Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetesen 38,1 fokos láz,...

15 hetesen 38,1 fokos láz, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most làzasodtam be,de sajnos csak holnap délutàn tudok orvoshoz menni:-(

Vettem be egy fél rubofent!!!

Ezzel ugye nem àrtok a babáknak????


2014. febr. 18. 20:20
 1/10 lcs ***** válasza:
én is voltam lázas terhesség alatt, nekem a doki azt mondta, hogy panadolt vehetek be nyugodtan.
2014. febr. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, Lázat csillapítad!

Vedd be a mási felet is, s ha kell, 4 óra múlva megint!

Holnap irány a háziorvos!

2014. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Inkabb lazcsillapitas, vagy panadol vagy algoporint szoktak az orvosok ajanlani. Ha magas lazad van sokkal tobbet art a babanak mintha be vennel ra egy bogyot! Csillapitsd mindenkepp. Borogasd meg esetleg egy cseppet magad ha felfele menne!
2014. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én rubofent szedtem amikor még nem tudtam hogy terhes vagyok, lázra, a legrosszabb időszakban (kb. 6 héten) és napi 4-et. de szerencsére megmaradt a baba.

Azzal együtt a doki az algopirint mondta nekem (bár rá van írva hogy terhesen nem szedhető) a patikában pedig a panadolt mondták....a legtöbb helyen a panadolt olvasom hogy szedhető, így inkább azzal próbálkozz. Ezen felül hűtőfürdő, langyos zuhany is segíthet.

2014. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hűtsd a lábfejed a fejed helyett. Le fogja 'húzni' a lázat.

Vagy óvatosan prizniceld be magad.

2014. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Paracetamol tartalmú lázcsillapítót szedhetsz. Panadol, Benuron, Rubobhen stb. Ne csak felet, azzal semmire nem mész. A lázzal többet ártasz, mint pár szem gyógyszerrel.
2014. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Múlt héten én is lázas voltam, Panadolt szedhettem csak az orvosom szerint, napi 2-t! Szerencsére egy napig tartott csak. Emellett nyomasd a C-vitamint 2000mg-ot, mézes teát, jobbulást!
2014. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én Panadolt szedtem lázra, nekem az orvosom azt ajánlotta és abból 2 db-ot is be vehetsz ha nagyon magas a lázad. Jobban ártasz a babának azzal ha nem veszel be semmit. Nekem még antibiotikumot is kellett szednem a fogam miatt mert annyira be volt gyulladva, az mellett még a fájdalomcsillapítót is tömtem magamban amikor csak lehetett mert olyan fájdalmaim voltak, de azért nem vittem túlzásba és a lányomnak se lett semmi baja.
2014. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igyvan ahogy a 6os leirta,paracetamol tartalmút. Hűtőfürdő. A lényeg hogy a láz árt a babának a gyogyszer nem. Én 13hetesen még zinnatot is szedtem olyan beteg voltam és eddig semmi probléma. Jobbulást

37hkm

2014. febr. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Panadol, és IGYÁL rengeteget! Akkor is ha nem vagy szomjas. Ha megiszol 1 óra alatt 1 l vizet, sokat visz le a lázból. (persze ne 5 litert mert akkor meg attól lesz bajod, csak olyan 1-2 litert a következő 2-3 órában)
2014. febr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!