Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 29-30 hetes kismamák hogy...

29-30 hetes kismamák hogy vagytok? Mekkora a pocakotok, hányadik baba?

Figyelt kérdés
Kisfiú vagy kislány? Hol tartatok a babaholmi vásárlásban? Dolgoztok még? Szokott keményedni a pocakotok? Mennyit híztatok eddig? Hol fogtok szülni?
2014. febr. 24. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Lány, első (és tervek szerint utolsó) gyerek. A főbb, nagyobb dolgokat megvettük (ágy, babakocsi), a kisebbek ráérnek még bőven.

Dolgozom, mert irodai munka, így fizikai terhelésnek nem vagyok kitéve.


6 kg plusznál tartok (a hízás szót nem használnám, az nekem zsírfelhalmozást jelent), egy hónapja derült ki, hogy enyhén cukros vagyok, a diéta miatt stagnál a súlyom.


A keményedésről olvastam, de magam még soha nem tapasztaltam. A kölyök inkább produkál érdekes dolgokat, kifeszíti magát, pörgősrúgás, harcművészeti bemutatók - ez szokott néha fájni is.

2014. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kislány, nekem is első.

Kb én is hat kiló plusznál tartok, ami szintén kellett, így vagyok most 51 kiló.

Pocakom 90-es, hozzám képest baromi nagy, olyan 60-ról indulhattam kb.

Keményedés mostanság megint előfordul, 16 és 20 hét között volt elég intenzív, az ijesztő is volt.

Még nem igazán vásároltunk, vannak már ruhák, amiket kaptunk, de a vásárlás csak most következik.

Budapesten fogok szülni a János kórházban.

Dolgozom még március végéig, irodai munka.

Derekam sajnos sűrűn fáj, de más bajom nincs:)

2014. febr. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekem is ez a 30.hét. pont ma voltam ultrahangon.

1400gramm, Kisfiú lesz. Május 9re várjuk.

Nem dolgozom az elejétől kezdve, mert veszélyeztetett terhes vagyok ...

Mostanában keményedik nekem is néha.


Nekünk sok holmi megvan , megörököltük a családból, barátoktól, csak pár dolgot kell beszerezni szerencsére.


uhh ahogy elnézem én vezetek hízásban 8 kilónál tartok :(

Bár igyekszem figyelni, hogy mit és mennyit eszem.

Én a Sote II.-n szülök, de mivel felújítják éppen így a Tömő utcai szemészeti klinikán.


És te kérdező?

2014. febr. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én most vagyok a 30. hétben, hízásban én vezetek 10 kg-mal! Második baba, kisfiú, van már egy "nagy" fiam, másfél éves. Ez a terhesség sokkal-sokkal nehezebb mint az első volt, nem bírja a pocakom a súlyt, folyton feszül, keményedik, még jó hogy feltalálták a Magnerot-ot! Jövő héten megyek UH-ra, kíváncsi vagyok hogy mekkora mert eddig szép nagy babát jósoltak. Babaruhát nem kell vennünk, bár amikor meglátok egy-egy szép darabot a turiban ahol a fiamnak is vásárolok, akkor megveszem. A babakocsin még gondolkodunk, nehéz lesz kimozdulni két törpével itthonról, főleg hogy még a nagy sem sétál rendesen az utcán hanem el akar szaladni... Lehet hogy kell venni egy testvér-babakocsit. Kiságyat nem veszünk, inkább a nagyobbnak egy leesésgátlóst, még az sincs meg. A kórházi csomagot már babonából becsomagoltam, olyan ez mint amikor esernyő van az embernél, akkor úgyse esik. Nagyon félek a koraszüléstől, elég sok tényező ezt mutatja sajnos, de jövő héten a doki konkrétabbat is fog mondani. Nem dolgozok mert GYED-en vagyok a nagy fiammal. Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 25. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!