Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Április végére, május elejére...

Április végére, május elejére kiírt kismamák? Ti milyen ruhában hoztátok ki a picit a kórházból? Mi kell?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom, hogy milyen ruhák fognak kellenni, mert van egy őszi és egy téli kisfiam, ezért szeretném kérni a ti segítségeiteket. Köszönöm. Kellemes Ünnepeket, és boldog babavárást. 20hkm
2011. dec. 18. 23:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Én idén áprilisban szültem! Sorolom, hogy miben hoztam haza a kislányom: hosszú ujjú body, zokni, ujjatlan rugi (hosszú ujjút vittem neki a kórházba, de olyan kicsinek született, hogy venni kellett neki 50-es rugit és csak ezt kapta a férjem), thermo kantáros nadrág, thermo kardigán, meleg sapka + pléd! Kb. 15 fokban hoztam haza, de nagyon fújt a szél! Ja, és minden lógott rajta, mert 49 cm-rel született! Overallt nem adtam rá!
2011. dec. 19. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is időjárás függő! Vigyél neki több ruhát- akkora méretben többminden is simán befér a kofferba! KIcsit hidegebb és melegebb viseletet, férjednek meg készítsd oda az overált, kabátot, meleg plédet, ha esetleg kell, hozza be. De lehet, hogy akkor épp szép idő lesz, és nem kell agyonbugyolálni.

Én pl júniusban szültem, de kabátban mentem be a szülőszobára, zuhogó esőben, hideg szélben. 3nap mulva olyan kánikula volt, hogy azt hittem a kórhában megkukulok, és ruhátkat is alig adtak a babákra, olyan meleg volt. Mikor hoztuk haza, én is vékonyan felöltöztettem, de szinte csak meleg ruhát vittem neki- és iszonyat melegben hoztuk őt haza.

Ami még "rossz" volt, hogy az ember el van foglalva, hogy mit vigyek a gyereknek- de én pl magamnak nem pakoltam ennyi ruhát. FŐleg nem így, hogy kabát helyett pólót. Abba a meleg naciba, és hosszúujjúba mentem haza, amibe szülni mentem- alig vártam már hogy otthon legyünk. :)

Én most februárban szülöm a 3.kisfiamat, most nem kell ennyi ruha- biztos hűvösebb lesz.

Gratulálok neked is a harmadik babához, ő is kisfiu?

Boldog babavárást és kellemes ünnepket!!

2011. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly májusban szültem,8.án.Nagyon meleg volt,egy száll pólóban mentem szülni.A kislányom meglepett minket mert 49cm volt,igy minden 56-os ruha lógott rajta:-)Kaptunk egy 50-es rugit,abban hoztuk végül haza és egy bodyban.Elég volt,mert meleg volt.Tényleg időjárás függő,ezt nem lehet tudni.Szerintem elég lesz egy kis plüss rugi,body,kis kardigán.Ha hideg lesz akkor egy pléddel betakarod a babát:-)Nektek is Boldog ünnepeket kivánok!
2011. dec. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És a sapi kimaradt a felsorolásból,az kell majd:-)
2011. dec. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én március közepére vagyok kiírva és ugy gondolom, hogy lesz rajta hosszu ujju badi, lábas rugdalózó , sapi és egy könnyü bélelt overál. Ha hideg lesz akkor még pléd is.

Szerintetek jol gondolom?( Hu de kezdő vagyok.)

2011. dec. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók! Nagyon szépen köszönöm nektek a válaszokat. Kiírtam magamnak, hogy mit kell vinni. Igen, a harmadik gyermekem is kisfiú:)) Mégegyszer Boldog Ünnepeket mindenkinek. 20hkm
2011. dec. 19. 22:12
 7/7 Dora0089 válasza:
Szia! Én is Április végére Május elejére vagyok kiírva. Tapasztalatom még nincsen... Első baba lesz! Én màr vàsàroltam egy-két ruhadarabot. Vettem egy egy plüss overallt féleséget is hàtha szükség lesz rá! Örülök hogy nem vagyok egyedül az ilyen gondolatokkal. Boldog babavàràst! 21hkm
2011. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!