Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és hajhullás?

Terhesség és hajhullás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 24 éves vagyok, és még nem vagyok terhes. 2-3 év múlva van tervben. Az a helyzet, hogy sajnos elég kevés hajam van, régebben normális volt de pár éve megritkult. Biztos mindenki látott már ilyen hajú lányt/nőt, a fejtetőn ritka a haj. Nem extrém durva de azért látszik. Van valakinek tapasztalata ilyen hajjal és terhességgel? Olvastam, hogy hullhat a haj. Szerintetek mire számítsak? Ki fog hullani az a maradék is? És ha több gyereket is szeretnék? Mi lesz így? :(
2014. márc. 9. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne aggodj,neked nem biztos hogy hullani fog.ez a hormonoktol fugg,mindenkinek mashogy van.nekem terhesseg alatt egyaltalan nem hullott,megsurusodott a hajam aminek nagyon orultem de sajna most szules utan 4 honappal hullik,ami normalis ,bar nem orulok neki.De van egy gyonyoru kisfiam aki ezt elfeledteti :)
2014. márc. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség alatt éppen, hogy dúsabb lett, szules utan kezdett hullani.


Egyébként nekem par éve majdnem kihullott oldalt az összes hajam, alig maradt par szál, ez hormonális gond is lehet (férfias tipusú hajhullas például nálad), néztek mar ilyesmit?

2014. márc. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ezt ki kéne vizsgáltatni hogy mitöl ritkult igy ki. Ennek mindig belsö oka van. Föleg ha régen több hajad volt. Okozhatja a ritkulást pl gyulladás a szervezetben, mandula probléma, hormonális probléma pl PCOS.
2014. márc. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt általában sűrűbb lesz a haj, mert nem hullanak ki azok a hajszálak, amik egyébként ezt tennék. Viszont szülés után 2-8 hónappal kezdődően ijesztően hullhat (sokaknál a szoptatás is bejátszik). De utána ha visszaállnak szerencsésen a hormonok, visszaáll a hajsűrűség is az eredetire - ez is jelezheti jöhet a következő gyerek :)

A hajad és főleg egy későbbi terhesség érdekében is érdemes lenne utána járnod, nincs-e pajzsmirigy problémád vagy gyulladás vagy valamilyen hiány a szervezetedben - első körben egy háziorvosi vérvétellel is sok minden kizárható.

2014. márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, nem mutattak ki semmit. Sajnos genetikai, a családban másnak is ilyen. :( Anyának pont nem, apai ágról örököltem, és a lánytestvérem akinek még rosszabb a helyzet, szintén nem szült még. Tudom, hogy a gyerek a legfontosabb és ez csak haj, de azért eléggé rettegek, hogy mi lesz.
2014. márc. 10. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!