Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhessegi cukorbetegseggel...

Terhessegi cukorbetegseggel kapcsolatban tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés
26.hetes kismama vagyok.Terheleses cukorvizsgalatom eredmenye a 2 oras terheles utan:7.Sok helyen olvasom,hogy naluk a felso hatarertek 7,8.Nalunk pont 7.Doki azt mondta ez mar nem jo.Elkuldott GDM ambulanciara.plusz jol megijesztett,hogy milyen veszelyekkel jar a cukorbetegseg.Ez mar tenyleg az?Mit fognak csinalni az ambulancian? Belatom sok edesseget ettem eddig,mert szornyen kivantam:( Mara mar visszavettem,bar nagyon nehez.Van hasonlo helyzetben valaki?
2014. márc. 7. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is kicsit magas volt, de határértéken belül. Cukordiétát tartottam a hátra lévő időben. Néhány hét múlva megismételték a vizsgálatot, az már jó lett.
2014. márc. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ismertették a diétát GDM ambulancián és két hetente kellett menni ellenőrzésre. Ilyenkor vettek vért reggeli előtt éhgyomorral, majd diétás reggelit kellett enni és egy óra múlva megint vettek vért, délután pedig menni kellett a rendelésre átbeszélni az eredményt. Ha itt is problémát találtak, akkor befektették a kismamát és kapott inzulint. Én szerencsére nem jutottam el idáig (pedig a terheléses cukor eredményem a lötty után 9,2 lett), a diéta rendben tartotta, de van, ahol amint kiderül a terhességi cukorbetegség, be kell feküdni a kórházba egy ún. cukorprofilra, nálunk ennyire nem szigorúak. Szóval ez nagyon kórházfüggő.
2014. márc. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 7,1 lett, és azt mondták,h ez határérték, ezért figyeljek oda nagyon. Diabetológiára nem utalt be az orvos, mert azt mondta,h ott "átesnek a ló túl oldalára". Interneten megnéztem szénhidrát- és glikémiás index táblázatokat. Ezek segítenek a helyes táplálkozásban. Ezen kívül vettem itthonra vércukormérő készüléket, így tudtam ellenőrizni (az első pár hétben volt erre szükség),h melyik étel/ital mennyire viszi fel a cukromat. Pl. a tej általában tiltó listán van, nekem egyáltalán nem vitte fel. A gyümölcsökből viszont a legkisebb adag is.

Egyébként ez nem függ az édességfogyasztásodtól, vagy egyáltalán az életmódtól.

Ha Te édesszájú vagy, akkor ajánlom az Urbán-féle csokis ostyát (aminek a külső bevonata is csokis), illetve a Norbi up date-es túró rudit, csokis és vaníliás pudingokat, kakaót. Én ezeket szoktam enni/inni, így az édesség egyáltalán nem hiányzik.

2014. márc. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia! Nekem is emelkedett lett, 8,2 (itt Pécsett 7,8 a felső határ) rögtön elküdtek diab.ambulanciára. most 18O-as ch diátán kell lennem,kaptam tájékoztatót és mintaétrendeket. nálam a furi az,hogy 4 kg amit eddig híztam, (55-ről indultam), nem ettem édességeket,csokikat,nem nassoltam, stb. amit kaptam mintaétrendet kb. olyan mint amit eddig is ettem. így viszont,hogy eléggé behatárolták a dolgokat, most pedig állandóan leesik a cukrom a főétkezések előtt:( itthon mérem,mindig négy alatt van főétkezés után másfél órával. Csütörtökön kell mennem megint, nálunk Pécsett úgy van,hogy egy szelet barna kenyeret kell megkenni vékonyan margarinnal,rá egy szelet szalámi,majd másfél óra elteltével vérvétel és vizelet aceton vizsgálat. délben visszamenni,akkor az orvos megnézi az eredményt és a szerint korrigál a diétán ,vagy fektetnek be és állítanak be inzulinra.
2014. márc. 8. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!