Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire igaz, hogy 12 hét...

Mennyire igaz, hogy 12 hét után lecsökken a vetélés kockázata és megnyugodhat a kismama? (már aki tud)

Figyelt kérdés
Tegnap voltam uh-on, igazából mensi szerint még csak 11+4 hetes vagyok, de a baba méretei szerint kikiálltottak 12 hetesnek és megcsinálták a genetikai uh-ot is, ahol minden rendben van, azt mondták nyugodjak meg nagyon szépen fejlődik a baba!Akkor nyugodjak meg??Sok helyen olvastam ezt a bűvös 12 hetet de valahol meg 19 hetet is...mit gondoltok?Túlparázom?
2014. jan. 23. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
vetélésre a 6. hétig a legnagyobb az esély azután csökken vcalamennyit, 8. hét után megint csökken és 12. hét után ha a genetikai vizsgálat is ok akkor nagy valószinüséggel az a baba meg is fog születni már. Nem véletelnül addig szoktak titkolozni a kismamák. a 19. hét egyáltalán ne mérvadó, mindennhol a 12. hetet tartják. tehát megnyugodhatsz
2014. jan. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm...sajnos nagyon aggódós vagyok! Nagyon szeretném ezt a babát!!!Ha valaki a válaszadók közül a "fejemre koppint" a túlzott aggódásért azt is megértem...
2014. jan. 23. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Túlparázod. Ha normálisan fejlődik, nincsenek görcseid keményedéseid, nem véreztél, akkor szerintem nyugodj meg, nem fogsz vetélni. Persze azért figyelj, hogy ne erőltesd meg magad, ne nyomódjon vagy ütődjön neki semmi a pocakodnak, ne emelj nehezet...stb. Szerintem minden rendben lesz.
2014. jan. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, kicsit túlparázod. De remélhetőleg néhány héten belül már érezni is fogod,akkor már biztosan jobb lesz.
2014. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%

12-14 het (mert ugyee a menzesz es peteeres kozott van 2 het...)

Az sose nyugszik meg aki mar egyszer megegette magat! Nekem 16 hetesen fejeztek be a terhessegem...

Most titkoljuk amig lehet! Lehetoleg a 20 hetes genetikai sorozat vegeig...

2014. jan. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Barmikor bekovetkezhet veteles,de azert a 12.het utan mar ritka.

En a 16. hetben vagyok,neha mar erzem mozogni is,de ettol fuggetlenul folyton aggodok,hogy rendben van e.

Igazabol,akkor vagyok nyugottabb,amikor nem olvasgatok gyakorit meg hoxa-t,ahol rengeteg veteleses tortenetrol lehet hallani.

2014. jan. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, jó szándékból írom, hogy ne így állj hozzá a terhességhez, mert akkor szenvedés lesz az egész, meg utána a gyermeknevelés is. Gond sajnos akármikor adódhat a terhesség alatt, milyen lesz az AFP, mit mondanak "nagygenetikán", mozog-e eleget, ha igen miért, ha nem miért nem, jó-e, ha csuklik, nyaka körül van-e a zsinór, nem lesz-e komplikáció a szülénél, aztán szopik-e eleget, miért sír, beteg, összetöri magát, stb.. Próbálj meg csak a szépre, a jóra gondolni, hidd el, kellemesebb lesz az egész várandósságod! :) Sok sikert, nagyon boldog babavárást neked! :)
2014. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

[link]

érdemes megnézni... én is 12 hetes vagyok, és megnyugodtam :)

most olvastam, h világszinten USA-ban a leggyakoribb 12 hét utáni magzati elhalás, de itt is 161:1 az arány.magyarul 161x vagy terhes, akkor is csak 1 az esély a bajra.

2014. márc. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!