Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi diabétesznek...

A terhességi diabétesznek vannak jelei?

Figyelt kérdés
23 hetes vagyok, nincs semmi tünetem csak kíváncsi lennék rá. Mostanában elég sok krémtúrót eszem, meg gyümölcsjoghurtot. Vagy nincs összefüggésben azzal, hogy mennyi cukros dolgot eszik ilyenkor az ember?
2008. júl. 22. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, a terhességi diabétesznek nincsnek tünetei, de ha rákeresel az interneten, rengeteg ilyen oldalt dob fel a kereső. Boldog babavárást!
2008. júl. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
a 24-25. hét környékén kell terheléses cukorvizsgálatra menni. tehát pár héten belül megtudod, hogy nálad kialakult-e vagy sem.
2008. júl. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én is elég sok cukrosat eszem. Sajna. :( Az első cukiterhelés előtti este pl. kókuszos palacsintát. Terhelés előtt: 4.8, terhelés után: 5.0 lett az eredmény.
2008. júl. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A terhességi diabétesznek semmi köze ahhoz hogy mennyi édességet eszel. Az számít a szervezeted hogyan reagál a bevitt cukorra. A hormonoktól gyengülhet az inzulintermelés, így a cukor nagy része a babához jut.

A vizsgálaton kiderül, de ne aggódj, nem rajtad múlik hogy kialakul-e vagy sem, nem tudsz ellene semmit sem tenni!

2008. júl. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!! :) Megnyugodtam!:)

Akkor továbbra is eszem azt, amit megkívánok.

2008. júl. 22. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!