Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12hetes kismama vagyok,...

12hetes kismama vagyok, normális e hogy 2-3 napja nagyon fajt a farokcsontom, kb.2 napja a bal oldali combtővemnél érzek hatalmas fájdalmat, főként járás közben, ami pihenésre enyhül! Volt valakinek ilyen? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
fájdalom lesugarzik a bal lábamba is, menni is alig tudok!!!
2014. febr. 25. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
igen normális és gyakori, nagy változások vannak bent ez okotta, nö a méhed, nyulnak a szalagok stb stb. Rendezödnek át a dolgok.
2014. febr. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt hivjak ischiásznak! Nekem is volt a terhesség alatt 17-20. Hétig, aztán a szülés után. Ez azért van, mert az egész medencecsontozatod felkészül, hogy kinyomjon magából egy gyermeket, ezért minden szalag, porc kicsit fellzul, nyúlik, ennek pedig az a következménye, hogy a medencecsont résein kilépö idegek ( amik a lábat és az ágyékot látják el mozgató, érző és fájdalomideggel) amugy is szük helye tovább szükül igy meghúzódnak az idegek és ez nagxon kellemetlen nyilalló érzés.

Ez egy normális mechanizmus, átmeneti állapot, mindenkinél más, hogy elöjön e, kötöszövet-függö. Amikor ag uj anatomiai helyzetet megszokják az idegek, akkor oldódik, 2-3 hét. Azután a szülés után a medencecsont visszaáll az eredetire, akkor szintén lehet ilyen ischiász. Lehet enyhiteni bizonyos nyújtási technikákkal, amiket gyógytornászik tudnak, de a neten is sok torna fent van foleg angolul ( beirod a keresöbe hogy ischiasz-torna), és sokat feküdj hanyadt kemény felületen. Es bizonyos, foleg hirtelen mozdulatok, meg meleg furdo nem javasolt. El fog mulni par nap alatt, nekem pokoli volt, wc-re is a ferjem vitt ki, ugy hogy közben könnyezve sikítottam néha... Muszáj volt fájdalomcsillapítokat id szednen, a nögyógyászom és az ortopedus javaslatara. A babám egészségesen született! :)

2014. febr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szia, nem tudom hogy tart e még, de nekem is volt ilyen a 11-12 hét között. akkor döntöttem el véglegesen hogy tp-re megyek, mert 8 órás folyamatos állás, hajolgatás, emelgetés, és a műszak végére már nagyon fájt, és ahogy az elöző is mondta nekem is elég nehéz volt felkelni az ágyból, ha már kiegyenesedtem akkor nem volt olyan vészes, de pl wc-re leülni, nah az valami borzalom volt. én akkor elkezdtem szedni a magnéziumot, meg itthon vagyok és pihenek azóta nincs derék fájásom, pár napja nagyon picit mintha néha néha fájna, de egy hete elfogyott a mg és lehet azért. tehát pihizz sokat. sok egészséget.
2014. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Holnap megyek ideggyógyászhoz! Meglátjuk mit mond, ha pihenek nem faj, de mihelyt felállok, a combtőbe nyilallik es alig tudok menni! Hat igen a wc-Re alig merek kimenni!! Mg szedek én is!

Nektek mennyi idő múlva múlt el??

Idáig a hányinger miatt voltam rosszul, aztán a vízeletem volt rossz, most meg ez, kicsit el vagyok keseredve! 😩

Remelem azért jobb lesz!!

2014. febr. 25. 12:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja es az első terhessegemnel nem tapasztaltam ilyet😩
2014. febr. 25. 12:06
 6/7 A kérdező kommentje:
En is csak kemény felületen tudok aludni, feküdni, a memória habos matracunkon kesz kínlódás az alvás!😩
2014. febr. 25. 12:08
 7/7 anonim ***** válasza:
hát nekem szerintem a 13. hétre nem volt semmi bajom, sőt ahogy itthon maradtam, pihentem....kedden voltam utoljára, szerda, csütörtök péntek még szaladgálos volt doki miatt, de utána már semmi bajom nem volt, tehát a 13 hetet már fájdalom nélkül kezdtem :) azt hiszem 3. voltam :)
2014. febr. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!