Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A barátnőm most tudta meg,...

A barátnőm most tudta meg, hogy terhes. ő 23éves én pedig 25 vagyok. Jelenleg nem akarok kisgyereket. Vagy ez megváltozik ha megszületik?

Figyelt kérdés
Már régóta eggyüt vagyunk 15éves korunktól nem volt szó még babáról. Szerencsére megvan hozzá a jó anyagi körülményeink, hogy eltudjuk tartani a kisbabát. Meg fog változni a véleményem ha megszületik? Nem akarom, hogy elvetesse de még nem készültem fel rá teljesen. Kicsit félek azért tőle meg fiatalok vagyunk nem? Kérem értelmes válaszokat.

2014. febr. 28. 23:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Olyan fiatalok azért már nem vagytok. Hogy a te véleményed megváltozik-e, az attól függ, hogy mennyire erős benned a "gondozási ösztön". Ha van benned növényekkel, állatokkal való foglalkozáshoz késztetés, netán van szobanövényed vagy kerti növényed, kutyád, akváriumi halad stb. akkor ez sem okozhat gondot.
2014. márc. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Tuti meg fog változni nyugi :) és egyáltalán nem vagytok fiatalok sőt egy szép korban vagytok ami nagyon is ideális a gyerekvállaláshoz. ha meg az anyagi háttér is adott akkor nincs kérdés. majd akkor fog jobban megérinteni mikor kezd a barátnőd kerekedni :) mikor mutatja neked az első uh-képet, vagy mikor együtt mentek el a vizsgálatra és látni fogod izegni-mozogni...nyugi.

mi 16 hetesek leszünk holnap. a párom eddig egyszer látta a picit 9 hetesen, de akkor is csak képen, utána meg a leleteken tudta követni a fejlődését. holnap 4d-re megyünk, már alig várja, ő is be fog jönni és látni fogja a kb már 15cm-es babánkat, biztos vagyon benne hogy hatalmasat fog utána változni igaz most sincs elzárkózva de minden más lesz.

tehát nyugi, szuper apuka leszel. főleg ha szeretitek egymást :)

2014. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ha van benned növényekkel, állatokkal való foglalkozáshoz késztetés, netán van szobanövényed vagy kerti növényed, kutyád, akváriumi halad stb. akkor ez sem okozhat gondot."


azért egy gyereket és egy szobanövényt nem emlegetnék egy lapon...pl. egy szobanövény sosem keltene fel éjszaka sírással, hogy éhes, kakis, pisis stb.


Ha szereted a párod és jó a kapcsolatotok, akkor jó eséllyel menni fog!

2014. márc. 1. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

szia! először is nem vagytok fiatalok, egy-két generációval ezelőtt még ez volt a normál kor, nem a 35 év a gyerekvállalásra. Összetehetitek a két kezeteket, ha már most olyan egzisztenciális szinten vagytok, hogy gyermeket tudtok vállalni. Én ezt kihasználtam volna abban az időben a helyetekben. DE!

Azt neked kell tudni, hogy mennyire erős köztetek a kapcsolat. Egy gyerekhez rengeteg tolerancia és lemondás kell, egymás felé és a gyerek felé is. A legjobb, legszilárdabb kapcsolatokat, házasságokat is tönkreteheti, tényleg csak az vágjon bele, akiben meg van a feltétlen szeretet bárki iránt. Onnantól hogy babát születik, nincs heti 2-3 buli, nincs az hogy a párod ugrál körülötted, bizonyos mértékig érte, és a gyerekért kell élned a munkaidődön kívül. Semmire sem lesz időtök, nagyon pénzetek sem, ami lesz, abból nyithattok neki megtakarítást, hogy 20 év múlva el tudjon indulni az életben.

Ezek nagyon nagy dolgok, nem csoda hogy félsz tőle. Ha úgy érzed, ezt kibírja a kapcsolatotok, akkor kérd meg a párod kezét és vágjatok bele :)

de ha úgy érzed, ezt nem bírnád bevállalni, akkor is közös döntésetek kell legyen: a párod megszülheti a babát vagy megszülheti örökbe adhatja, értelmesnek tűnsz, biztos ő is az, és egy ilyen géneket öröklő kisbabának nagyon sokan örülnének.

2014. márc. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
én úgy gondolom, teljesen természetes amit érzel.. nem terveztétek csak becsúszott és hirtelen ez felborítja a terveiteket, az életeteket... de! én úgy gondolom, ha már ennyi ideje együtt vagytok, akkor a kapcsolatotok stabil és nagyon szeretitek egymást... mivel megvannak az anyagi körülményeitek is, nem gondolkodnék rajta, hogy megtartsam-e vagy örökbe adjam majd... (úgyse lennétek képesek lemondani róla, szóval az örökbe adást egyértelműen kizártnak tartom a ti esetetekben) biztos vagyok én is benne, hogy ahogy gömbölyödik a barátnőd, ahogy meglátod majd az UH képeket meg fog változni a véleményed... sőt lehet még addig se kell várnod, csak kell pár nap hogy átértékeld, feldolgozd a nagy hírt :) tényleg nem vagytok fiatalok hozzá... sőt én megkockáztatom, hogy pont ideális kor első babához ha valakinek ilyen stabil kapcsolata van.. minek várni? mire? egyetértek az egyik előttem szólóval: kérd meg a kezét :) és Nagyon Sok Boldogságot Nektek! hidd el azok lesztek! :) barátnőd ahogy hogy áll hozzá? Ő is megijedt? vagy Ő boldog volt mikor megtudta?
2014. márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy pánikolsz kicsit, minden feltétel adott nálatok a gyerekvállalásra, szerintem meg fog változni a hozzáállásod akkor mikor megszületik a pici. A férfiaknál általában akkor van a nagy változás, de olyat is hallottam, hogy csak később tudott mit kezdeni a gyerekkel a férj, mikor már reagált rá. Szóval szerintem nem kell aggódni.
2014. márc. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hú kedves kérdező egy 23-25 éves nem fiatal a babához,ellenben mi azok voltunk,1 éve voltunk együtt,2. főiskolások voltunk éppen összeköltöztünk amikor pozitív lett a tesztem ekkor 20 voltam a párom 19. Nagyon sokat agyaltunk,én pl 1 hetet végig sírtam nem értettük,hogy lehet becsületesen,odafigyelve védekeztünk mindig.A végén persze megtartottuk,nem is bírtam volna másképp dönteni,igaza párom bizonytalanabb volt de egy 19 éves fiúnál úgy gondolom ez abszolút helyénvaló.

Képzeld a párom hamarabb lett lelkes és fogadta el a helyzetet,nekem elég komoly szülés utáni depresszióm lett hiába vártuk a terhesség alatt nagyon már a babát,és a párom aki még a szülésre is bejött(ekkor már 20 éves volt,én 21),pedig úgy volt nem jön,az első pillanattól kezdve remek apa,fürdette,felkelt velem mindig,majd később be volt osztva,hogy én kelek hajnali 3ig Ő 3 után,mellette folytattuk a sulit,ő dolgozott i,aztán fiunk 1,5 éves korától én is dolgozom.Azt kell mondjam a párom nagyon fiatal kora ellenére édesapámon kívül a legfelelősségteljesebb,legmegbízhatóbb,leglelkiismeretesebb apa akit ismerek,imádja a fiát párom jelenleg 23 éves és soha egyszer sem érezte azt,hogy megbánta,nagyon boldog,hogy van egy remek 3 éves fia.Tudod nekem okkal nehezebb volt nekem sok idő volt mire beletörődtem a dolgokba elfogadtam a változást,pedig végülis idősebb voltam,mint a párom.Szerintem nem korai 23-25 évesen gyereket vállalni,főleg,hogy a körülmények is meg vannak hozzá,és hidd el ahogy halad előre a terhesség egyre jobban megváltozik a véleményed és mikor a kezedben tartod már emlékezni sem fogsz arra,hogy korainak tartottad.

2014. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ erőt öntött belém. A párom nagyon örült neki mert mindíg is akart kisbabát. Szerencsére minden adott egy kisbabához hála istennek külön életet élünk a saját házunkba. Este ezen törtem a fejem és elképzeltem, hogy a kisbabámal játszok a kertbe és nevetünk... Nagyon jó volt és minden erőmel azon leszek, hogy minden megadjak nekik mert ők a legfontosabbak az életembe. És ma még megvettem a gyűrűt és megkérem a barátnőm kezét is, hogy ez az álma is teljesüljön csak félek a válsztól. Nem hiszem, hogy nemet mondana vagy ez túl sok egyszerre egy nőnek? Nem akarom megijeszteni evvel is. Vélemények? Előre is köszönöm MINDENKINEK
2014. márc. 1. 14:06
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem örülni fog neki,hidd el egy eljegyzés 99%ban öröm a nőnek :D
2014. márc. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
nagyon boldog lesz! nincs mitől félned... :)) látod, mondtam én, hogy még talán az UH-ra se kell várni és megváltozik a véleményed, csak túl kell lenni az első sokk-on :) még egyszer Nagyon Sok Boldogságot Kívánok Nektek! Egészséges babát, boldog családi életet! :)
2014. márc. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!