Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetesen voltam utoljára...

36 hetesen voltam utoljára nőgyógyásznál, streptococcust nem nézett, és nem is fog. Miért?

Figyelt kérdés
Csak most olvasom,hogy van ilyen szűrés.Előző gyereknél sem nézték.Legközelebb a 38. héten megyek nőgyógyászhoz,CTG sem lesz addig,utána pár nappal progis császár.Emiatt lehet,hogy nem nézték?37 hkm
2014. febr. 18. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Elmeletileg a csaszartol fuggetlenul meg kell, hogy nezzek. Mo.-on kotelezo. Nekem is programozott csaszarom volt es neztek. Szerintem, kerd a vizsgalatot mindenkepp.
2014. febr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

érdekes. amúgy azért nézik, mert az anya fertőzöttsége esetén a szülőcsatornán áthaladva a baba is megfertőződik.


Elképzelhető, h azért nem vettek mintát tőled, mert eleve biztos, h nem hüvelyi úton szülsz és ez kizárja, h átadd a fertőzést a babának.


gondolom én, józan paraszti ésszel. de nem vagyok orvos. én a helyedben rákérdeznék

2014. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos Magyarországon nem egységesek a vizsgálatok. Budapesten laktam az első terhességem alatt, utána elköltöztünk. Székesfehérváron egészen más vizsgálatokat végeztek/nem végeztek, úgyhogy végül inkább feljártam Budapestre a másik két terhességemmel is. Egyébként a streptococcus-szűrés nem kötelező, csak ajánlott.
2014. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!