Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 évesen valóban kevés esély...

22 évesen valóban kevés esély van arra, hogy a baba beteg?

Figyelt kérdés
2014. márc. 12. 10:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
nem, Egy 40 évesnél sem sokkla nagyobb rá az esély hoyg genetikai problémája lsz de valamennyivel több. Ráadásul sok szellemi fogyatékosságot a szülés közbeni komplikáció, oxigén hiány okoz. Ez pedig végképp nem kor függő.
2014. márc. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Lienah ***** válasza:
100%

Tény, hogy kevesebb rá az esély, mintha 40+-osan várna az ember babát, Én mégis azt mondom minden egyénfüggő...

Én 30éves vagyok, első babánkat várjuk, a down- és egyéb szűrés gyöngyörű eredményű lett, huszonéveseket megszégyenítően jó, mostmeg mindenféle nyavajával küszködünk (alacsony vérnyomás, vesekő, lábszároedema, már-már kóros vérszegénység, vírusok és ami a legdurvább a méhlepény túl gyorsan öregedett el....), bízunk benne, hogy minden rendben lesz...

Szóval a lényeg (most, hogy jól elsírtam bánataim), hogy érdemes mindenféle vizsgálatot megcsináltatni és még ha az orvos nemis úgy áll hozzá(d) kiharcolni "extra" UH-t és mindenre rákérdezni, még ha nemis nagyon akarnak válaszolni akkoris!!!!


Gondolom azért tetted fel a kérdést mert babát vársz, ígyhát jó babavárást!!! Ha mégse, akkor bocsi.

31+4hkm

2014. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
38%
Első ez nagy tévedés 35 éves kor után sokkal nagyobb az esély mivel a szervezet öregszik a hogy a gének állapota is romlik a petesejtek is öregednek.Nyilván a génektől és a szülők egészségi állapotától is függ egy 20évesnek milyen lesz a babája de azért kisebb az esély jóval,mint 35-40 éves nőnél a betegségre.
2014. márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek!

Igen, azért tettem fel és olyan sok rosszat olvastam, hogy aggódni kezdtem.

Remélem veletek is minden rendben lesz!!! Szívből kívánom!

2014. márc. 12. 10:38
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
En azt mondanam kevesebb, de egyén -és génállományfüggő. Első nincs igazad, mert pl egyre több autista kisgyereket diagnosztizálnak évről évre és ennek az egyik leghangsúlyosabb oka a szülési kor kitolódása, nem a a szülés közben fellépő komplikációké.
2014. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%

A down kóros gyerek száma pl ma már fiatal szülők esetében sokkal jobban jellemző mint az idősek között.


Utolsó autizmusnak semmi köze a szülő korához.

2014. márc. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-os válaszoló!

Ez azért van, mert 35 év felett ingyenes a vizsgálat, emiatt megfordult a statisztika.

2014. márc. 12. 12:39
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
én csak a tényeket írtam le minek úgy lepontozni??
2014. márc. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én mindenkit felpontoztam. Nem tudom miért van erre szükség, de a gyakorin mindig, minden kérdésben sajnos ez történik.
2014. márc. 12. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem tudom de nem teljesen mindegy, ha te leszel az 1 millióból az 1, akkor sem vigasztalna, hogy mennyire kicsi esélye volt rá.

Fiktív számokra fiktív esélyek elég kicsit számít a valóságban.

2014. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!