Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állatokkal hogy álltok?...

Állatokkal hogy álltok? Vannak ki-be járos macskák, nincsenek beoltva, van kutya, ő oltott, de csak a kutyust szoktam simogta. Kellene miattuk aggódnom?

Figyelt kérdés
2014. márc. 20. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A ki-be járatos, nem oltott macska az gáz. Nem tudod hol volt, mit csinált, mit evett stb.. kizárt hogy a gyerek közelébe engedjem. Kutyánk van, bent lakik. Legalább negyedévente féregtelenítés, oltások meglegyenek, tiszta gondozott szőr, fekhelyének gyakori fertőtlenítése, ha hozzányúltál a kutyához vagy a cuccaihoz kézmosás. Ágyba, sőt a hálóba nálunk nem jöhet be.
2014. márc. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem értem miért nincs oltva, főleg ha ki-be járós. Nekünk ugyan kutyánk van, én végig simogattam, összeszedtem a kutyakakit, de persze rendesen kezet mostam és végeztettem toxoplazma vizsgálatot.

Szerintem kérj egy beutalót, egy sima vérvétel, ha már átestél rajta akkor nincs gond. Akkor veszélyes ha a terhesség alatt kapod el.

2014. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
az emeletre járnak be, mi lent vagyunk és a macskákhoz egyáltalán nem nyúlok. kb. fél órát töltött minden nap az emeleten.
2014. márc. 20. 09:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem lesz gond, az lenne a baj ha hozzátok a lakásba (asztalra, ágyra) mehetne a macsek úgy, hogy nincs oltva és féregtelenítve. Nekem 3 kijáró macskám van, oltva, féregtelenítve, egyik terhességemnél sem volt belőle gond, de terhesen csak ritkán simogattam őket, mindig kezet mostam, és 6 hetente toxoplazma vizsgálat. Tartsd be az alapvető higiéniai szabályokat és nem lesz gond.
2014. márc. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nem igaz, hogy nem gáz, ha nem egy élettérben vagy a macskákkal. A toxoplazmózist nem csak állati ürülékkel lehet elkapni, behordja az ember a lakásba a cipőjével és a nem jól megmosott zöldségen, gyümölcsön is rajta van. Súlyos retardációt okozhat a babáknál. Ajánlott végeztetni egy TORCH tesztet, és megfelelő óvintézkedéseket tenni.Mindenképpen említeni kell az orvosnak. Az oltás nem véd meg a toxoplazmózistól. Akkor vagy védve, ha már terhesség előtt átestél a fertőzésen (nem veszed észre), onnan fogva védett vagy. De ha terhesség alatt kapod el az gáz, mert bár te nem veszed észre, a babádban súlyos kárt tehet. A TORCH teszt azt mutatja ki, hogy átestél-e rajta, és ha igen, akkor terhesség előtt vagy közben.
2014. márc. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igaz, a toxoplazmát sokféleképpen el lehet kapni, mindenki a macskát említi meg, igen, az ürülékükben ott lehet a vírus. De a rosszul megmosott zöldség/gyümölcs, illetve nem eléggé átfőtt hús még veszélyesebb. Semmi ne kerüljön a szádba ami nem biztos hogy tiszta. Egy vérvétel megállapítja hogy átestél-e már a fertőzésen, és ha igen, akkor nem veszélyes a toxoplazma rátok. Az oltást csak azért írtam (valamelyik előző hozzászólás) mert az is fontos, illetve hogy ne legyen férges, bolhás a macska.
2014. márc. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!