Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi toxémia? (Lent)

Terhességi toxémia? (Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


37 hetes és 5 napos vagyok.A terhességem elején 1 kilót híztam havonta.Majd decemberben hirtelen feljött 4 kiló.Most januárban pedig hirtelen 8.Elkezdtem kicsit vizesedni,de nem durván.Alig látszik.Az orvos szerint rejtett vizesedésről lehet szó.

A vérnyomásom pedig kissé megugrott.(140/90,150/95)

A dokim beutalt a kórházba,befektetett 4 napot voltam bent,kaptam vérnyomáscsökkentőt is.A vérnyomásom kezd helyreállni,napjában 5-6x kell mérnem,ebből a legaktívabb időszakban megy fel max 138/83-ra.

A kezem már pár hete zsibbad,azt olvastam az is lehet a vizesedés miatt.A vizeletem teljesen tiszta,egyéb panaszom sincs.A vérképem tökéletes,a cukrom szintén.

Most itthon vagyok, 3x1 dopegyt-et kell szednem ,és sűrűn kell vérnyomást mérnem,feküdni és diétázni.

A cervixem 2110.A baba már befordult a célegyenesbe,az NST szerint már voltak fájásaim,de én nem éreztem semmit.

Március 10-re vagyok kiírva.


Szerintetek kell aggódnom a toxémia miatt,illetve kihúzhatom-e március 10-ig?


2014. febr. 22. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 35 hetesen lettem toxémiás, 36-38 hétig kórházba voltam, 40+1 naposan szültem természetes úton. 10 szem Dopegytet és 4 szem Cordaflexet szedtem, hogy 140/90 alatt tartsa. Ha 3 szem 140/90 alatt tartja, az szuper és ezt a maradék 2 hetet kihúzod. Ha nem, az sem baj, már nem számítana koraszülöttnek sem. Igyál nagyon sok vizet és csökkentsd minimálisra a sót (felvágottat se nagyon egyél). Én teljes sómentes diétán voltam.


Kitartást!

2014. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 38 hétre szültem. Szülés közben max vérnyomásom 161 volt. 37. héttől jártam minden másnap NSTre.a méhszájam akkor 3000ről 1000re rövidült, vizesedtem összesen 17 kiló jött fel és 6. hétre újra a régi lettem..
2014. febr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,a kórházban én is sószegény fehérjedús diétán voltam.

Itthon is sószegényen eszek,legalábbis nagyon próbálok.A lábamról már lement a dagadás,viszont napközben a vérnyomásom 130 felett van,reggel és este pedig normális.

Remélem kihúzzuk március 10 körülig,mert még lenne mit csinálni :)

2014. febr. 22. 21:22
 4/4 anonim ***** válasza:

1.vagyok.


Az a lényeg, hogy 140/90 alatt maradjon. Otthon is próbáld tartani a sómentes diétát, nehéz, mert én 1 hónapig csináltam, de megéri :-)

2014. febr. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!