Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S.! Miket vegyek a...

S. O. S.! Miket vegyek a picikémnek?

Figyelt kérdés
bocsi, hogy ilyen banálisnak tűnő kérdést teszek fel, de már teljes a káosz a fejemben. Szóval áprilisra várom a babócám és még nem vásároltam neki semmit.Nem azért mert nem érdekel, hanem mert már olyan végtelennek tűnő a lista hogy félek, hogy olyat is veszek ami nélkül meglennénk. Csak hát mindig tesz hozzá valaki valamit, hogy ezt vagy azt feltétlenül vegyek.Nem az alap dolgokra kérdeznék rá azt ok-s, de pl. pihenőszék? Ez tényleg annyira kell?
2009. dec. 10. 14:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Írd le te mikre gondoltál úgy könnyebb lenne.
2009. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ma divat mindenféle felesleges,de legalábbis nem fontos dolgot venni,már akinek van erre pénze.

Valójában csak a kisruhák,pelenka,fürdetőszeren,cumisüvegen stb.kívül nem kell más a kiságynál,babakocsinál,fürdetőkádnál semmi.Esetleg lehet a szopipárna,bár nekem az sem kellett.Később lehet venni hordozókendőt vagy mózeskosarat ( amelyiket jobban használod) járókát,és a korának megfelelő játékokat.Ezeknek sem kell a drága,készségfejlesztőnek mondott cuccoknak lenni,mert azokkal a babák csak percekig játszanak,inkább a szülők játéka.Egy kisgyerek sokszor boldogabb,ha egy darab papírt tépegethet,mint bármelyik csörgő-zörgő játéka.

2009. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mi is sok dolgot vettünk feleslegesen. A pihenőszék ráér, ha a pici 2 hónapos lesz már legalább, addig úgysem igényli. Ami fontos, az egy jó babakocsi, hogy tavasszal már sétálhass vele nagyokat, babahordozó, hogy kocsival tudjátok szállitani. Mire gondoltál még? Igy tényleg nehéz....Játszószőnyeget, meg efféléket még tényleg ráér születése után venni.
2009. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ja, ami nagyon nagy segitség volt nekünk már az első hetektől, az a zenélő forgó az ágy fölé. az altatta el mindig a gyerkőcöt :))
2009. dec. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A pihenőszék egyáltalán nem fontos dolog.

helyette jó pl. az olyan autósülés, ami otthon is használható. Vagy a szopipárna.

Nekünk mondjuk egyik sem volt, mégsem éreztük a hiányát.


Fürdetőkád, állvány -ezek is meggondolandók, nem érdemes megvenni a drága, de pici állványos kádat, mert rövid ideig jó csak, jobb a hagyományos kiskád.


A mellszívóra is azt ondják, érdemes megvárni, hogy szükséges-e egyáltalán. Nézd ki, és apa megveszi majd, ha kell.


Etetőszék 6-8 hónapos kortól kell majd, tehá azt sem kell most megvenni.


Ami fontos: a kiságy, pelenkázó, kiskád, texilpelusok, ruhák (a legkisebb méretből nem kell sok), ágynemű, törülközők, hőmérő, vízhőmérő, pelenka, piperék (gyógyszertári), pár hetes kortól babakocsi.

2009. dec. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Cumi és cumisüveg lemaradt, de ezek sem kötelezők. Sterilizáló hozzá lehet, de hagyományos módon kifőzni is lehet.
2009. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szziasztok kedves kismamik! Itt ültem a gép előtt és már nagyon lestem a válaszokat: ) Köszi, hogy ilyen gyors volt mindenki és próbált segíteni. szóval olyanokra gondoltam itt mint pl. a szopi párna,játszó szőnyeg,bébi őrző, sterilizáló,bimbókiemelő,mellszívó. Most azért vagyok képzavarban mert a Kismamában is azt írták, hogy pl, a mellszívó sem tartozik a feltétlenül szükséges dolgok közé. Más meg azt ajánlja, hogy anélkül be se menjek a kórházba. Meg a sterilizálót is van aki hülyeségnek tartja és azzal érvelt, hogy anyáink idejében sem volt ilyen és mégis felnőttünk.A szopi párnával kapcsolatban meg olyan is volt aki egyenesen kiröhögött. Most legyek okos...Tényleg a legtöbb dolog csak a mi kényelmünket szolgálja és egyszerűbben is meg lehet oldani sok mindent?
2009. dec. 10. 14:54
 8/13 A kérdező kommentje:

Megint a kérdező vagyok:)! Mire megírtam az előző kommentet addigra nagyon sok jó ötletet és tanácsot kaptam.Hálás köszönet, már látom a fényt az alagút végén:D Igyekszem csak a lényegre koncentrálni és semmi feleslegeset megvenni.

Még egyszer köszönet,tök jó érzés, hogy ennyi segítőkész kismamival "találkozhatok"itt!

2009. dec. 10. 15:01
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia a mi alapkészletünk, úgy hogy 5 hónapig nézegettem a dolgokat és semmi nem volt/lett felesleges


1. Ruhák (ezt mos nem részletezem)

2. Fürdéshez ami kell (nem részletezem)

3. Cumisüveg sterilizáló nem mikrós

4. Cumisüveg melegítő (a 2. héttől kezdve használom) sajnos nem volt elég tejem és kellett a tápszer

Ezt előre én sem tudtam, de megvettem hogy ne a férjem rohangáljon ha kell.

5. Babakocsi multi funkciós (bebe confort high trek) az összes lehető tartozékkal

6. Mellszívó (madela) Ez nem kellett sajnos mert elapadt a tejem, de kell ha te szoptatsz majd és a kórházba is vittem

7. Kiságy fölé forgó-zenélő

8. 2 hónapos kórtól pihenőszék!! Nekünk nagyon jó hiszen nem kell ölben fogni mindíg a gyereket, és nem fektetheted egész nap szegényt hanyatt. Így tud nézelődni...

9. Járóka a nappaliba, hogy napközben is ott legyen ahol mi

10. Cumisüveg bebe confort 3 állás egy cumin (tehát nem kell majd cserélni később csak forgatni a baba szájában)


Szoptatós párnát nem vettem, amikor még szopizott megoldottam azzal, hogy ráfektettem a nappaliba egy nagy párnára.


Most 5 hónapos a kisfiam és még nem kellett kiegészíteni az alapcsomagot csak a ruhákkal.


Remélem segítettem.

2009. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az anyagi lehetőségektől is nagyon függ, hogy miket vesztek meg előre.


Mert pl. a sterilizáló helyettesíthető kifőzéssel, a mellszívó kézi fejéssel, a szopipárna sima párnával, stb, stb.


Kérdezz, válaszolunk :)

2009. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!