Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! 5hetes terhes...

Szabina1995 kérdése:

Kismamik! 5hetes terhes vagyok, milyen vitamint ajánlanátok?

Figyelt kérdés
:)

2014. febr. 18. 13:08
 1/10 kíváncsicska ***** válasza:

Ha egészségesen étkezel, sok zöldség gyümölcsöt eszel (ami nem mű) akkor semmit.Sokan szednek elevitet.

Én nem szedtem, és a vérvételi eredményeim tökéletesek voltak.Mind a vas és minden más.Ja a lányom egészséges 2,5 éves, 3050gr-mal született.Szóval úgyis ajánlani fogják a terhesvitamint, döntsd el te hogy kell-e vagy sem.

2014. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!
2014. febr. 18. 13:22
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én eredményeim is tökéletesek voltak, ennek ellenére nem mertem volna megkockáztatni, hogy ne szedjek vitamint.

Egyébként én az alapján döntöttem, hogy melyik kapszulás, mert a tablettát nehezebben tudom lenyelni, eltörni meg nem szeretem. Szempont lehet, hogy van, amit lehet egészségpénztárra venni, van, amit nem.

Aztán valakinek az egyiktől van hányingere, valakinek meg a másiktól - ez is egyéni.

Ahány doki, annyifélét ajánl, pedig nagy különbség nincs.

Az enyém Femibiont mondott, de mondtam, hogy Matruellét vettem már, azt mondta, az is jó.

2014. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként a 12. hét előtt a legfontosabb a vitamin, hogy elkerüljük a fejlődési rendellenességeket.

2.

2014. febr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A folsav az egyetlen, amit nem tudsz étellel bevinni megfelelő mennyiségben. Azt szedd. Minden más megfelelően változatos táplálkozás mellett csak a táplálékkiegészítők forgalmazóit gazdagítja.


Erről egyébként az indexen volt 1-2 napja egy jó cikk.

2014. febr. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
van a Gravida vitamin, abban megtalálhatóak a: folsav, Vas, Jód, B6 vitamin, B12, Kalcium, Cink, C-vitamin, E-vitamin. Szerintetek?
2014. febr. 18. 13:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem arra semmiképp ne alapozz, hogy másnak egészséges gyereke született, pedig nem szedett semmit.

A folsav szükséglet ebben a hetekben neked kiemelt, egy napi folsav adagot természetesen 12 tál! spenótfözelékből tudsz bevinni. Szóval döntsd el hogy naponta eszel-e ennyit, vagy kockáztatod az esetleges rendellenességek kialakulását. Persze ha szedsz pótlást sem garancia az egészséges magzatra, babára, de nagyobb az esély.

A második trimeszterben a kalcium igényedet kell kielégíteni, ha szerencsés vagy és tudsz megfelelő minőségű tejterméket, nem 150 forintos literes "tejet" , fogyasztani akkor nem kell pótlás, de ha te is olyan szerencsés leszel mint én, akinek még most sem megy le vajaskenyéren kívül más a torkán, szedj vitamint.

Egyébként nem terhesen is télen szed az ember vitamint, egyrészt mert nincs zöldségszezon, fagyasztva minden veszít értékéből, másrészt immunerősítő, ami kell, mert itt a járvány közepén nem mindegy hogy rajtad is átmegy-e , vagy sem.

2014. febr. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én Femibiont szedtem, két naponta egy adagot. Sajnos nagyon kevés kismama tud egészségesen táplálkozni, főleg télen, ráadásul azon kívül amit te megtermelsz otthon magadnak, tele van minden ***-ral, csak vitaminnal nem.

Már ha van olyan kismama akit egyáltalán nem visel meg a terhesség és tud mindent enni.

2014. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

mindenképpen szedj vitamint. Ha egészségesen is étkezel, a mai, bolti import termékek nem tartalmaznak megfelelő mennyiségű vitamint. Az életstílusod/ nem olyan mint egy 70 évvel ezelőtti, földműves asszonyé, a tesco-s spanyol import paradicsomy vitamin tartalma pedig nem olyan, mint a kertből frissen szedett paradicsomé.

Szép hogy egészségesen étkezel, de sajnos nem elég :(

Elevit, gravida, femibion - teljesen mindegy melyiket választod, de kell, hogy legyen egy kis többlet a szervezetedben mindenből. Szimplán táplálkozással ezt bevinni lehetetlen.

(ui: én egyszer sem hánytam terhes vitamin mellett, tévhit hogy hányást okoz)

2014. febr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van a DM-ben saját márkás terhesvitamin,ott olcsóbb,nézd meg,én azt szedem.Amúgy eddig Ladeevitet szedtem,aztán OvantBaba-t. vitamint,és jó volt,csak az ára miatt maradtam a Dm-es tabinál.Ha a németeknek jó,nekem is jó lesz... :)
2014. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!