Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15 hetes terhes vagyok, a...

15 hetes terhes vagyok, a munkám igényli a 8-10 órás állást, és egyre inkább fáj a derekam, olyan mintha bármelyik mozdulattól becsípődne valami deráktájt. Mostanában már majdnem minden mozdulatnál érzem, hirtelen nyilaló érzés. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2008. júl. 21. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megváltoznak a gerinc görbületei az egyre növekvő súly miatt, és az ízületekben a szalagok is lazábbá válnak. A helyzet csak romlani fog, úgyhogy járj kismamatornára mindenképpen, és ha megoldható menj táppénzre.

Üdv, Gyógytornász anyuka

2008. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Együtt érzek veled! Én 16 hetes koromig dolgoztam napi 13 órát végig állva, heti 5-ször! Irtózatosan fájta a derekam, hátam, lábam a terheléstől. A doki végül azt mondta, a leghelyesebb lenne, ha inkább már nem dolgoznék. Megfogadtam a tanácsát, mert fontosabb a z egészségünk. Így is 3 hét eltelt, mire javultak a panaszaim, hiába itthon vigyázok magadra.

Szóval, ha nem feltétlenül kell, akkor inkább Te is gyere táppénzre, mert a fájdalom nem fog megszűnni, csak rosszabbodik!

Jó egészséget kívánok és boldog babavárást!

2008. júl. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 21 hetes vagyok és még dolgozom, szintén állómunkám van és napi 8 órában. Nálam a gerincfájás nem jelentős, mert igyekszem egyenesen tartani magam, viszont a derekam az nagyon-nagyon fájni szokott, és néha fenéktájon nyilal be egy-egy mozdulatnál. Hihetetlenül gyűlölöm, de már kezdem megtanulni kivédeni. (12-17. hét között itthon voltam és feküdtem, mert volt egy problémánk.)

Én annyit teszek, hogy egyenesen tartom magam (csak eleinte nehéz, később az lesz a normális), amennyire lehet változtatom az állás pozícióját (néha például terpeszben állok) és sétálgatok is. A hajlongást kerülöm teljes mértékben. Illetve maximum két óránként tartok kinyújtóztatom magam, kicsit hátradőlök a kanapén, megmozgatom a csípőmet. Munka után pedig annyit pihenek, amennyit csak lehet és másnap újult erővel kezdem a napot.

Ez így elviselhető, pedig már elég szép nagy pocakom van, híztam is, de sok erőt ad az is, hogy már látom a végét: már csak egy hónap és hagyom a munkát!

Kitartás!

2008. júl. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat.azt hittem csak én vagyok így! boldog babavárást
2008. júl. 21. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!