Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik merckformint szednek...

Akik merckformint szednek terhesség alatt, hány mg-ot szednek?

Figyelt kérdés
Érdekelne hány mg-ot szedtek a merckforminból, én jelenleg 2X 850-et reggel, és este,valamit délbe 500 mg-ot. Mivel decemberbe rosszak voltak az értékeim, így a magán endokrinológusom emelt, és még abban a hónapba terhes lettem :)Most 13+3 hetes vagyok :)

2014. márc. 18. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Én alapból szedtem 2X850-et. Terhesség alatt csak 1X850et.
2014. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a terhesség előtt és alatta is a 34. hétig 3*1000mg-ot szedtem.
2014. márc. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam :)

Mert nekem is azt mondta az orvos nem szabad abbahagyni, előző doki abbahagyatta velem, el is ment a baba, most nem fog :)

2014. márc. 18. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:
A dokik azért hagyatják abba mert nem merik beszedetni a nőkkel, mert ha vmi probléma van a babával akkor erre lehetne fogni, és nem akarnak bajba kerülni. Viszont ha vki nem szedi akkor a szervezete visszatér abba a "hibás" állapotba ami miatt eleve nem lett terhes és akkor megy el a baba. Én kérdeztem a dokimat, h milyen gondot okozhat, azt mondta max kicsit kisebb súlyú lesz a gyerek. A lányom 3400g és 53cm volt, tehát tök átlagos:-)
2014. márc. 18. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyetértek veled utolsó, de most végre találtam olyan orvost aki nem ellenzi a szedését, sőt erősen ajánlja :)
2014. márc. 18. 19:05
 6/9 anonim ***** válasza:

én terhességek előtt mindig 2X750-et szedtem (volt, hogy 2X500-at, de akkor nem tudtam még teherbe esni, megemeltük, s egyből sikerült is.

Az első terhességnél 14. héttől levették a felére az adagot,hamarosan brutál terhességi cukros lettem, (20. héttől)még inzulinoznom is kellett magam. Szülés után minden o.k. volt, visszaemletettem az adagomat. A második terhességnél meg én kértem ,hogy ne vegyük le az adagot egyáltalán, hátha nem leszek terhességi cukros, és nem is lettem, már túl vagyok a második cukrosvizes terhelésemen, és tök jó eredményem lett:-)

És igen, nekem is azt mondták, hogy max picit kisebb lesz a babám, most a 30. héten u.h. becslés alapján 2 nappal kisebb a súlya mint a 30 hetes átlag babáké, de mi egy picuri család vagyunk egyébként is, mindnyájan picinek születtünk, szóval az a 2 nap az genetika nem a merckformin:-)

2014. márc. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ettől nem lesz kisebb. ANgliában egyébként a kövér kismamáknak már alapból adják akkor is, ha nincs bizonyított ir vagy cukorbetegség.
2014. márc. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Írt az orvosom hogy csökkentsük le 2x500 mg-ra, ez a mennyiség amit most szedek kihangsúlyozta nem árt a babának, sőt Pcos nőknek még a terhességi bajokat is mérsékli.

Megmondom őszintén nem merem csökkenteni, egyszer már korábban megbolygattuk a mennyiséget és elvesztettük a babát, mert visszaállt az egész anyagcsere zavar, azt írta az utolsó 3 hónapba el is hagyhatom, de egyeztessek nőgyógyásszal, na elhagyni meg eszembe sincs.

2014. márc. 20. 10:15
 9/9 anonim ***** válasza:

én voltam, akinél a csökkentés után azonnal brutál cukor lett.

Szerintem se bolygasd a 13-14. hétig, utána már ccsak nem okoz vetélést, ha csökkentesz is, de addig szerintem se tedd.

2014. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!