Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig bicikliztetek a terhess...

Meddig bicikliztetek a terhesség alatt? Mikor van az az időszak, amikor már nem ajánlatos?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

Azt,hogy meddig ajánlatos nem tudom.Én ahogy betöltöttem a 12. hetet nem ültem biciklire,azóta csak gyalog megyek mindenhová.Én már nem merek felülni,mert a második trimesztertől ahogy elkezd nőni a baba,áthelyeződik a súlypontja a kismamáknak,és bizony hallottam már olyat,hogy a kismama sétálva elesett mert megszédült.Ezért sem merek felülni,mert mi van ha elesek a bicóval.Na azt nem.A szilárd talaj a legbiztonságosabb nekem!! :)


16+4 hkm

2012. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
addig amig kényelmes,és jól esik. Valaki a szülésig biciklizik
2012. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első! Ez egy kicsit ellentmondásos volt! Hallottál olyan kismamáról aki sétálva elesett, te meg ezért nem merz bicajra ülni és sétálsz? :)

17 hetes vagyok és még mindig biciklizek. Sőt, a másfél éves lányomat szállítom vele. Sajnos minden messze van tőlünk és a séta közben nagyon hamar elfárad a hasam. A biciklizést jobban bírom. Ha nagy sár lesz vagy fagyni fog, akkor kénytelen leszek letenni a bicajt, de amíg ilyen jó az idő, addig tekerek. Tavasszal meg majd meglátom, hogy milyen az egyensúlyérzékem.

Én azt mondom, hogy ha eddig is rendszeresen bicikliztél, akkor teheted ezután is. Érezni fogod amikor már nem biztonságos!

2012. nov. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Neked lehet,hogy ellentmondásos volt,mert nincs józan paraszti eszed!!!

Azért nem merek bicóra ülni,mert volt olyan kismama aki sétálva elesett..ebből mi következik???

Hogy nem merek felülni a bicóra,mivel még séta közben is el lehet esni!!És azért sztem bicóval nagyobban lehet tanyálni mint gyalog!!Miért kell neked kedves moira! mindent körbemagyarázni ahhoz,hogy megértsd???

2012. nov. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Értettem elsőre is, csak megmosolyogtam a válaszodat, ennyi. Amúgy meg ennyi erővel akkor ki se keljünk az ágyból, mert baleset bárjol, bármikor érhet. Igaz van ahol nagobb a kockázati tényező. De ne húzd már fel magad. Mindenki érzi, hogy mik a határai, valószínűleg a kérdező sem fog biciklire ülni (meg én sem) ha úgy érzi, hogy nem tud már úgy egyensúlyozni!
2012. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Örülök,hogy ilyen szórakoztató vagyok.

Én csak leírtam,hogy ,,én,, nem merek már ráülni.

Egyébként pedig igen,szerintem azért az ember terhesen figyeljen oda mégjobban a közlekedésnél,mert ugye nem vagyunk már egyedül.És nagyon sok vadmarha van az utcákon..pl zebrán úgy átmennek előtted 70-el,hogy csak nézel.Szóval nem árt sokkal jobban odafigyelni!

2012. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

36 hetesen kerékpároztam utoljára, nagyon jól esett.

Igazából még most, a kiírt dátum előtt 3 nappal is mennék, csak az tart vissza, hogy ha netán elfolyik a magzatvíz, vagy máshogy beindul a szülés, a férjem nem tud velem jönni, mert haza kell vinnie a 2 kerékpárt, na meg a mentősök is biztos mondanának ezt-azt :))


Amúgy addig menj, amíg magad biztonságban érzed rajta, nincs semmi problémád és persze jó, ha tapasztalt kerékpáros vagy.

2012. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy elvileg szabad, de ha elkezdődik a lutykos idő, akkor már nem ajánlja, mert könnyű elesni / elcsúszni.
2012. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A kollégám, és a felesége, egy héttel a szülés előtt még kerékpártúrázott!
2016. nov. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!