Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig dolgoznátok a helyemben?

Meddig dolgoznátok a helyemben?

Figyelt kérdés

H-V - ig reggel 8- tól este 8-ig. Heti 5 vagy 6 nap. Emberekkel foglalkozó multicég, mint értékesítő. Le fel ugrálok a székben. Este dagadok az ülés miatt. A nyomtatótól az asztalomig. Most 3 héten belül 2x voltam beteg, mert nem tudtam kipihenni. Nem örülnek ha beteg vagyok, akkor mindig azt kérdezik hogy ugye holnap jövök. Ma azt mondta a felettesem, mikor mentem enni, mert mondtam neki hogy én következem, de még az előttem soron lévő kolléga nem jött ki, hogy nem mehetek, attól hogy terhes vagyok nem vagyok kivételezett.

Mennyi a minimálbérnél a táppénz? Meddig dolgozzak szerintetek?

18 hetes kismami


2014. febr. 11. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Anyagi helyzettől függne nálam.


Hasonlóan voltam,én elmentem 12.héten táppénzre inkább.

De nekünk a családi kasszát nem minuszolta nagyon.

2014. febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A táppénz a fizetés 50%-a.
2014. febr. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem így van, terhesség esetén sokkal kevesebbet vonnak le, nem fizetsz annyi járulékot.
2014. febr. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Részmunkaidős állásba nem tudod átkérni magad?

mondjuk napi 6 órásba?

Az rögtön megoldás lenne.


Heti 5*12 óra folyamatosan? Ne viccelj már, az 60 óra- biztos, hogy ennyit dolgozol FOLYAMATOSAN?

Nézz bele a MT-be, kismamaként folyamatos, napi 12 órás munka nem hiszem, hogy engedélyezett.

Ha pedig heti 40 órás munkarendben vagy a szerződésed szerint, akkor nem kell mást tenned, csak kérni, hogy ezt biztosítsák számodra.

Egyébként ugyancsak MT: munkaközi szünet. Keress rá- olyan nincs, hogy te 12 óra alatt 1* mehetsz enni!

Biztosan jól írtad le a munkaidődet?

2014. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, biztosan. Heti 3 nap 1 szabad megint 3, 1 szabad, vagy 2 munka 1 szabad. Nem igazán van kettő szabadnapom egybe. És igen, napi fél óra ebédszünet jár 1x. A dohányosok kimehetnek, aki nem dohányzik azt nem igazán engedik ki. Nem engednek rövidebb munkaidőt, már kérdeztem. Azt mondták, majd ha a vége felé járok a terhességnek.
2014. febr. 11. 15:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki szerint a táppénz a fizu 50% azzal ne foglalkozz. A helyzet a következő:

Ha volt 2 év folyamatos biztosítási időd, akkor az átlagfizetés 60%-t kapod (a 2 év folyamatos biztosítási idő, azt jelenti, hogy volt bejelentett munkaviszonyod és nem volt 30 napnál nagyobb megszakítás)

Amennyiben nincs meg a 2 év (nem kell,hogy ugyanannál a munkáltatónál legyen), akkor kapod az 50%-t

2014. febr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyesmi munkabeosztásom volt,csak én hajnali 5től este 8ig dolgoztam heti 5-6 nap.Aztán egy szabad és elölről megint.

Én a helyedben elmennék tp-re,ha megtehetem anyagilag.

A 20.héttől vagyok itthon,nem sokkal kaptam kevesebbet(kb 20 ezerrel) mint a fizetésem.(100 körül kerestem,havi közel 300 órát voltam a munkahelyemen,most 80 a táppénzem)

2014. febr. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!