Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Írtak valakinek Maltofer...

Írtak valakinek Maltofer rágótablettát vashiányra?

Figyelt kérdés
Eddig Neo-ferro-folgammát szedtem napi 4-et, de a 30 hetes labornál látszott, hogy romlik a vérképem. Már csak 108 a haemoglobin szintem. A nődoki lecseréltette velem Maltofer-re. Ő cseppet akart napi 3x30 cseppet, de a háziorvos rágótablettát írt. Abból mennyit szedjek szerintetek?
2014. febr. 26. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Hú,nem biztos,h.tudok segíteni,mert már 4éves a kisfiam,deén maltofer forte-t szedtem. Csoki izű rágótabletta volt de az adagra nem emlékszem! Kb.1hónapig szedtem,mert rendbe hozta vérképem:-)
2014. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én azt szedtem.napi 1-et, de még mindig vashiányos voltam, így napi 2-t kellett. kb egy hónapnyi szedés után a napi 2 úgy feltolta a vas szintemet, h aztán már egyáltalán nem kellett semmi egészen a szülésig. szóval csak ajánlani tudom
2014. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg pont fordítva volt, Maltofert szedtem aztán inkább Neo-ferro-folgammát írtak fel, mert hogy az jobb. Na meg rosszul voltam a MAtofer ízétől már, asszem napi 3at kellett elrágnom.
2014. febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Első terhességemmel Neo-ferro-t szedtem most meg a Maltofer-t szedem és azt hallottam hogy nagyon jól felszívódik...majd kiderül :) Nekem 1*1 van ráírva a dobozra gyógyszertárba írták rá meg az orvos is azt mondta de van tájékoztatója
2014. febr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Neo- Ferro F-tól mindig hányingerem lett, a Maltoferrel nincs ilyen gondom, és nem is olyan szörnyű az íze, mintha csoki is lenne benne.
2014. febr. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Maltofert írt fel a nőgyógyász a 2. vérvétel eredményem megtekintése után.Helyrehozott,így a következő,35. heti vv. eredményem teljesen rendben volt már.C vitamint is kellett mellé szednem.Napi 2 Maltofer tablettát szedtem,és 2 dobozzal írt fel összesen.
2014. febr. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Remélem a 35. hétre jó lesz nekem is. A 30. heti vérvételnél lett elég alacsony a haemoglobinom.
2014. febr. 26. 21:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez történt velem is, a Neo-Ferro-tól 92-re csökkent a haemoglobinom, nekem 3×1-et kell a Maltofer-ből szednem. Ettől ráadásul nem is olyan brutális a székrekedésem, mint a Neo-Ferro-tól és nem is vagyok már olyan fáradékony, szóval ez a napi 3 szem úgy érzem használ :)

2014. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!