de egyáltalán nem volt fájdalmas. 15 perc alatt kivették a babám, majd még 15 perc alatt varrtak össze. Nem hallottam közben semmi érdekeset, a dokik kommunikáltak egymás között, talán valami gép csipogott még, de amúgy csend volt. Amikor kivették a babát akkor megmutatták pár másodpercre, elvitték, majd visszahozták fél percre. Aztán kitoltak a megfigyelőbe, és ott odaadták szoptatni. Meg zsákot raktak a hasamra, de ez sem fájt. Aztán 3 óra után áttoltak a kórterembe ahol még 10 órát feküdnöm kellett. Nekem utána sem fájt, csak húzódott. Lógott belőlem egy katéter, meg egy hasi drain, de ezeket hamar kivették. Utána már egész jó volt.
2014. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 JnéHN ***** válasza:
Szia! Nekem menet közben derült ki, hogy császár lesz, mind a két fiamnál. Kaptam bátorító injekciót, és áttoltak a műtőbe. Ott megkaptam a gerinc érzéstelenítőt. AZtán vártak míg hat, közben tettek fel ekg-t meg vérnyomásmérőt is. meg bekötöttek valami infúziót. Nem tudom mennyi ideig tartott. Az orvosok és a nővérek meg aki ott volt, beszélgetett, de nem arra figyeltem. aztán szóltak, hogy anyuka nemsokára felsír a babája. Kivették, megmutatták, adtam neki egy puszit és elvitték. Apa ment vele. Engem összevarrtak, tettek egy sózsákot a hasamra és betoltak az őrzőbe. 12 órát kell ott lenni, 6 óra múlva fel kellett állni. majd később elmenni pisilni. Azt ajánlom, hogy a fejedet ne emelgesd, amíg ki nem megy teljesen az érzéstelenítő hatása, mert akkor olyan fejfájásod lesz, hogy borzalom. (nekem 3 napig adtak infúziót). Aztán eltoltak egy székben a szobába és ott 24 óra múlva megkaptam a babát. Persze addig is hozták szopizni, de nem lehetett velem. Ha sokat iszol, hamarabb helyre tudsz jönni.Meg ha már lehet, akkor inkább ülj és sétálgass, persze mértékkel, mint feküdj.
2014. febr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szülőszobára fektettek, feltették az NST-t, bekötötték az infúziót, oxytocint. Amikor lettek fájások az NST-n (én nem éreztem), betoltak a műtőbe. Az anesztes beadta a spinálist, állt a fejemnél, beszélt hozzám.Jött a dokim beöltözve, egy asszisztense volt, és két csecsemős várta az ikreimet. Kb. tíz percet matattak,közben valami focimeccsről beszéltek. Nem láttam a lányokat a lepedőtől, de mondta a doki,h. "formásak", ezt sosem felejtem el :)

Aztán összevarrtak, behozták a gyerekeket egy percre, mert a műtőben hideg van.Aztán kint megmutatták őket apának is. Kitoltak, férjem várt. Fél napig a szubintenzíven voltam, nem szabad felülni!!!! És RENGETEGET igyál, kérj szívószálat. Nekem is fejfájásom lett, az volt a legrosszabb az egészben. Én fél nap múlva kaptam meg az ikreket szoptatni, jobb lett volna előbb. A sebem kb. egy hétig fájt,aztán gyorsan gyógyult,már szinte nyoma sincs. Pécsi klinika.

2014. febr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pont úgy, ahogy előttem már leírták. Talán annyit tennék hozzá,h nekem nem lógott semmi drain -vagy mi a szösz :) - a hasamból. :)

műtét után kb. 5 órával felkeltem magamtól.Mondjuk ez a másodiknál történt,rutinosan.Elsőt kicsit nehezen viseltem,nagyon nagyon fájt bármilyen pici mozgás is.Mikor fel bírtam kelni,hozták a babát,aztán szépen gyógyultam.nem volt semmi komoly fájdalom,vagy probléma szerencsére.

Maga a metszés nem fájdalmas,inkább kellemetlen,de elviselhető.

2014. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kriszti086 válasza:

Szia! Nekem is egy hónapja volt ,de nekem kint Németbe.

A műtét: Reggel 7kor beértünk a kórházba mentem az előkészítőbe ott velem volt párom végig! Elsőnek kaptam a kanült de ugye hiába mondtuk hogy a jobb kezembe szeretném a balba akarta a gyerek rakni ,jól el is baszta így újra kellet szúrni. Na mondhatom szépen néz ki még mindig! Aztán le kellet vetkőzni ,megkaptam a harisnyát ami végig rajtam volt bent a kórházba! Pancsi után kaptam mindig újat. Utána kaptam a katétert na az elég kellemetlen volt de biztos vagyok benne hogy azért mert nagyon kellet pisilni,de hiába mondtuk hogy el kéne menjek már nem mehettem. Így jó fél órát égett a helye.....aztán meg végig érzetem bent....nekem ez a része volt az egyik legkellemetlenebb.Persze toltak volna át a műtőbe a hebammém neki baszott a falnak és eltört az úja!!!! :))))) Igen ez volt a következő pont ahol tudtam hogy igen ez az én napom! :)))) Azért betolt a műtőbe ahova a párom nem jöhetett be egy darabig. Jött egy másik nénike szólt hogy ő az új hebamme. Ha az a néni nincs sokkal szarabbul élem meg az egészet!!! Amikor kaptam a spinált persze az se sikerült.....a nénike átölelt nyugtatott,folyamatosan mondta hogy vegyem a levegőt és hogy mindjárt vége! Másodjára sikerült. Éreztem ahogy zsibbad a bal lábam ,majd a jobb. Maga a szuri kicsit kellemetlen volt de igazából simán túl lehet élni! Felfeküdtem kikötöztek,elkezdték kenni a hasam ,megkérdezték érzem -e mondtam hogy igen! Aztán felhúzták a paravánt párom bejöhetett. Én nagyon aggódtam hogy fájni fog mert végig éreztem a lábam ,ahogy vágnak azt is de nem fájt!!Nem is értem az egészet! Érezetem ahogy feszítik a vágást,ahogy húznak ,vonnak de semmi fájdalom nem volt. Felénél kellet szólni hogy nagyon hányingerem van és hogy mindjárt elájulok....vert a víz.....Gábor azonnal szólt és nyomtak belém egy csomó valamit kb 1 perc alatt jobban lettem.Aztán elkezdtek nagyon ráncigálni az egyik orvos pedig a bordáim alá nyúlt és elkezdte nyomni fentről a hasam,na azt kicsit éreztem! Utána pedig egyszer csak egy kis hang épp hogy halkan felsírt.....életem egyik legszebb perce volt. El se akartam hinni....Hozta a hebamme és megmutatta nekem ,majd ő meg apukája elmentek lemérni és elvágni a köldök zsinort. Utána hozták is egyből vissza és rárakták a mellkasomra. Ott volt egy szál kis pelusba kéken és kis mocskosan.... Így voltunk 3man a műtét végéig. Amikor vége lett apa és Bella elmentek a megfigyelőbe még engem átpakoltak a másik ágyra.Mire engem bevittek ők már össze voltak borulva. :))) Ott megint rám rakták és onnantól végig velem volt! Ami nagyon szar volt hogy közbe kaptam az oxitocint.....na az durva még lefolyik! OIyan görcsöket okozott hogy azt hittem soha nem fog elfogyni az az egy palack. Amikor azt leszedték sokkal jobb lett. A hasamra raktak egy 2-3 kilós kis zsákot és így voltam délutánig. Cserélték alattam a betéteket de nem volt vészes a vérzés.Kaptam 2 fájdalom csillapítót és pár óra múlva mehettem a szobámba. Este jött egy buzeráns nő akivel fel kellet állni.....na ebbe csak az a szép hogy teljesen fekvő helyzetből kellet felkeljek egyedül a fogóckodóval úgy hogy az a nő csak nézett! Másnap a német kismamát szépen felsegítették.....a háttámlát felhúzták neki és segítettek a lábánál mindennel.... Én meg ott húzóckodtam egyedül a katéterert is alig bírtam arrébb rakni....na meg a felállás...ha párom nincs ott nem is tudok felkelni....egyedül nem ment volna... Főleg nem a séta....na mindegy! Túl vagyok rajta! Másnap délután vették csak ki katétert....az sokkal gyorsabb volt mint a felrakás! Mondjuk 2 hétig fájt is hasam ha pisiltam... Vérzés azóta is alig alig van pár csepp.....azt mondták ez a normális csak ha elmúlik és belázasodok akkor azonnal doki....na köszi! Szurit minden este kaptam a lábamba,de itthon nem kell! 4szer kaptam és kész... Az viszont elég kellemetlen volt! Kis tanuló adta be 3szor és azt hittem lepetézek!! 1szer egy régi motors meg se éreztem!! :))) A varratok meg majd felszívódnak,a hegem szép! Alig sebes! sőt szinte nincs is rajta seb! Kicsit viszket néha de nem vészes!Ami nagyon rossz volt hogy felkelésnél mindig köhögnömkellet..gondolom a sok fekvéstől....viszont azt mondom neked hogy sokkal jobb mint a sima szülés!! Beszéltem ott kismamikkal akik simán szültek...hát ....én nem bánom hogy császároztak! :) Pedig annyira féltem tőle! Amikor megtudtam hogy az lesz ,mindenhol olvastam történeteket és nagyon paráztam...pedig aztán pikk pakk tényleg túl van rajta az ember! Sok szerencsét neked!! :))

2014. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!