Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vállalnátok ebben az esetben...

Vállalnátok ebben az esetben gyermeket?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy nőgyógyászati/hormonális problémáim vannak, emiatt egy ideje kivizsgálásra járok. Az előzetes vizsgálatok alapján már a nőgyógyász és az endokrinológus is feltette a kérdést, tervezek-e mostanában gyermeket, aszerint kell a kezeléseket elvégezni, amire nemmel válaszoltam. Mindkettejük azt javasolja, gondoljam át, lehet, hogy nem érdemes a fennálló helyzet miatt nagyon húzni a dolgot.

25 éves vagyok, én mindig azt terveztem, hogy ha már rendezett körülmények közt, saját lakásban élünk, és mindent meg tudunk adni egy gyermeknek, akkor vállalunk csak.

A dolog úgy áll, hogy ugyan főállásban dolgozom, de tanulok még, ez rengeteg pénzbe kerül, van egy még fizetendő diákhitelem, illetve a páromnak is anyagi problémái vannak, és lesznek még úgy két évig (CHF hitel).

Annyi lehetőségünk van, hogy egy saját lakrészt kialakítsunk a szüleinél, szoba, konyha, fürdő, és a következő 2 évben ott éljünk, míg rendbe jönnek a dolgok. Erre van lehetőség építés nélkül, illetve fedezné a félretett pénzünk.

A GYES alatt tandíjat, fizetnem nem kell,Diákhitelt szüneteltethetem, a TGYÁS/GYED maximumot kapnám, mert jól keresek, illetve a szülők is be tudnának segíteni ebben-abban, ha nagyon szükséges.

Vállalnátok így, ebbe a helyzetbe gyermeket, ha később a vizsgálatok eredményei alapján tényleg ez lenne ajánlatos?

Számszerűen, a gyermek mellett, ha már nem dolgozom mindennel együtt úgy 150-170 ezer Ft maradna havonta, amelyet rezsire (hitelt már levontam!), étkezésre, babára költhetnénk.



2014. febr. 28. 21:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ami fontos, mert az írásból pont nem így jön le, de egyre inkább vágyom is egy gyermekre, imádom őket, egyáltalán nem szeretnék kifutni az időből... De az eredeti tervekhez képesti helyzet miatt aggódom, menne-e.
2014. febr. 28. 21:26
 2/11 anonim ***** válasza:

A havi 150-170 szerintem elég, ha csak rezsire, étkezésre, és babára kell költeni.

Viszont nem értem a problémádat, attól, hogy most rögtön nem akarsz teherbe esni, még nem ártana elkezdeni a kezelésedet. Mert nem biztos, hogy azonnal rendben is leszel.

Mindegy, én vállalnám, nem rossz a helyzetetek, és várhatóan ennél jobb lesz majd.

2014. febr. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem igen. Mi ennél jóval kevesebbet kell, hogy beosszunk és most jön a második baba. Tény, hogy mi már nem vagyunk fiatalok, nincs időnk várni, neked pedig a problémáid miatt nincs idő várni. Egyébként hiába van, hogy úgy érzed, hogy most anyagilag minden oké és belevághatsz a gyerekvállalásba, sose tudhatod, hogy mit hoz a jövő. Mi, amikor az első babával elkezdtünk próbálkozni, anyagilag "megengedhettük" magunknak. 3 év volt mire sikerült és anyagilag sokkal rosszabb helyzetbe kerültünk. Viszont remélhetőleg egy idő után jobb lesz majd.
2014. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Természetesen elkezdjük a kezelést, amint minden vizsgálat eredménye kész, és az orvosom látta újra az összes friss leletet. Körülbelül március közepe/vége, mire minden tisztázódik, és a kezelés megkezdése után néhány hónappal lehet próbálkozni.

Azért fontos dönteni, és azért ez a sok kérdés bennem, mert ha a gyerek mellett döntök, akkor eleve ennek megfelelő kezelés kell majd.

2014. febr. 28. 21:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem, nem kell saját lakás meg milliós félretett pénz, de nem is három felé tartozva kell gyereket vállalni. Én először a tartozásokat fizetném vissza, diákhitelben bármennyit lehet elő fizetni plusz költség nélkül az a megoldás nem a halogatás.
2014. febr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
én is igy jártam engem is kezelni kellett 20évesen hormonális problémáim miatt. tőlem nem kérdezték hogy szeretnék e gyereket. egyből úgy kezeltek. sajnos nekem nagyon nehezen jött össze a baba 7év után sikerült már éppen kezdtük elfogadni hogy csak lombikkal lesz baba. azt váratlanul tavaly össze jött :) éppen alszik 19-én volt 10hónapos :) szóval érdemes bele vágni mert nem biztos hogy már az első alkalommal összejön. és a mi maradék pénzünk jóval kevesebb mint a tiéd. amúgy 29éves leszek idén.
2014. febr. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt gondoljátok végig, ha párod elveszti az állását, tudjátok e fizetni a hiteleket és meg is tudtok e élni, vagy van e aki segít.
2014. febr. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 150-170 ezer forint nem olyan kevés.

Kérlek áruld el (akár privátban), hogy pontosan mi a problémád.

2014. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen.Mielobb kezdjetek el a baba projektet...
2014. márc. 1. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is mielőbb vállalnám a helyedben, sőt mi vállaltuk is.(nálam is voltak problémák)

3 év alatt jött össze nekünk. Most vagyok a 30. hétben.

Nekünk nincsenek tartozásaink, van hol élnünk (saját) de a párom munkanélküli lett mióta terhes vagyok, de így se bántam/bántuk meg egy percre sem.

2014. márc. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!