Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes vagyok. Méhlepény...

34 hetes vagyok. Méhlepény meszesedése, kemény has?

Figyelt kérdés

Ma voltunk dokinál. Először is nem tudta megmérni rendesen a pociját a babónak, ez már eleve elszomorított. 4 hete vártam már az uh-t, hogy mennyit gyarapodott:-( Utána azt mondta, hogy egy pár helyen meszesedést lát a méhlepényen (kérdezte szedek e kálciumot, mondtam, hogy nem , de sok tejet iszom. azt mondta, hogy nem szabad). Nem korai ez még 34 hetesen? A végén pedig azt mondta, hogy elég kemény a hasam, lehetne puhább is. Jövő hétre visszarendelt uh-ra ctg előtt, hátha akkor tud mérni pocit.(egyébként a koponya és combcsont méretek jók voltak)Valaki járt már így? Mit jelenthet a méhlepény meszesedése a 34. héten (ugye nem kell hamarabb császározni)?

Köszönöm előre is a válaszokat


2009. dec. 10. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell, nekem is meszes volt, III. fokban érett a 35. héttől, hetente nézett flowmetriát, áramlást a dokim, kímélnem kellett magam, sok pihenés, omega 3. nappal a kiírt előtt szültem természetes úton, a baba szép nagy, egészséges, 10-10es apgar. Minden jót, tartsd be a doki utasításait.
2009. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A méhlepény a terhesség végére (az esetek 99%-ban) elmeszesedik. Ez természetes dolog, ne aggódj. Nekem a 31. héten I. fokban volt érett. Emiatt nem kell császározni! Szóval nyugi! A hasad kemény, szedj egy kicsit több magnéziumot, de ez is normális. Főleg hogy uh-n feküdni kell ami ilyenkor már kényelmetlen. Legalább is nekem az volt a háton fekvés.

Az uh-s súlybecslés meg csak nem pontos, nekem a 38. héten 3200-ra becsülte a gép a kislányomat és a betöltött 39. héten 3060gr-mal született.

Ne aggódj!!! Minden rendben van!

Sok boldogságot!!!

2009. dec. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást, aranyosak vagytok. Tudom, hogy a méhlepény a végére elmeszesedik (kb 40 hét a futamideje(-:), de nem értettem a doki miért volt akkor ezen meglepődve és miért hívott be a 35. héten ctg-re. Ami nem baj, ha elővigyázatos, csak azt gondoltam ilyen kor még normál esetben nem kellene.
2009. dec. 10. 19:50
 4/6 anonim ***** válasza:
hányas fokban érett a méhlepényed? II-III. fokban a 39-40. hétben kell lennie, gondolom azért hívott be hogy folyamatosan ellenőrizze hogy a "gyenge" méhlep megfelelően táplálja e a babát. ha nem jó a köldökzsinór áramlása v nem fejlődik jól a baba, akkor megindítja a szülést, mert kint több táplálékhoz jutna mint bent. de azért ez nagyon ritka, többnyire pihenéssel sokat lehet javítani a méhlep keringésén. A dokid odafigyel rád, örülj neki.
2009. dec. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem mondta, hogy milyen fokban érett, de elég kétségbeejtő arcot vágott. Nem bírtam ki a jövő hétig viszont, hogy ne mérje meg mekkora a baba és bementem hozzá reggel a klinikára (előtte felhívtam, hogy nagyon aggódom, hogy 1800 grammot mért 34. hétre és nem bírom kivárni a jövő pénteket)és most sikerült megmérnie (előtte ettem egy kis túró-rudit, hogy mocorogjon) 1355 gramm. Na ez már jobban hangzik. De a méhlepény még mindig aggaszt. Innentől még többet pihizek, hátha sokáig kihúzzuk. Köszi a válaszokat! Mindenkinek nagyon jó babavárást vagy babázást
2009. dec. 11. 12:34
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi 2355 gramm(-:(-:
2009. dec. 11. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!