Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismami, akinek...

Van itt olyan kismami, akinek van cicája a lakásban? A szülés után kidobjátok? Vagy meg lehet osztani egy nagyobb lakást cica és baba között és kizárni a babaszobából? / a cicaszőrre gondolok elsősorban /.

Figyelt kérdés
2009. dec. 8. 20:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/89 anonim ***** válasza:
Miért dobnám ki? Van cicánk, és szeretjük. Nem fogom kitenni az utcára, pedig egy szobás a lakás, nincs külön babaszoba. Összeraktuk a babaágyat, rá kell szoktatni, hogy ne menjen bele. Ja és minden nap porszívózok és felmosok, ha kell.
2009. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/89 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted azt, hogy "kidobjátok" ?!?

Egy élő állatról beszélsz.

Takarítani kell. Úgy mint előtte is. Mióta feltalálták a porszívót nem gond a macskaszőr.

2009. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/89 anonim ***** válasza:
Hát biztos,hogy kapsz rendesen hideget a kiírás miatt. Nekem is van egy kutyám lakásban, igaz lenne helye az udvarba, hogy mi lesz azt még nem tudom, de meg kell lépni, ha kirakjuk akkor most, mert ne hogy a babára ezért támadjon.
2009. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/89 A kérdező kommentje:
A családom elvárja tőlem, hogy adjam oda valakinek, de nem áll szándékomban. Egyrészt mert nagyon szeretem, másrészt mert nem találok olyan gazdit, aki továbbra is lakásban tartaná. Ha pedig kinti cica lenne belőle, azt értem kidobás alatt. Elég bután fogalmaztam utólag elolvasva, viszont a válaszaitoktól szabályosan boldog lettem.Cica marad!
2009. dec. 8. 20:29
 5/89 anonim ***** válasza:
100%

Én cicákat tenyésztek, és van egy 21 hónapos kisfiam.

A babaszobából kicsuktam a maccsokat, mert azért egy cica az mégiscsak a nyelvével mosik még wc-zés után is, ráadásul nem szeretném, ha a mindent megkóstoló pici fiam szőrlabdákat köpne, de ezt leszámítva a lakás többi részén ugyanúgy ott vannak a maccsok...


Megcsináltattam a toxoplazma szűrést is még kismamakoromban, és ott kiderült, hogy már fertőződtem régen, tehát a magzatom biztonságban van, mivel általam védett ő is. :) (Ezt a vizsgálatot minden cicásnak ajánlom, ha mondjátok, hogy cicátok van a lakásban, elvileg díjmentesen elvégzik.)

De ha nincs védettséged a toxora, akkor is megteheted még, hogy a cicádat is megszűreted. (Ő is lehet védett, vagy egyáltalán nem fertőződött. Nagyon ritka, hogy egy felnőtt, nem kijárós cica éppen aktívan megfertőződjön a terhesség alatt, tehát az egész toxo-mizéria inkább csak hisztériakeltés szerintem. Fertőzött hústól is ugyanúgy megkaphatja bármelyik kismama, tehát felesleges a cicákat kiáltani ki bűnbaknak... )


Viszont a szőr miatt, és a baba esetleges allergiájának elkerülése végett egy külön szobát javaslok a babának, ami macskamentes... A cica nem való a babaágyba, és a szőre sem.

2009. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/89 anonim ***** válasza:
Nekünk is van cicánk lakásban, nem jár ki, oltott, megnézettük, egészséges. Nekem mindig is volt cicám és nem kaptam még el a toxoplazma fertőzést, a terhesség alatt betartottuk a játékszabályokat(nem én takarítottam a wc-jét, nem babráltam...egyébként amint teherbe estem nem jött az ölembe aludni, feküdni, max. a lábamhoz. Már a 34. hétben vagyok, túl 3 toxo-szűrésen (mind negatív, tehát nem kaptam el, több nem is lesz). A cicát kicsukjuk majd a gyerekszobából, többet takarítunk ennyi. A lelki fejlődésének biztos jót fog tenni a cica, ha majd nagyobb lesz és talán annyi betegséget sem fog elkapni. Legalább is sokan ezt mondják, hogy amelyik gyerek állat mellett nő fel, annak erősebb az immunrendszere... Majd meglátjuk (megbeszéltük természetesen, ha nem férnek meg egymás mellett, vagy a macska nem bírja majd a kizárást, vagy a babát, akkor természetesen a baba az első, a cicának keresünk gazdit, de szerintem erre nagyon kicsi az esély.)Szeretnénk, ha mire felnő ugyanúgy szeresse az állatokat, mint mi.
2009. dec. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/89 anonim ***** válasza:
Nekünk volt cicánk-sajnos eltűnt-és soha egy percig nem volt gond vele.Úgy félt a babától,h nem volt hajlandó egy szobában tartózkodni vele.:))Anyukáméknál ugyanez van, a cicájuk amint meghallja a gyerekhangot,eltűnik egy elérhetetlen helyre.)
2009. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/89 anonim ***** válasza:
21:10-es vagyok. Kedves előző válaszoló! Én is pont ebben bízom, annak örülnék legjobban, ha a cica megijedne a babától és nem foglalkozna vele. Örülök, hogy valakinél ez bejött(-:
2009. dec. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/89 A kérdező kommentje:

Sajnos nem estem át korábban a toxoplazma fertőzésen, már kétszer nézték a vérképemből a terhesség alatt, negatív volt. Beszéltem egy állatorvossal, szerinte nagyon kicsi esélye van, hogy a cicámtól kapnám el, részletesen elmondta,hogy mire figyeljek inkább.Nem is félek a fertőzéstől, inkább a cicaszőrtől, ha meg lesz a baba.Porszívózással nem biztos, hogy teljesen el lehet tüntetni, hiszen a ruhától kezdve mindenhol ott van a szőre (fekete, így elég feltűnő),de bízom benne,hogy nem lesz ebből gond.A külön szoba egyértelmű volt, cica nem fog bejárni a babához, remélem nem a szokásos módon fog reagálni a "lelki válságra"(ha nem aludhat velünk) és összepisil majd mindent, a költözés után volt rá példa.

Köszönöm az eddigi válaszokat, és persze várom a többiekét is!

2009. dec. 8. 22:16
 10/89 anonim ***** válasza:
Nekünk 4 éves fekete lány cicánk van. Az emberektől eléggé tart, így remélem a babát sem fogja zaklatni. Én valószínű nem fogom a szobából kizárni, de kap néhány további tilos területet(mint most az összes asztal), amire nem mehet fel. Ha meg majd már kúszni-mászni fog a kicsi, akkor megoldjuk a problémát egy nagy takaróval és sűrű takarítással. Egyelőre ebben maradtunk a párommal a téma kapcsán, de ha meglesz a baba, akkor úgyis meglátjuk mi lesz a legjobb. Az bizti: cica marad!!!
2009. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!