Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magánorvos vagy SZTK-s?

Magánorvos vagy SZTK-s?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szerintetek érdemes magánorvoshoz menni? Én a 3.babát várom, az első kettővel volt választott orvosom, de most nem szeretnék, valahogy feleslegesnek tartom. Ugyanakkor most 5-6 hetesen megvizsgált az SZTK-s, 2mp-re nézett rá a monitorra és megállapította hogy terhes vagyok jöjjek vissza 4 hét múlva. Nem tudom, hogy ez a villámvizsgálat azért volt mert SZTK-s, vagy mert egy petezsákon még nincs mit nézegetni!? Ugyanakkor ugyanez az orvos magánban 10ezer ft-ért dolgozik, meg azt hallom jó szakember..szóval SZTK-s alapon is el kell hogy lássa a feladatát legjobb tudásának megfelelően, nem? Pátyolgatásért én nem szeretnék fizetni (van csaldom aki pályolgat) engem csak az érdekel hogy nézze meg rendesen a leleteket. De most ez a 2mp-es vizsgálat elbizonytalanított. Szóval tapasztalatokoat várok SZTK-s körökben :-) Köszi
2014. febr. 13. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szerettem volna választott orvost. Okok mindegy. 18 hétig bírtam. Ugyanis az akkori ultrahangon olyan stílusban és olyan szörnyűt hallottam az aktuális doktortól, hogy azonnal felhívtam egy választott dokit. Ő teljesen mást és másképpen beszélt. Ez csak egy tapasztalat. Amúgy 18. hétig semmi rossz nem volt. Lehet, hogy rossz dokit fogtam ki a 18. heti vizsgálaton.
2014. febr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Jégtánc ***** válasza:
Nekem is 3 gyerekem van egyiknél sem volt fogadott orvosom.Sztk- doki mindig megnézett rendesen,sosem kellett sokat várni.Személy szerint én örültem ha hamar végzett.Ha valami gond lett volna úgy is elbeszélgetünk,megbeszéljük.Ha kérdésem volt feltettem,normálisan,kedvesen válaszolt rá.
2014. febr. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia szerintem ne aggodj, ez a két mp ez álltalános első vizsgálatnak sztksan. Egy vizsgálatra ne alapozz. Várd meg hogy viselkedik a többi alatt. Szerintem ugyanolyan jol ellát majd mint a fizetősöket. Ha esetleg a terhesség alatt lesz valami komplikácio szerintem csak akkor érdemes dokit fogadno. Nekem volt igy mi fogadtunl egyett de azt is csak a 30. héten (előzö vetélés,most hematómák meghát első baba ilyenkor hajlamos az ember mindenért fizetni ha tud)

De a következőnél ja minden rwndben lesz mi se fogadunk.

gratula amugy.

2014. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: A lényeg, hogy totál megrémisztettek, hogy lehet, hogy fejlődési rendellenesség, mert megnagyobbodott a gyomor. Kérdeztem, hogy ez mit takar, arra annyit nyögött a doki (miközben látszott, hogy már a francba kíván, végig ilyen volt), hogy hát azt ő ugyan honnan tudná. Majd menjek vissza. Aztán elköszönt. Szóval ennyi. További vizsgálatra nem küldött, tehát gondoltam, hogy akkora baj talán mégsem lehet, de tiszta idegben teltek az órák, míg a fogadott dokihoz el nem mehettünk ultrahangra. Semmi gond nem volt. Szerencsére. Ő sem pátyolgatott (nem is szeretem, pont azért nem akartam fogadott dokit, hogy inkább ne ismerjem annyira), de ha kérdésem volt, akkor kielégítően és normálisan válaszolt, időpontot egyeztettünk és tudtam kihez fordulni. Előtte minden helyről küldtek a másik helyre, össze-vissza hivatkoztak a másikra és egy eredményért külön kellett bemenni. Ráadásul nem is ott adták ki, ahová küldtek. Szóval így könnyebb volt.
2014. febr. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nincs különösebb eü. probléma, akkor teljesen jó az sztk is. Elég motiváló a megspórolt pénz (számomra), amit doki helyett a babára, a családra, vagy magadra is költhetsz. Pláne 3.baba...megérdemled a kényeztetést! :)
2014. febr. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na jó ez megnyugtató, hogy más szerint is ki lehet próbálni egy SZTK-st :-) Akkor egyenlőre maradok, és ha esetleg probléma lesz (ami nem lesz!! :-) ), még akkor is ráérek váltani. Igen, a pénz miatt, fizetek elég TB-t és sose járok orvoshoz, nem értem miért kine a terhesgondozásért fizetni, ahhoz hogy ellássanak rendesen? Illetve a havi 10.ezer ft-ot még talán rászánnám, de hogy szülésnél ennek a tízsszeresét nem lennék hajlandó kifizetni az biztos. Az első kettőnél is úgy éreztem hogy végülis én csináltam a nagy részét.. Nincs akkora szerepe egy orvosnak hogy 100ezret hálából odaadjak (kivéve ha komplikáció van..) Igen, marad a pénz a babónál :-)
2014. febr. 13. 10:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ha kevesled, amit az sztk-s doki mond, akkor van arra is lehetőség,h a kötelező, nagy UH-kra (12 és 18 hetes) elmész egy magánklinikára. És ott jó alaposan megnézik, 20 percen keresztül. Igaz,h ezért is fizetni kell(kb 25 ezer lenne a 2 uh), de mégsem annyit, mintha magándokihoz járnál, és havonta otthagynál 10ezret . Ráadásul nem jár azzal a "kötelezettséggel",h akkor illik a szülés levezetésére is felkérni.

Csak egy ötlet arra az esetre, ha úgy éreznéd,h keveset mondanak, talán nem túl alaposak az sztk-n.

2014. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Debrecenben pl. tök jó az sztk-s ellátás. Doki normális, uh-os nőci profi szakember, vérvétel doki ajtajával szemben. Én se akartam fogadottat, de sajna közbejött egy betegség, ami vérpótlással járt (nem tudják, mi bajom volt), a cukrom elszállt (inzulin kellett), így jobbnak láttunk fogadni. Na meg egy ismerős szülésznő rám beszélte. Kellett vagy sem, nem tudom, így alakult. Velem kedves volt gátvarrás közben, másik doki más nővel ugyanazért kiabált.
2014. febr. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teszem hozzá a debreceni sztk-ban 4D uh 5000 Ft. Nem két órás, csak 20 perces, de annyi pont elég. A babának se jó a sokáig tartó hőhatás és nekem is kényelmetlen volt 20-30 perc múlva.
2014. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!