Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babaruha mosásával kapcsolatba...

Piroska és a farkas kérdése:

Babaruha mosásával kapcsolatban tanács?

Figyelt kérdés
Ma elkezdtem kimosni a babaruhákat, a legkisebb bodykat. Éshát elkövettem azt a hibát, h bár megvettem az illatanyagmentes babamosószert, a hozzá való öblítőkoncentrátumot higítatlanul adagoltam a mosáshoz. Elvileg babáknak való, de most, ahogy szárad, szinte bántóan erős illatuk lett a ruháknak. Szerintetek ha most újra kimosom, öblítő nélkül, akkor kimegy belőle ez az erős illat?
2014. jan. 22. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mikorra vagy kiírva? Mert lehet, hogy addigra magától, a szekrényben is veszít az illatából. Amúgy, ha már tanácsot kértél, adnék egyet. Ecettel öblíts. Ha van egy minimális illata a mosószernek, az érződni fog, de ne bántóan, pluszban kap a ruha egy friss illatot, mintha kint, a levegőn szárítottad volna. Ecet szaga persze semmi nem lesz. (Egy adag ruhához egy feles pohárnyit szoktam tenni) És így egy káros anyaggal kevesebb, amivel a pici bőre érintkezik.
2014. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még csak a 30. hétben vagyok, szóval van idő a kiszellőzésre. Arra is gondoltam, hátha megszáradva nem lesz ennyire erős az illat... És igen, ez az ecetes megoldás épp most jutott eszembe, bár a mosószer teljesen illatmentes, de ha végül egyáltalán nem lenne illatuk, csak tiszták és puhák lennének a ruhák, talán az lenne a legjobb. Hány %-os ecetet kell használni?
2014. jan. 22. 17:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Ecetet használj inkább, fél deci lo %-ost, kb.
2014. jan. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én 20%-ost használok, de szerintem teljesen mindegy.
2014. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Lehet, h h.ülyének néztek, de én még erről az ecetes dologról most hallok először, pedig nekem is van egy 2 éves fiam. Megkérdezhetném, hogy mégis ennek mi a lényege/haszna?
2014. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az ecet az egy sav, a mosószer meg lúg - a mosás végén az ecet semlegesíti a lúgos mosószert. Sokkal puhábbak lesznek a ruhák tőle, és nem lesz benne a pici számára irritáló mosószer. Kb. 1 evőkanálnyi kell a mosás végén a mosógépbe, én öblítőt sem használok. Ha nagyon szeretnéd, hogy legyen illata a ruháknak, akkor érdemes előre keverni ecetből, vízből és ruhaparfümből öblítőt.
2014. jan. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én ecetet hipózás után használok majd 3x átmosom a ruhákat,túl erős illatú ne legyen a baba ruha az biztos ha már téged bánt mosd át de még ráérsz valóban gyengül az illata mire megszületik.
2014. jan. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mosd át egy rövid programmal biztos ami tuti
2014. jan. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Elmegy az illat szerintem, én a hétvégén kezdtem a mosást, akkor még öblítő illatuk volt, most bent vannak a szekrényben, és amikor kinyitom, már nincs olyan erős illatuk. Pár hét múlva szerintem semmi nem is lesz nekik, legalábbis nem lesz bántó.

Én Silan Sensitive-vel öblítettem, és szintén higítatlanul használom az öblítőt.

2014. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem a szekrénybe raktam hanem zárhatos müanyag gurulos dobozba igy az illata megmarad. És én nem használtam öblitőt. Igy nem tudom meddig marad meg az illata. 8as voltam
2014. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!