Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes kismama vagyok....

26 hetes kismama vagyok. Aranyerem lett, szerintem külső, mert nem lehet visszanyomni. Vettem Reparon kenőcsöt. Tudna nekrm valaki házi praktikában segiteni, mert megőrülök annyira fáj?

Figyelt kérdés
2014. márc. 4. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia, megertelek, nekem evek ota van, idonkent elojon,elmulasztom, de iszonyu kellemetlen. Szulesem utan volt a legremesebb. :( a kovetkezoket javasom ami nekem bejott: a reparonnal nekem hatasosabb volt a Hemorid. Van belole kup es kenocs is. A kemocsben asszem kamfor van vagy vmi ilyesmi amitol nagyon kellemes husuto erzest ad, a kup is nett hutoben kell tartani. Kakilas utan mindig mosakodj meg (azt mondjak meleg ulofurdo, de sztem ez hulyeseg, nalam a huvos, langyos, majdnem hideg vizes zuhany segitett) , majd szarazra torles utan kenocs es kup. Reggel volt szekletem mibdig, este ugyanugy huvos, langyos, majd hideg zuhany oda... Es ujra kenocs, kup. Ez a terapia megy kb 2 hetig, es mintha elfujtak volna nyomtalanul elmult eddig mindig. Pedig mar legalabb 20x elojott eletemben es voltak olyan napok mikor azt ereztem ez mar a veg... :( se ulni, se mozogni, se pukizni.. :'(. Meg annyi hogy fusztustalanul hangzik bocsi, de mikor kened a kenoccsel, az ujjaddal kend jo "melyen" be, ne csak a külso reszet, es ha kozben enyhe nyomassal par masodpercig "masszirozod" az a venak falara jotekony hatast gyakorol, hamarabb nyerik vissza kemenyseguket ha elmult a gyulladas. Meg annyi hogy ha szekrekedeses vagy ilyenkor egyel tobb rostot esetleg szekletlazito kajakat ( aszalt gyumolcs, korpa, stb). Ha barmiben tudok meg segiteni irj privit!

2 eves kisfiu anyuja

2014. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm Neked, igazi életmentő vagy!!!!
2014. márc. 4. 20:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Tenyleg nincs mit, ha tudok meg segiteni irj! :)
2014. márc. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem a reparon/hemorid - ez egyébként ha nagyon fáj, akkor csíp, de nagyon - sz.rt sem ér. Normál esetben Aurobint használok, de most a baba miatt nem merem, viszont a 2. harmadtól már elvileg használható. Hívd fel miatta a nőgyógyászatot. 2-3 nap múlva elviselhető lesz, utána székeléskor kenegesd vele.

Én vettem egy ilyet is: [link] Magában használva annyira nem tuti, viszont recept nélküli készítményekkel már ér vmit.

24 hkm

2014. márc. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, tesztelgetem a dolgokat, este csinálok langyos gyógyfüves fürdőt is.Viszont nagyon rossz, hogy ma egész nap már vérezgetett, a védőnőm szerint megpattanhatott egy hajszálér, és kamillás-aloe verás alkoholmentes popsikendővel sűrűn tisztogatom, utána kenegeten a krémmel.
2014. márc. 5. 19:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Volt, orvosi konzílium után a következő nehéztüzérség tette TELJESEN rendben 3-4 nap alatt:


1. WC papír helyett nedves törlő, de inkább langyos víz.

2. Lydocain gél, majd Lioton gél (nem erre van elvileg, de a proktológusom esküdött rá és tényleg csodaszer!).

3. Svédcsepp, ezt érdemes a lydocain és a lioton között alkalmazni, a lydocain érzéstelenít is annyira, hogy ne érezd, hogy mar.

4. Detralex szájon át, a tájékoztatón javasolt legerősebb dózisban (asszem naponta 3x2, ha jól emlékszem).


A fenti kezelést napi 3-4 alkalommal alkalmazni, előtt minden alkalommal alaposan megmosni a kezelt területet.


Nekem előtte úgy nézett ki, mintha egy fürt szőlő jönne ki már félig és ülni se tudtam. 3-4 nap után viszont mennyország, azóta se jött ki, pláne nem fájt.

A fenti kezelést proktológussal és nőgyógyásszal is egyeztettem, tehát problémamentes terhességnél nyugodtan lehet használni. Ha gyógyszerérzékenységed van, akkor annak fényében kérdezd meg azért az orvosodat.

2014. márc. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, apró praktika a fent leírt "pakolás" felvitelére, mert ugye az érintés is fáj ilyenkor, plusz nekem a körmöm is hosszú:


1. Lydocaint vattapamacsra nyomni, azzal óvatosan, nyomkodó mozdulatokkal felvinni a duzzanatra.

2. 2-3 perc hatóidő után ugyanígy a svédcseppet, azzal ne spórolj, ázzon át a vattakorong.

3. A Lioton gélt szintén vattakoronggal, ott azért ne túl sokat, először a korongon kend szét, aztán óvatos nyomkodó, simító mozdulattal kend fel a vattakorongról.


Nem utolsósorban nagyon figyelj oda az étkezésre, mert az egészet boríthatja egy szorulás! Rengeteg rost (akár rosttabletta formájában is), rengeteg folyadék!

2014. márc. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oh, terhesség alatti legjobb székletlazító amúgy: tamarin lekvár. Szinte semmi mást nem engednek terhesség alatt, de ezt lehet és nagyon gyengéden hat, nem lesz cifrafosás tőle :)
2014. márc. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!