Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől hízok most ilyen ütemben...

Mitől hízok most ilyen ütemben? Megijedtem!

Figyelt kérdés
28. hétbe most lépünk bele és + 10 kg-nál tartok, úgy, hogy az első 14 hétben semmit nem híztam. Most pedig hetente 1 kiló. most két hete nem eszem már egyáltalán kenyeret, nasit se. Ugyanannyit eszem, mint mielőtt terhes lettem. És akkor egyáltalán nem híztam, tartottam a súlyom. Nem érzem, hogy nagyon vizesednék, de aztán lehet. A ruhaméretem sem igazán nőtt meg, inkább csak szélesebb a csípőm és kétszer akkora a mellem.
2014. márc. 3. 18:51
 1/5 Elsikné Ivett válasza:

Kedves Kérdező!

Én is hasonló cipőben jártam/járok. Mivel genetikai alapon terhességem előtt is bármennyit ehettem, Sose híztam maximum 1-1 kilókat, amit vissza is fogytam egyből. Tehát mondhatni azt, hogy a nagy kajálások ellenére stagnált a súlyom. Terhesség alatt ez viszont változott.....nem vizesedtem egyáltalán, ugyan annyit ettem (sőt nasi helyett inkább gyümölcs a menő) és bizony a terhesség 22. hetéig felcsúszott egy laza 10 kiló :/ (igaz valamilyen szinten örültem neki, mert igy is 46 kilóval kezdtem a terhességem és úgy néztem ki mint egy anorexiás)DE....a vége felé mivel magasságom se eget verő így már kezdték a plusz súlyt érezni a lábaim is, hogy nem oké. Középidő óta inkább úgy érkezem, hogy napi többször KIS mennyiséget, így stagnálok a plusz 10 kilónál és már csak az jön fel rám amennyit a kis Manó hízik :)

36 hkm

2014. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de én sem eszem nagy adagokat. az ebédet általában két részletben eszem meg. reggelire csak zabpelyhet eszem. és délután pedig este 5-fél6-ig eszem még valamit, de keveset. közben esetleg gyümölcsöt. és mégis hízom. Terhesség előtt többet ettem, pizzákat, sütiket, stb. és mégse híztam. mostmeg....
2014. márc. 3. 21:04
 3/5 anonim ***** válasza:
raktároz a tested, hogy a baba tudja honnan elvenni a tápanyagot, teljesen normális, ne aggódj!
2014. márc. 4. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Elsikné Ivett válasza:
Egyet értek az utánam szólóval, hogy a kis Manó miatt raktározza a szervezeted a tápanyagot. Nem kell megijedni....figyeld a súlyos változását, konzultálj a dokiddal, védőnőddel, de úgy gondolom, hogy (mivel teljesen más mindenkinek a szervezete illetve mindenki terhessége) ez a plusz még teljesen normális. Szülés után ha kicsit odafigyelsz majd magadra és"karbantartod" a tested akkor úgy is visszamennek ezek a pluszok :)
2014. márc. 5. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Balupapa85 válasza:
Ha kétszer akkora a melled, az lehet komoly probléma előjele, de látatlanban nem tudjuk megmondani. Tudnál fotót linkelni?
2014. márc. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!