Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » PCOS vagyok (IR-el), inszeminá...

PCOS vagyok (IR-el), inszeminációval sikerült teherbe esnem, még a folyamat elején járok (3-ik héten) A PCO veszélyezteti a magzatot? Növeli a vetélés lehetőségét?

Figyelt kérdés

2014. febr. 17. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy maga a pco nem veszélyezteti, viszont a nem megfelelő sárgatest termelés miatt nagyobb a vetélés kockázata. Én is szedtem utrogestant az első 12 hétben.
2014. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha kasz progeszteron pótlást akkor nem, ha nem kapsz akkor az emelkedett inzulin szint pusztitja a progeszteront ezért gyakori a kezeletlen PCOS melletti vetélés. 3-as ekzelést csinálod? nagyon figyelj oda az étkezésre mert ha nem teszed nagy aze sélya terhességi diabéteszre.
2014. febr. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Progeszteron pótlás megvan Utrogestan hüvely golyót használom orvosi utasításra.

Merckformin+diéta(inkább hívnám okos táplálkozásnak) sportoltam is heti 3-szor,de inszem óta a sportot elhagytam.

Terhes gondozásra az Endokrinológusomhoz fogok járni,ő tutira felügyeli majd a PCO-mat,a babyvel együtt :)

2014. febr. 17. 09:02
 4/5 anonim ***** válasza:
akkor minden rendben lesz:)
2014. febr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Sziasztok! Nem tudom nézi e még valaki a hozzászólásokat, gondoltam írok én is mivel nekem is pcos-em van. 19 éves vagyok és 18 évesen diagnosztizálták nálam ezt.13 évesen kezdtem el menstruálni sajnos azóta kisebb nagyobb szünetekkel mindig többször jött meg a vérzésem ( 2 hetente és volt h 2 hétig tartott) Az első nőgyógyász akihez elmentem ő a Premens nevű gyógyszert írta ami nem használt, később egy másik nőgyógyász a cypromix nevű (fogamzásgátló és gyógyszer egyben) nevű tablettát, ami csökkentette a fájdalmaimat már 7 hónapja szedem, most akarok majd visszamenni konzultációra. Nagyon félek hogy majd nem lehet gyerekem 5-6 év múlva szeretnék, kövér nem vagyok 56 kiló és 160 cm mégis nagyon félek h ha húzom a dolgokat sokáig meddő leszek, sajnos ott van az iskola is amit el kell végeznem most nem állhatok neki a babatervezésnek :(. Édesanyámnak hasonló problémáig voltak 11 évig járt orvosról orvosra amíg sikerült neki teherbe esni, félek hogy én is így járok. :( Olvastam a progeszteron krémről nem tudom hallott e róla valaki esetleg hasznos lenne e azzal kezelni magam mint szintetikus hormonokkal?

Félek h meddő leszek/ vagyok és nem lehet gyerekem :(

2014. okt. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!