Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kismamák, gyermeket tervező...

Kismamák, gyermeket tervező párok ha tudnátok előre, hogy gyermeketek autista lesz, akkor is vállalnátok a babát?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat várok!

2013. okt. 19. 10:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Én nem.
2013. okt. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Én sem
2013. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%

Autista,kéz vagy láb nélkül,törpe növéssel... Stb:

Én biztos,hogy nem.

2013. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
igen
2013. okt. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Ha annyira előre tudnám, hogy még meg sem fogant, akkor nem. Szándékosan nem, mert tudom, hogy nehéz élete lenne.


De onnantól, hogy megfogant, én el nem vetetem csak azért, mert nem olyan, amilyennek előre elképzeltem. Az én fiam/lányom, akár beteg, akár nem, elfogadom a feladatom az életben, és igyekszem segíteni az övét, amennyire tőlem telik.

2013. okt. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
71%
az autizmus széles spektrumú,nem mindegy hol helyezkedik el ezen a spektrumon. ha előre lehetne tudni milyen súlyos, akkor bevállalnám, ha halálom után önellátásra képes lenne. de csak akkor, ha ő lenne az egyetlen gyermekem. a mostani életét, rá fordított figyelmet nem szeretném elvenni egy extra figyelmet igénylő gyermek miatt.
2013. okt. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

nem, nem vállalnám, tuti. Amíg én élek, neki ott lennék, és amit csak tudnék megtennék. De mi lesz a halálom után? Fogja valaki annyira szeretni, védeni, elfogadni, mint én, az anyja?!

És nem beszélve arról, hogy (most önző leszek) nekem is csak egy életem van!

2013. okt. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2013. okt. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%
Én autistát nevelek, és ha most visszamehetnék az időben, és dönthetnék, akkor is vállalnám. Mert egy csoda úgy, ahogy van! Sőt, a mai eszemmel, ha a teherbeeséskor választhatnék, hogy egy "egészséges" gyermeket szeretnék, vagy a mostani kis csodámat, akkor is az utóbbit választanám. Nem cserélném el 100 "normálisra" sem, annyira különleges, egyedi, és rengeteget tanultam tőle!
2013. okt. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
45%

Egyébként amikor autizmusról beszélünk, akkor ne egy magába zárkózott, önellátásra képtelen valakit képzeljetek el!


Mert autista pl. ő is:

[link]


Meg ő is:

[link]


Vagy ő:

[link]

2013. okt. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!