Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30. -ik hét óta nyitva a...

30. -ik hét óta nyitva a méhszáj. Azota hetente vesznek kenetet. De most levették az utolsot, és már nem fognak. De mivan, ha még ez idöalatt elkapok vmit? és ha nem jönne meg az eredmény, és addig beindulna a szülés? Akkor mi?

Figyelt kérdés
most 37 hetes vagyok
2009. dec. 12. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanígy volt, Következő héten már szültem is :D
2009. dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Korán nyíló méhszáj esetén azt szokták mondani, hogy a cél a 36. hét elérése. Ha ez sikerül akkor onnantól már minden nap plusz ajándék, de nagy baj már nem lehet ha mégis megszületik a baba. A nyitott méhszájnál egy esetleges fertőzés feljutva a méhbe idő előtti burokrepedést és ezzel koraszülést okozhat. Az eddigi kenetvétellel ezt akarta a dokid megakadályozni. A koraszülés veszélye most már elmúlt, bármikor születik is meg a babád, hivatalosan sem fog már koraszülöttnek számítani.
2009. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
de én arra gondoltam,hogy a babám nem e fertözödhet meg,ha nekem azóta esetleg lenne valami fertözés?ugyis egészséges lenne?
2009. dec. 12. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
kaphat fertőzést, 3-5 napos antibiotikum kúrával rögtön gyógyítják is, nagyon gyakori a szülőcsatornában elkapott fertőzés.
2009. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de honnan tudják majd meg,hogy el e kap valamit,ha már a végén nem ellenörzik a kenetet?
2009. dec. 12. 18:03
 6/6 anonim ***** válasza:
A kisbaba első vér és vizeletvételéből tudják meg, attól hogy baci van hüvelyedben még nem biztos hogy elkapja. De negatív kenet után is kaphat fertőzést a baba, pl ha a vajúdás óráiban belekakil a magzatvízbe, benyeli vagy a tüdejébe kerül. Ha a kenetedben streptococcus bacit találnak azt antibiotikummal kezelik, ha gombát akkor kapsz hüvelykúpot, szóval az uccsó kenetvétel inkább a megelőzésre szolgál.
2009. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!