Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » S. O. S.! Miket vegyek a...

S. O. S.! Miket vegyek a picikémnek?

Figyelt kérdés
bocsi, hogy ilyen banálisnak tűnő kérdést teszek fel, de már teljes a káosz a fejemben. Szóval áprilisra várom a babócám és még nem vásároltam neki semmit.Nem azért mert nem érdekel, hanem mert már olyan végtelennek tűnő a lista hogy félek, hogy olyat is veszek ami nélkül meglennénk. Csak hát mindig tesz hozzá valaki valamit, hogy ezt vagy azt feltétlenül vegyek.Nem az alap dolgokra kérdeznék rá azt ok-s, de pl. pihenőszék? Ez tényleg annyira kell?
2009. dec. 10. 14:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A lista valóban hosszú, mi is most vagyunk a beszerzés közepén.

VAn egy jó weboldal, azt elküldöm, én abból állítottam össze a listámat.

VAlóban a kiságy, a jó matrac, a légzésfigyelő, a jó babakocsi (lehetőleg több funkciós), kiskád, a legfontosabb nagyobb darabok. Szerintem jó az állványos kiskád, mert én pl. nagyon alacsony vagyok, ha a pelenkázóra teszem fel, el sem érem a gyereket a kádban. Ha meg túl alacsonyra teszem, akkor pedig a derekam bánja.

A légzésfigyelőt jó dolognak tartom, mert ha már kitaláltak ilyen én jól működik, akkor csak nyugodtabb az ember, nem kell lesni a gyereket, hogy szuszog-e még. A tesómék még 20 évvel ezelőtt úgy figyelték. Én a vaterán vettem egy használtat.

A pihenőszék valóban egy luxusnak mondható cikk, egyáltalán nem szükséges. Én biztos nem veszek, jobbnak tartom a játszószönyeget, szerintem azt fogunk venni, de az is ráér kb. 3 hónapos kortól.

A mellszívót is jó dolognak tartom, ha megteheted, vegyél. Nekem is lesz, ha nincs rá szükség, el lehet adni, de valóban többen mondták nekem is, hogy a kórházba is érdemes vinni magaddal.

Én pl ágyneműt nem vettem, mert úgysem használ egy újszülőtt párnát, meg akkora paplant sem, mint ahogy ez garnitúrában árulják. Csak fejvédőt és baldachint vettünk. Azt hiszem ennyi luxus van a mi listánkon.

És a lista:

[link]

Minden jót, jó vásárlást!

(30 hetes mami)

2009. dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Elküldtem a listámat priviben, mert hosszú.

Én is áprilisra vagyok kiírva.

Edy tipp: sólámpa. Tompa a fénye, tisztítja a levegőt.

(Bár nekünk levegő tisztító készülékünk is van, mivel a párom is, én is sok emberrel találkozunk nap-mint nap a munkánk során, és ne ferőzzük meg egymást és majd a babát. Van is már ilyen irányú pozitiv tapasztalatunk:).

Egyébbként én is szeretném a legjobbat, a legjobb áron és fogalmam sincs, hogy pl. melyik a jó babakocsi, stb.

De talán még nem késtünk el.:)

Üdv!

2009. dec. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves Csajok! Ugye nem gond a megszólítás de valahogy úgy érzem, hogy mi kismamik egy csapat vagyunk;)

szóval csak megköszönni tudom mindenkinek a sok jó ötletet és tanácsot. Most a karácsonyi ünnepekben akartam leülni és komolyan átgondolni, hogy mit is kellene venni a picurkámnak. De a ti segítségetekkel biztos vagyok benne, hogy sikerül egy normális, anyagilag is elfogadható és használható induló csomagot összerakni, és nem fogunk apával ide oda rohangálni, a holmikért. Már most tisztán látom, hogy olyasmit is vettem volna amit csak hónapok múlva tudnánk használni (hordozó, játszószőnyeg).Így ezeket csak később veszem meg,máris jobban körvonalazódik a kép.

Bocsi ha nagyon kezdőnek tűnök de első babánk lesz a kisfiam:D:D:D , így nulla a tapasztalatom. Még most is fura ha az újságosnál egy Kismamát kérek.

Szóval csak megköszönni tudom mindenkinek még egyszer a hasznos tanácsokat!

puszi:) 22km

2009. dec. 10. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!