Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Inditott szülés? Milyen az?

Inditott szülés? Milyen az?

Figyelt kérdés
39 hetes vagyok.Vérnyomásom 140 állandóan.3*2 dopegyt mellett.A doki szerint a héten meg kellene szülnöm mert a vérnyomásom miatt.Az uh-on 3948 gramm volt a becsült súlya a kisfiúnknak.A doktor azt mondta,hogy inditani ilyen nagy babánál nem túl jó.Volt akinek inditották és nagy súlyú volt a kicsi?MIlyen az inditott szülés?1 ujjnyira nyitva vagyok.
2014. febr. 25. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

És ha nem túl akkor megcsászároz?Vagy miért nem jó?

Lányom 3450grammal és 54 centivel született.Indított szülésem volt.Én is 1 ujjnyira voltam nyitva, de nekem elég rossz lett a ctg eredményem, ezért indítottak azonnal.

Kapsz beöntést, utána lecsorgatnak 1-2 infúziót, burkot repesztenek (ez nem fáj), és bekötik az oxitocint, ami csöpög.Ez fájás erősítő, és nem kellemes fájásokat csinál a semmiből.9 óra alatt meg volt nekem minden.De sokkal jobban fájt, mint a 2. szülésem ami magától indult be.

1-nél kértem epidurált, 2-nál nem.

2014. febr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"És ha nem túl akkor megcsászároz?Vagy miért nem jó? "


Bocsánat, javítom:


És ha nem túl jó, akkor megcsászároz?Vagy miért nem jó?

2014. febr. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3kg 95dkg-val született a lányom indították a szülést meg volt simán két óra alatt nekem például az indított szülés fájdalmasabb volt mint amikor természetes úton indult be.
2014. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem először méhszájtágító kapszulát (zselének mondják de olyan mint egy renie) tettek fel, ettől este beindult enyhén a szülés (megrepedt a magzatburok, voltak fájások) sajnos az indított szülésnek a mi kórházunkban meglehet a protokollja vagy mert csordogált a magzatvíz passz, de utána még kaptam oxitocint infúzión (előtte beöntést) az kemény cucc volt a semmiből 1 perces fájásaim lettek, még szerencse, hogy 1.5 óra volt csak az egész. (ja én teljesen zárt voltam, a baba értékei rossznak mutatkoztak azért indították 3550g-al született)
2014. febr. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kedves Kerdezo, ugyanebben a cipoben jartam en is, csak en kulfoldon szultem. 39+5 hetesen inditottak mert az utolso ket hetben rosszalkodott a vernyomasom (gyogyszert nem szedtem ra), illetve a doki nagy sulyura tippelte a babat, en semmit nem tagultam meg, igy hat az inditast javasolta. Nalunk a csaszar szoba sem kerult szerencsere.


Reggel 9-kor kezdtek, itt nem adnak beontest, egy hormon tartalmu zselet nyomtak fel, amitol aztan 6 ora alatt 2cm-t tagultam, de fajasok nagyon enyhek voltak es szabalytalanok. Ezutan jott az oxytocin infuzio, aminek az adagjat fokozatosan noveltek. Kb 3 oran at meg mindig nagyon enyhek voltak a fajasaim, de mar bealltak 3, majd 2 percesekre. Ekkor mar 6cm voltam. A doki probalt rabeszelni az epiduralra, azt mondta hogy a fajdalomtol meg jobban fel fog menni a vernyomasom, igy szukseg lesz ra. En nagyon tiltakoztam ellene, igy abban maradtunk, hogy majd meglatjuk, hogy birom a fajdalmat. Na innentol mar nagyon gyorsan mentek a dolgok, ido sem lett volna arra az epiduralra :) Kb 1 ora volt nagyon kemeny, az elegge fajt, de egyik percrol a masikra mar 9cm, aztan 10cm voltam es kozoltek hogy akkor nyomjak... A doki meg sehol sem volt, akkor rohantak felebreszteni. Aztan 5 perc mulva meg novervaltas volt, ugyhogy 2 fajas kozott helyet csereltek a noverek a labamnal, es mar ment is tovabb minden. A lenyeg, hogy 25 perc alatt megszuletett a kisfiam. A kitolas mar nem volt olyan fajdalmas, a vagasbol semmit nem ereztem. Viszont a varras, az nem volt kellemes.


A kisfiam 4150 grammal es 57 cm-el szuletett, ja es a fejecskeje 36 cm volt! De siman megszultem inditassal epidural nelkul, magas vernyomas mellett de minden egyeb komplikacio nelkul :) Ez 17 napja volt, ugyhogy meg friss az elmeny.


Ne izgulj kedves kerdezo, minden rendben lesz! Konnyu es problema mentes szulest kivanok neked!

2014. febr. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!