Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nagyon aktívan mozog a...

Ha nagyon aktívan mozog a kisfiam és ráadásul már a 16. héttől, akkor jó eséllyel reménykedek hogy nem szellemi fogyatékos?

Figyelt kérdés
A 31.hétben vagyok és nagyon mérges vagyok mert orvosi hibából a 12.heti down-kór szűrő ultrahangot 15 hetesen végezték el rajtam és azt hallottam az a bizonyos bőrredő egy idő után felszívódik és már nem lehet észrevenni a bajt.(Amikor időben mentem ultrahangra, elküldtek, majd utána egy másik orvos leszídott a késedelem miatt.)Azóta se tudtak jobbat javasolni, minthogy várjam ki a szülést, hamár így alakult.De engem akkor is nagyon felháborít hogy erről a fontos vizsgálattól megfosztottak. Nem küldtek genetikai vizsgálatra sem a hiba után,ezért csak abban bízok, ha ilyen élénk a babám, akkor nem lehet szellemi fogyatékos.Más kapaszkodóm nincs.
2007. okt. 11. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Ha az AFP eredményed jó lett, biztosan egészséges a babád, ne aggódj!
2007. okt. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Igaza van az elöttem szólónak! Ha az Afp jó akkor ne aggódj, mert ott elméletileg kíszűrik ha baj van nem csak a down.kórt!
2007. okt. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Nagyon sok összetevőnek kell együtt lennie, hogy baj legyen. Sokat számít a korod(!!! mert 35 év felett nagyobb az esélye), beleszámítják a súlyod stb...És még az AFP eredményt is nézik. Engem 18 hetesen küldtek genetikai uh-ra, mert kis eltérés volt az AFP értéknél. Még akkor sem késő...Persze garancia nincs semmire. Sajnos az uh sem 100 százalékos..De engem azzal nyugtattak, hogy még nem vagyok 35 éves, és épp határon volt az AFP érték is. Így a legkisebb rizikóba tartozom.Sok sikert!!
2007. okt. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Édesanyám ( egészségügyben dolgozott egész életében ) azt mondta, hogy az AFP-t azért találták ki, hogy az anyukáknak is legyen miért izgulniuk. Majdnem minden kismamának "rossz" az eredménye. Amúgy az ő korában még nem is csináltak ultrahangot. Egyet sem...
2007. okt. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!