Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti meddig dolgoznátok?

Ti meddig dolgoznátok?

Figyelt kérdés

Irodában dolgozom szellemi ülő munkát végzek. Saját irodám van, akkor állok fel amikor akarok. Van egy kanapé is az irodámban, tehát akár még arra is átülhetek majd amikor nem kell a számítógép.


Maga a munkahelyem közel van, 10-15 perc séta.


2014. febr. 21. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben szülésig.
2014. febr. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ameddig nem érzed kínszenvedésnek.

Nekem is haosnló körülményeim voltak (jó, kanapé nélkül)- végig jöttem dolgozni, az éves szabadsaágot vettem kia szülés előtt, így pár héttel előtte már nem jártam be).

Sokat számított nekem, hogy nap közben sétáltam egyet a levegőn, tettem egy kört vagy nyújtózkodtam, ha jól esik.

A 7. hónaptól, amikor már jó nagy volt a hasam és nem fértem hozzá rendesen az asztalhoz, billentyűzethet, az IT-s kollegáktól kértem vezeték nélküli billenytűzetet és egeret, így kissé oldalra fordulva, felrakott lábakkal, a monitort megfelelő szögbe állítva kényelmesen tudtam dolgozni.

A lábadat rakd fel, amikor csak tudod, nekem volt bent egy térdeplőszékem, jó volt 20-30 perceket arra is ráülni.

Lábdagadás ellen és a helyes tartás miatt nagyon praktikusak ezek a dolgok.

A terhesség nem betegség, ha szerencsés alkat vagy és örömteli, könnyű terhességed lesz, akkor dolgozz végig nyugodtan :)

2014. febr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ameddig jól esik. Sokaknak sok nyűge baja van a 30. hét után és nem tud már másra koncentrálni, van aki meg számitógép elöl megy szülni. Majd meglátod hogy érzed magad, mennyire teher a munka a terhesség stb. Mindenki más.
2014. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!


A főnököm kérte, hogy mondjak egy időpontot, mert közigazgatás és fel venne valakit a helyemre addig míg nem vagyok, de itt az átfutási idő elég hosszú. Tehát a jelölt miután aláírta a szerződést még olyan 3 hónap míg munkába állhat.


Sétálni is kimehetek napközben, sok fa van a környéken park minden, szóval kellemes.

2014. febr. 21. 10:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Én hasonló körülmények között dolgoztam, szeptember közepére vagyok kiírva és úgy terveztem, hogy augusztus végéig fogok dolgozni. De sajnos hematóma miatt már a 8. hét óta itthon kell feküdnöm. Sajnos nem mindig úgy alakulnak a dolgok, ahogyan elterveztük...

Problémamentes, boldog babavárást kívánok neked!

2014. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is ilyen munkám van (volt), annyi hogy nem volt kanapém. :) Én a 36. hétig terveztem dolgozni de közbe jött valami így a 34.-ig dolgoztam csak. Nekem kb a 30. héttől nagyon kényelmetlen volt egész nap ülni, nagyon szorítottak ülve az amúgy kényelmes kismama ruhák is, a hasam és a mellem szorították egymást, nehezen vettem már levegőt ülve, így én legközelebb max a 30. hétig dolgoznék.

2014. febr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Abban maradtam a főnökkel, hogy megprbálok a 32. hétig dolgozni, de ha nem érzem jól magam, akkor addig ameddig bírom:)
2014. febr. 21. 10:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Én vezetőként dolgoztam egy étteremben, tehát nem kifejezetten ülőmunka, de volt irodám is, ahol azért töltöttem 1-2 órát a 9-ből. Így a 6. hónap végéig dolgoztam, de akkor is a nagy meleg miatt nem bírtam már tovább. Július közepétől maradtam otthon. De végülis a tervem az volt, hogy július végéig maradok, tehát csak 2 héttel korábban hagytam ott a munkát.

A barátnőm úgy tervezte, hogy majd végig dolgozik, ő akkor egy cég recepcióján dolgozott, tehát ülőmunkája volt. De a szülés előtt egy hónappal abba kellett hagynia, mert a baba nyomta a veséjét, iszonyatos vesegörcsei voltak, főként fekve bírta csak elviselni. De még így is dolgozott otthonról (kapott valami más munkát), az utolsó pillanatig.

A Te esetedben azért nem kockáztatnám, hogy a szülésig maradok, mivel a helyedre macerás valakit felvenni. Ha jönnek a melegek, ki tudja hogy fogod viselni. Mennyit tudsz majd éjszaka pihenni, hogy tudsz majd koncentrálni a munkádra.

Meg aztán nekem olyan jó volt az a 3 hónap otthon! :) Nyugiba készülni a babánk érkezésére, babaruhát mosni, babaszobát csinosítani. Akkor ledőlni amikor épp úgy éreztem, hogy szükségem van rá. Ücsörögni a kertben, barátnőzni, a férjemmel kettesben tölteni egy kis időt.

Mert egy második terhességnél ilyen már nem lesz! Akkor már ott van egy nagyobb gyerkőc, akivel ugyanúgy foglalkozni kell, mint a terhesség előtt.

Szóval ilyen nyugis időszak csak egyszer van, és én ki is akartam használni minden pillanatát! :)

2014. febr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hasonló körülmények között dolgoztam,10.hétig minden rendben volt,tervben az volt,hogy végig dolgozok,ami kb 37-38.hetet takart volna. 11.héten viszont elkezdtem vérezni,görcsölni,2 hónap kórház,majd utána szülésig szigorú ágybanfekvés.
2014. febr. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

attol is fugg h h erzed magad es h alakul a terhesseged.

Nekem mind a ket terhessegem egy ket dolgot leszamitva zokkenomentesen alakult, en is irodai melot vegzek, igy en szulesig dolgoztam. Elso terhessegemnel az utolso elotti het mar csak meetingekbol allt igy az konnyu volt. Azt hittem meg van egy hetem pihenni, de a routin vizsgalatnal magas vernyomast allapitottak meg igy melo utan korhaz es szules lett belole. Sosem volt gondom a vernyomasommal mindig alacsony volt. MAsodik terhessegemnel ,ar az utolso heteket otthonrol dolgoztam es csak meetingekre mentem be. en mondjuk nem vagyok az a tipus aki ucsorogni tud egy tv elott, igy otthonrol dolgozva kenyelmes volt. Mondjuk nalunk nincs TB, cask maganbiztosito ami terhessegre nem fedez. Tehat ha betegszabi felhasznalva van akkor utana nincs fizetes. De ha gondom lett volna akkor otthon maradtam volna figgetlenul h fizetnek vagy sem. A lenyeg a baba egeszsege meg a tied.

2014. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!