Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki akinél az 5-6...

Volt valaki akinél az 5-6 hetes első ultrahangon hematomát találtak, utána panaszmentes volt és legközelebb csak a 12 hetes ultrahangon volt?

Figyelt kérdés
Mostanában sok helyen olvasom hogy mindenki szinte 1-2 hetente jár ultrahangra koraterhességben... Nem túlzás ez? Vagy csak én látom ezt rosszul? A 6. héten a dokim megállapitotta a terhességet, látott szivcsö pulzálást, 3mm-nek mérte és látott egy kisebb hematómát is. Azt mondta hogy ha nem görcsölök és vérzek (mert akkor azonnal kórház) 3 hét múlva menjek megint. De van ennek értelme? Ha jól vagyok és nincs semmi bajom nem ér rá a 12. héten? Szerintem nem tesz jót ez a sok vizsgálat... Van valakinek ezzel kapcsolatban jó vagy akár rossz tapasztalata?
2014. márc. 4. 22:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos jobban tudja, hogy mire van szükség szerintem mint egy laikus. Miért ártana egy plusz uh? Nem jobb tudni, ha esetleg felszívódik a hematóma? Nem aludnál nyugodtabban? Én 6 hetesen, majd 8 hetesen voltam uh-n, pedig nálam semmi gondot nem látott az orvos, de ezt tanácsolta. Anyagi érdeke sem fűződött hozzá, mert kórházban végezte az uh-t és nem fogadott el érte pénzt.
2014. márc. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én először 8 hetesen voltam dokinál akkor derült ki a hematóma. 5 nap múlva véreztem így újabb ultrahang, hogy megvan e még a baba. A 11. heti vizsgálatra teljesen felszívódott. Szerintem jobb ez így, én abban a 3 hétben is véreztem, beleőrültem volna, ha tovább kellett volna várni nemtudva azt, hogy jól van e a babánk vagy sem. Én inkább azt tartom értelmetlen dolognak, hogy valaki a pozitív teszt után rögtön rohan a dokihoz a 4. hétben. Na akkor mit tud megállapítani az orvos? Konkrétan csak a megvastagodott méhnyálkahártyát.
2014. márc. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Igen, ha valakinek akár csak minimális vérzése is van vagy minimális görcse akkor tényleg szó nélkül vissza kell menni. De én eddig tök jól érezm magam. Boldog vagyok, megvannak a terhességi tüneteim, nem vérzek, nem görcsölök. Ebben az esetben fölöslegesnek érzek plusz vizsgálatot. Most 8 hetes vagyok.
2014. márc. 5. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!