Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák mik azok a tárgyak...

Anyukák mik azok a tárgyak amik elengedhetetlenek a baba születése utáni pár hónapban?

Figyelt kérdés
5. hónapban vagyok, de eddig még semmit nem vettünk se a picinek se nekem. Most kezdtem el agyalni meg számolgatni és hát a spórolgatás sajnos nekünk nem megy és nincs is sok pénzünk amiből lehetne. van még ugye kb 4 hónapunk arra gondoltam minden hónapban veszünk valamiket. A kiságyat párom megcsinálja itthoni alapanyagokból:) A babakocsit anyum megveszi, oké kellenek kis ruhák, tipegők (bár nyáron nem tudom mennyire viseli majd el a sok cuccot:) kell kis kád, vízhőmérő, pelenkák, cumisüveg, hirtelen ezek jutottak eszembe. Segítenétek mik kellenek hogy tudjak egy listát írni?
2014. febr. 22. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vízhőmérő nem kell. Beledugod a könyököd a vízbe és ha nem rántod ki vinnyogva, akkor jó. Körömvágó olló babáknak nekem volt, csak én nem tudtam használni. Jobban szerettem a simát.


Orrszívó-porszívó az legyen. Kézi pumpás sok ismerős anyukának volt, most vagy mindenki béna, de én egyet se ismerek, aki tudta volna használni.

2014. febr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:

itt találsz egy listát pl. [link]


babakozmetikumok szerintem egyáltalán nem kellenek az elején, max. popsikenőcs, ha kipirosodna.


hasznos valami melegíthető párnácska, amit a hasára tehetsz, ha fáj neki, ez segít az elalvásban is, ahogy melegíti. textil pelenkák mindenképp, sokféle dologra kihasználhatod.

2014. febr. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 lcs ***** válasza:
textilpellus, kifogókendő /türcsi/, esetleg mikrós sterilizáló /de ki is főzheted a cumikat/, hordozó, kis pléd, pelenkázó /bár gondolom ez lesz az ágyhoz :)/ hirtelen ezek jutottak eszembe :) meg talán érdemes a neten rákeresni, mert ott egy csomó "listát" találsz erről :)
2014. febr. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 lcs ***** válasza:
bocsi, mire megszültem a listámat, már voltak gyorsabbak nálam :))
2014. febr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszi ilyenekre gondoltam, nem gond jöht minden ami csak eszetekbe jut, amit használtatok minden nap. Felesleges hülyeségeket nem akarok megvenni, pici is a lakás pakolászni felesleges dolgokat. A pelenkázót például feleslegesnek gondolom azt az ágyon is meg tudom csinálni vagy a fürdőbe a pulton, aztán lehet hiányozni fog:)
2014. febr. 23. 00:13
 6/14 anonim ***** válasza:
Előttem szólók a lényeget elmondták.Én pólyát is vennék, amit elmulasztottam, pedig jó hasznát vettem volna.Biztpnságban érzi magát és jobban alszik a baba.
2014. febr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Tudom, sokan ellenzik, de nekünk a cumi a leghasznosabb. Álmatlan, hasfájós éjjeleken azzal tud elaludni csak. : ) Én még a bimbóvédőt is felírnám. Ezt szintén ellenezni szokták, de szerintem nagyon hasznos. Mondjuk én sajnos nem tudok nélküle amúgy sem szoptatni mert ödémásak a melleim, de ha nem így lenne, akkor is használnám aljalmanként. Ismerősöm is használja néha és ettől függetlenül a bimbóvédő nélkül is elfogadja a baba a cicit. Ehhez jön még a bimbóvédő krém is. Szintén hasznos nagyon.
2014. febr. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem ami a leghasznosabb volt, hogy pár textilpelenkával többet vettünk, anyukám négyfelé vágta és beszegte. Jól jött amikor csak picit bukott a baba és egy aprócska bababüfi miatt nem kellett egy egész textilpelust a szennyesbe vágni, csak egy tenyérnyi darabot.
2014. febr. 23. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Textilpelusok, furdolepcsi, kifogo. Kiskad. A kadat meg lehet sporolni, ha nagy a szukseg, de en akkor is vennek. Viszont, ha annyira helyszuke van, csapban is lehet furdetni... Kozmetikumoknak nekem ko a gyogyszertari, receptre olcso. Hajkefe. A koszmoval lehet szorakozni olajjal meg kefevel, de van egy nagyon jo sampon ellene a BABE-tol, patikaban meg lehet kapni (2.000,- huf, 4 honaposom meg mindig az elso flakont hasznalja). Ez csodaszer, 1-2nap alatt eltunteti a koszmot. Legyen egy hintopor is otthon, nekem hamar hurkas lett a baba, nyaron foleg kell. Nekem pelenkazaskor nagyon bevalt az eldobhato alatet. Erre lehet mondani, h luxus, de en nagyon orulok, amikor kibontva jon a pisi-kaki, egyszeruen eldobom... Nekem a libero eldobhato alatete a legjobb. A kisollo nekem hasznos, felnek a hegyessel vagni a kormet. Orrszi-porszi kell. A pumpas semmire se jo. Vegyel 1db kiskanakat, az kellhet barmit beadni a picinek! Legyen legalabb egy db cumi (Mam a legjobb), halat adsz erte amikor orak ota sir... Cumisuveg 1db a biztonsag kedveert, ha hirtelen tapszerhez kell nyulni. Jo esetben nem kell hasznalni. Nekem van mikros sterilizalom, de sokkal egyszerubbnek talaltam a kifozest, vagy ha csak egy cumi pl, akkor poharba viz, abba cumi, mikroba be... Legzesfigyelo - ez nagy kiadas, de eldontheted, h akarod-e. En csak akkor nem vennek, ha a franciaagy melle kerulne a kisagy. Mellszivo - na nekem aztan sok gond volt a mellemmel (gyulladas), en igy tapasztalatbol azt mondom, a kezi masszirozas-fejes a legfontosabb, amig be nem all a tej. Nekem volt a gepi mellszivom, de gyakorlatilag az tok folosleges volt, mert amikor baj lett, inkabb bereltem korhazit, az a legtutibb. Szoval en nem vennek semmilyet, jo esetben eleg lesz kezzel gyurmazni. Bimbovedo kb 2.000,- huf, aki megteheti, jo ha keznel van. Ha van a lakhelyeden brandon akkor raersz vele, ha tenyleg kell. En sajnos nem tudok nelkule szoptatni, mert olyan kicsi a bimbom, de ez akkor is hasznos, ha faj a bimbod. A bimbo kirepedesere a bimboapolo krem nagyon jo, a legjobb a Lansinoh (patika kb 2.000,- huf). De epp ezzel is varhatsz, lehet, h neked valami csoda folytan nem reped ki... En felvennem a listara az eloket/nyalkendot. Nekem 2 hos koratol orulten nyalzik.
2014. febr. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Cumisuvegre visszaterve, "hivatalosan" a tapszerhez sem kell, mert poharbol kell itatni, vagy kanalazni kell - ezt mondjak ma a vedonok, orvosok. Na en ezzel biztos nem szorakoznek az ujszulottemnel... (Szoptatok szrrencsere, de 1-2 alkalommal kellett az uveg)
2014. febr. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!