Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigytúltengéstől,...

Pajzsmirigytúltengéstől, fogyatékos gyerek?

Figyelt kérdés

21 hetes vagyok , s anno januárban elrontották a laboromat s most kiderült hogy ezalatt az 5 hónap alatt nem műkődött a pajzsmirigyem.

Kaptam rá gyógyszert , hogy beállítsák, a nődokim azt mondta hogy nem lesz baja a babómnak erre összefutottam a háziorvosom asszisztensével s ő meg azt mondta hogy fogyatékos lehet a baba , az miatt hogy 5 hónap alatt nem működött normálisan, teljesen kétségbe vagyok esve. Jővő szerdán megyek egy másik nődokihoz ki kérni a véleményét.

Mi a véleményetek? Teljesen kivagyok


2010. ápr. 30. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:

"háziorvosom asszisztensével s ő meg azt mondta hogy fogyatékos lehet a baba"


Ne törődj ilyenekkel, csak örült, hogy hallott valami szaftos történetet!

Csak az orvosnak higgy!!

Ha mégis aggódsz, kérj egy másik nőgyógyásztól konzultációt!

2010. ápr. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Nem kell annyira megijedni!!!Az igaz,hogy valóban OKOZHAT rendellenességet a pajzsmirigy nem megfelelő működése,de ez nem törvényszerű!!!!!!!!Viszont azt nem értem,hogy "elrontották a laborom"!Ilyen nincs!!!!!!!!!Keresd meg a felelőst!!!!!Ne hagyd annyiban!És mindenképp keress fel egy másik nődokit és vagy egy endokrinológust!!!!Üvd:29 hetes pajzsmirigyes kismama
2010. ápr. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos tényleg lehet olyan, hogy a baba rendellenességge születik, ha nem működik eléggé a pm, de ha neked az eleje óta nem működik jól a pm-ed, és ez a babára kihatással lenne, lett volna, akkor nagy valószínűséggel elvetéltél volna a 8. hétig. Sajnos én így jártam 1 éve...

De a 12. héttől a baba már termel magának pm-hormonokat, és a 16. héttől pedig a tiedre egyáltalán nincs szüksége, mert teljes mértékben magának termeli őket.

Úgyhogy most már ne parázz ezen, hanem kérj egy friss labort, friss TSH-val, T4-gyel, és azzal irány a pm-szakember (NEM nódoki, NEM házidoki!!!!!!!!!!!!!!!, mert ők hülyék hozzá, tapasztalat!!!), és kezdd el szedni a gyógyszert rá rögtön. A terhesség alatt kell szedni a gyógyszert, sőt, én 4 hetente járok vérvételekre, és az alapján emelem vagy csökkentem a gyógyszeradagot...

Intézkedj mihamarabb!

Jah, még valami. Ha nem működik eléggé a pm-ed, akkor az alulműködést jelent, ekkor a TSH-d magasabb, mint szabadna!

A referenciaértékek pedig, amik a laborpapíron vannak, NEM terhesekre vonatkoznak, tehát az nem jó, még akkor sem, ha a nődokid vagy házidokid ezt mondja! Ehhez pm-szakembert kell keresni! Az a legjobb, ha 2 körül van a TSH...

Sok sikert!

egy szintén pm-alulműködős, 35 hetes kismama

2010. ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a vigasztalásokat:)

A pm nekem túlműkődik, nem alul

megyek jövö héten másik nődokihoz meg majd endokrinologushoz

2010. ápr. 30. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
ne aggodj.én oktoberben egészséges kisbabát szültem panaszmentes terhességgel pajzsmirigy tultengéssel.semmi baj nem volt és most sincs baja.már 6 hós.boldog baba várást és könnyü szülést.
2010. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!