Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magzatvíz szivárgást hogy...

Magzatvíz szivárgást hogy különböztettétek meg egy erősebb folyástól?

Figyelt kérdés

Az a gondom hogy nekem végig követi a terhességem egy erősebb folyás (már lett Klionnal is kezelve, de még mindig megvan). Az a rémálmom, hogy ha elkezdene szivárogni a magzatvíz, tehát nem elfolyik, mert azt nyilván észreveszem, csak ha szivárog, honnan fogom tudni hogy az az?

A folyás is csak sima nedvességként jelentkezik a bugyimon.

A baba ugyanúgy mozog ha szivárog a víz?

Ha volt valaki hasonló helyzetben kérlek osszátok meg velem, mert nem akarok minden nap folyásnál ügyeletre rohangálni :(



2014. márc. 17. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem fölül repedt meg kicsit a magzatburok, ezért kezdett szivárogni de még így is bővebb volt mint a folyás és egyértelmű volt a különbség, meg a folyás sűrűbb is szerintem, amennyit láttam belőle. Az orvos burkot repesztett (nem fájt), akkor kifolyt a többi és akkor úgy éreztem, hogy "összeesett a hasam"a baba mozgásánál nem éreztem változást mert már akkor nagy volt és kevesebbet mozgott, viszont a magzatvíz szivárgást gyakran kíséri alhasi görcs (jóslófájás). Ha nem vagy biztos a dolgodban nyugodtan menj és nézesd meg akár többször is, mentem én is (görcsölés miatt), természetesen kezelték.
2014. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Igaza van az elsonek! A sima folyas sokkal surubb. Nekem is volt vegig a masodik terhessegem alatt. Neten olvastam ekkor hogy arulnak vhol olyan papirat ami arra lett kifejlesztve hogy elszinezodik ha magzatviz folyik ra. Bele kell tenni a bugyiba mint egyfajta betetet. Nezz szer neten, erdeklodj drogeriakba vagy gyogyszertarakba
2014. márc. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Pont tegnap szakadtak be az ügyeletre, én is szivárgásra gyanakodtam. Egy zseles állagú relatíve szilárd valadek távozott belőlem, előtte pedig erős vizes folyas. Egyedül ugy lehet biztosra megtudni, veszély van-e, ha orvos megvizsgál. Engem megvizsgált, és a méhszájat teljesen zárva találta, a magzatviz szivárgást pedig egy tesztcsíkkal ellenőrizte, amit a huvelyembe helyezett, a teszt nem szinezodott el, tehát semmi gond. Ez a legbiztosabb módja az aggodalom elkerülésére, erdemes elmenni egy ilyen vizsgálatra, hogy negnyugodj. Én azert féltem mert 1. Babámnál ez a zseles valadek csak a legvégén fordult elő, azt gondoltam talan a nyákdugo ment el, es koraszules fenyeget.De szerencsére semmi gond.
2014. márc. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Vegyél lakmuszpapírt! A magzatvíz PH-ja 8,5, a hüvelyé 4-5, a vizeleté 5-7.


Régen lehetett kapni betétet is erre a célra, de valamiért már nem forgalmazzák :(

2014. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! voltam a kórházban. hál istennek nem találtak magzatvíz szivárgásra utaló jelet. megnézték indikátor papírral, ultrahanggal és a méhszáj értékem is 3000.

későbbre meg ha tudok veszek én is ilyen indikátor papírt vagy lakmuszpapírt.. köszönöm a hasznos válaszaitokat! :)

2014. márc. 17. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!