Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Március végére vagy április...

Március végére vagy április elejére kiírt kismamik hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Izgultok már? Hogy érzitek magatokat?
2014. márc. 19. 07:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én április 1-re vagyok kiírva. Fizikálisan elég nehéz már, alig tudok aludni valamennyit. Illetve eléggé vizes, ödémás a lábam. Izgulunk is a férjemmel, várjuk már nagyon a picurt. Minden este megáll a kiságynál, hogy már csak pár nap. :-)
2014. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
És hogy érzed? Mikor jön a picur? Nem szokott fájásod lenni?
2014. márc. 19. 08:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pár nap lehet vissza. Szombat óta elég gyakran keményedik a hasam, fájdogált is már tegnap, de ez még nem a szülés. Te mikorra várod a babád?
2014. márc. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Március 28-ra vagyok kiírva :) Nekem is rengeteget fáj és keményedik a hasam. Hol fogsz szülni? Mit viszel be a babának a kórházba és mibe hozod haza?
2014. márc. 19. 08:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Ma még a hasam is megy :(
2014. márc. 19. 08:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Na, azt el is felejtettem, a hasam nekem is megy ma. Ez már valószínűleg a szülés jele, az első gyerkőccel nálam így kezdődött. Nem Magyarországon élünk, így lehetőségem volt kórház helyett egy születésházat választani. Természetes szülést szeretnék kádban, fájdalomcsillapító nélkül. A babának 2 váltás ruhát pakoltam, ha semmilyen komplikáció nem lesz, szülés után 4 órával már jövünk is haza. Arra az esetre, ha mégis maradni kéne, van egy tartalék táska bepakolva itthon.
2014. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
O de jó nektek :) Nekünk csak szülés után 3 nappal lehet hazamenni
2014. márc. 19. 12:03
 8/11 anonim ***** válasza:
Tudom, az első fiam anno Pécsett született, akkor 4 nap után engedtek haza. Te hol fogsz szülni? Fogadtál dokit?
2014. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én ápr.3-ra vagyok kiírva. Tegnap már azt hittem, megszülök, mert éjféltől kezdve folyamatosan keményedett a hasam és enyhén görcsölt is. Mióta front van, tehát 3-4 napja van nagyon gyakran (akár 10-szer is naponta) hígabb székletem (azért hasmenésnek nem mondanám, de olyasmi). Ez tegnap már feltűnően gyakori lett, biztosra vettem, hogy 2 napig se fogom húzni. Ehhez képest ma szinte semmi bajom. De lehet, hogy megint délután lesz rosszabb, az előbb voltam már enyhe hasgörcs után a WC-n. A baba az elmúlt 1 hétben olyan nyugodt lett, még a CTG alatt se lehetett felébreszteni. Szerencsére úgy 2 napja újra aktívabb, tegnap a CTG is értékelhető lett és mindent rendben találtak. 1 ujjnyira nyitva vagyok, ezt is tegnap mondták. Eddig végig zárt voltam. Én úgy érzem, fájásaim vannak, de a CTG nem mutatott ilyesmit. Azt mondta a doki, hogy van minimális méhtevékenység, de a leletre azt írta, hogy nincs. Most éppen nem izgulok. Amúgy volt időszakom, amikor még a szülés gondolatára is bepánikoltam. Tegnapelőtt éjfél tájban azt hittem, elfolyt a magzatvíz, ezért kellett bemennem soron kívül vizsgálatra. Azért nem voltam biztos benne, mert épp fürödtem, a baba mocorgott és kényelmetlen volt vízszintesben, viszont ahogy felálltam, éreztem, hogy kizúdul belőlem valami. De ahogy álltam, azonnal megszűnt. Sokáig lamentáltam, hogy most akkor mi legyen, hiszen ha elfolyt, akkor elvileg rögtön menni kéne a kórházba. Végül lefeküdtem és vártam, hogy most akkor jön-e fájás vagy mi van. Kicsit izgultam, hiszen nem tudtam, hogy most a finisben vagyok-e vagy csak képzelődtem. A hasam folyamatosan keményedett. Férjem nemrég aludt el, nem volt szívem felébreszteni. 1-2 órás tépelődés után elaludtam. Reggel felhívtam a dokit, hogy ha elfolyik a magzatvíz, mennyivel utána kéne jönnie a fájásoknak, azt mondta 12 órán belül és ha nem jön, tenni kell valamit, tehát mindenképp menjek be és megnézik, tényleg elfolyt-e. Sajnos nagyon bezavart, hogy kádban fürödtem és tényleg nem tudtam felmérni a helyzetet, még csak azt se, hogy milyen mennyiség folyt el. Végül a vizsgálatok azt mutatták, hogy nem folyt el, nem is szivárog. Valószínű, hogy fürdés közben víz került a hüvelyembe, vagy a baba megnyomta nagyon a hólyagom, de szerintem inkább az előbbi. Úgyhogy most már tényleg csak zuhanyozok. Vettem magzatvízszivárgást jelző betétet is (nehezen lehet kapni és nagyon drága), hogy ne riasszak többé feleslegesen senkit. Amúgy jó érzés volt készülődni úgy a kórházba, hogy talán nemsokára szülök. Persze nem tudom milyen lett volna fájásokkal bemenni, de így olyan ünnepélyes hangulatunk lett a párommal. Láttam rajta, hogy nagyon szívesen a karjába venné már a kislányát. Izgult is egy picit, én meg szégyenkeztem, hogy hiába mentünk be. Illetve nem hiába, mert így legalább túlestünk a heti CTG-n, ami miatt 2 nap múlva úgyis menni kellett volna. Mikor kijöttem a szülőszobáról és mondtam neki, hogy még nem szülünk, kérdezte, hogy vegyen-e már az automatából apás ruhacsomagot? Elnevettem magam, mondom van itt esetleg valaki, aki éppen szül neki??? Mondta, hogy nem, de ha már itt vagyunk, gondolta megvenné, hogy ne akkor kelljen, amikor tényleg szülni jövünk:D Sikeresen meggyőztem róla, hogy szerintem akkor is nagyon jó lesz és jut rá idő biztosan.:)Az az édes, hogy igazából nem is apás szülés lesz, pontosabban a vajúdáson lesz bent, de a kitolásnál és semmiféle vizsgálatnál nem akarom, hogy bent legyen, és neki is szülésfóbiája van, szóval ahhoz képest már a szerelést is meg akarta venni. Plusz nagy nehezen eldöntöttük, hogy levetetjük a köldökzsinórvért, de a szett még nem érkezett meg, mondtam is neki, hogy ha véletlen ma szülünk, lehet hogy elugorhatna a szettért személyesen, mire azt felelte, hogy de hát ő ott akar lenni a szülésnél! Csak utólag gondolkoztam el rajta, hogy megismerkedésünk első időszakától fogva tisztázta, hogy ő a közelébe se menne egy szülésnek, most meg...:D Amúgy izgalmas időszak, mert a húga szinte egy napra van kiírva velem, neki a mai CTG fájásokat jelzett, bár nem érez semmi különöset. Pár napja vérnyomása miatt bent van kórházban, ma hazaengedték volna, de emiatt maradnia kell. Most akkor nem is tudom, lehet hogy ő ma már szülni fog??? Vidéken van, így kicsit elszigetelődtünk egymástól, de jó együtt terhesnek lenni. Én nem teljesen felhőtlen örömmel vártam ezt a babát, sok szorongás volt bennem, túl vagyok 1 hét szülés előtti depresszión is, attól való félelmemben, hogyan fogok én megbírkózni az anyasággal, stb..., de most így a legvége felé újra optimista érzéseim vannak. Az egyik CTG alatt, amit 2 hete nekem a szülőszobán csináltak, 2 baba is megszületett. Hallottam ahogy felsírnak és elképzeltem, hogy majd nálunk is így lesz és olyan jó érzés volt. Pedig alapból én nem vagyok egy anyatigris, csecsemősírással szerintem a világ végére is el lehetett volna kergetni eddig, most meg ez a 2 baba olyan édesen sírt...

2014. márc. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Marc. 23ra vagyok kiirva,borzasztoan eg a gyomrom,fàjnak a kezeim,nehéz a közlekedés es kint van az aranyerem:D

De ezt leszamitva jol vagyok:)

Nem érzek semmit,sem joslot,sem derekfajast,a hasam fent van,a fejem nem dagadt fel,nem tudom mikor lesz ebböl baba:)

Bàr mar "beszélgettünk" es megbeszeltem a Bebimmel hogy holnap ejjel kezdjen el születni,nem tudom mi lesz belöle:)

2014. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!