Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz során mi...

Terhességi diabétesz során mi a normális értéktartomány, amit az étkezések után 1 órával kell mérni? Milyen eredmények után kapja a kismama az inzulinos kezelést?

Figyelt kérdés
Reggel sajnos mindig magas, van amikor 8 mmol/l fölé is megy, utána az étkezések után 7 mmol/l alatt van. Mitől van ez, hogy reggel ilyen magas? 28 hetes kismama
2009. dec. 16. 09:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha 7 alatt van, az teljsesn jó. Reggel egyél kevesebbet, ha esetleg tejet iszol, akkor azt ne tedd. Én reggel mindig csak gyümölcsöt és sajtot eszem. Az inzulin pedig nem az értéktől függ, én diétáztam az elején, de 2 hét után már nem volt elég, mindentől magas lett a cukrom, ezért kaptam inzulint, amit azóta is hetente emelni kell, mert folyamatosan romlanak az értékeim.
2009. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én csak a héten kezdtem a diétát, úgyhogy még csak most gyűjtöm a tapasztalatokat, javaslatokat. Hányszor kell inzulinoznod magad? Igyekszem betartani, de tegnap este is 7,1 volt és sajnos a 9 órai pótvacsorát átaludtam. Reggel éhgyomorra 5,7 volt a cukrom, eddig sohasem volt ilyen magas.
2009. dec. 16. 09:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Elvileg a 7 körüli érték jó étkezés után egy órával.Az éhgyomri 6-ig jó.

Bár én teljesen összezavarodtam, a dokim azt mondta, ezek az otthoni vércukormérések nem annyira megbízhatóak.Nekem 9.7-et mért a védőnő, elmentem cukorterhelésre, ott 6.7 volt.(2 órával a cukrosszirup után, nem pedig az 1 zsemle+2 deci tej után...)A doki szerint nem kell diabetológiára mennem, mert a cukorterheléses a mérvadóbb.

Most tiszta para vagyok, hogy diétázzak, vagy ne, melyik hogyan is mért?

Én úgy tudom, a reggeli érték mindig magasabb, mint a napközbeni, ezért reggel lassan felszívódó szénhidrátokat kell enni.Igazából az első étkezésekre próbálj jobban odafigyelni.

2009. dec. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nekem a cukorterheléses vizsgálatom eredménye 8 lett, kérdeztem, hogy mennyire befolyásolja az előző napi bűnőzések?! Erre ő, hogy ha rendesen működne akkor mindegy, hogy mit eszem. Közben elmentem diatetikushoz, ahol kb. 45 perc alatt vagy még annyi sem ki lettem okítva. Csináltattam a háziorvossal még egy cukorterhelést, ami 7 lett. Tehát valamennyire mégis befolyásolja az előző napok nagy bűnőzései. Ennek ellenére csinálom a diétát, méregetek, bár néha az értékektől én is megijdedek, főleg a reggeli magas értéktől. Igyekszem reggelire keveset enni, és nem az előírt 40 g-os szénhidrátmennyiséget. Ti hogy bírjátok a diétát? Nem vagytok éhesek? Mert én igen :-)
2009. dec. 16. 10:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, most már háromszor inzulinozom naponta. Nekem egyébként mindig reggel a legalacsonyabb, napközben meg felmegy. Szerintem sem befolyásolja a cukrot az, hogy mit eszel, mert nálam van olyan, hogy ugyanattól a kajától felmegy akár 8 fölé is, másnap meg csak 6 körül van. Persze én nem értek hozzá, csak tapasztalat. Mindenesetre remélem, szülés után elmúlik, mert 11 hete nem ettem egy jót, állandóan éhes vagyok, és utálom naponta szurkálni magam, meg 7-szer cukrot mérni, már úgy nézek ki, mint egy tűpárna... Nem beszélve arról, hogy a babám a 34. héten volt 2600g, ami kicsit nagy.
2009. dec. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy válaszoltál! Én is nehezen viselem a szúrkálást, pedig nekem még csak egyenlőre az ujjamat kell. Nagyon remélem, hogy szülés után el fog múlni. Nem olyan nagy a babád, van aki nem cukros, és nagy babája születik. Én még csak most megyek a 30 hetes uh-ra, remélem minden rendben lesz! Félek ettől az egésztől, és még hol van nekem a vége?! :-(
2009. dec. 16. 12:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnőm, hogy befolyásolja az eredményt az előző napok étkezése.Megbeszéltük,hogy mikor mér cukrot, és szóba került, hogy előtte 3 nappal lesz az esküvőm.
2009. dec. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
bocsi, véletlen előbb elküldtem...Szóval azt mondta, hogy nem kérheti, hogy ne egyek az esküvői tortámból, ezért tegyük át a cukormérést rá még egy hétre...Szóval van jelentősége, bár én sem tudom, hogy mi....
2009. dec. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ahhoz, hogy beállítsák a megfelelő cukorszintedet be kellett beküdnöd a kórházba, és csak ezútán kaptál inzulint?
2009. dec. 16. 12:44
 10/13 anonim ***** válasza:

17 hetes korom óta inzulinos cukros vagyok.

A reggeli után 7-ig jó a diétával, de nekem 6,8-ig jó az inzulinnal.

A reggeli 40 g ch-t oszd el inkább, azaz egyél sűrűbben kevesebbet. Én reggel eszem 20 g-ot, utána pedig 30-at, így van meg a délelőtti 50 g ch.

Azért magasabba vércukor reggel, mint napközben, mert akkor indul a szervezet, ilyenkor legmagasabb a vérnyomás is, ha beindul az "élet", akkor lentebb megy.

Az értékeket befolyásolja az előző napi fogyasztás is. Észrevettem, ha éjszaka eszem, akkor reggel alacsonyabb a vércukor. Hogy miért? MErt a szervezet nem kap szénhidrátot ha nem eszel, így leállítja az inzulintermelést és így megemelkedik a vércukorszint. Pedig az ember azt gondolná, hogy ilyenkor leesik.

A gyors felszívódású szénhidrát, pl. gyümölcs mellé, mindig egyél valamilyen lassúfeszívódásút is, pl. korpovitot, abonettet. Így nem is éhezel meg utána olyan gyorsan.

Írtad, hogy éhes vagy. Először én is ettől féltem, de kitaláltam a mintaétrendek alapján, hogy mindig úgy eszem, hogy a kis szénhidráttartalmú mellé eszem a nagyobb ch-t tartalmazót. Pl. Az egyik favoritom a húsleves sok zöldséggel és hússal, utána már elég az 5 dkg tészta. VAgy nagyon jó a cukrosoknak a savanyúkáposzta, nekem ilyen étel után még egy rétes is belefér. Szóval okosan kell összeállítani a napi étrendet, és akkor nem fogsz éhezni.

Abban igaza van az egyik válaszolónak, hogy az inzulint folyamatosan kell egy idő után emelni, ahogy nő a lánykám odabenn, hetente emeljük az egységeket.

Minden jót és kitartást!

(31. hetes mami)

2009. dec. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!