Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mióta tudom, hogy kisbabám...

Mióta tudom, hogy kisbabám lesz, tele vagyok félelmekkel! Pedig előtte szinte betegesen akartam. Ugye ez nem normális? Azt jelenti, hogy nem vagyok felkészülve?

Figyelt kérdés
Félek, hogy párommal a kapcsolatunk meg változik, elmúlik a szerelem, s elhidegülünk egymástól, hogy nem leszek jó anya, hogy a baba egészséges, s szép lesz e, ...stb...
2009. dec. 16. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha izgalommal teli várakozás van benned, az oké, ha görcsösen félsz, az nem annyira...

Szerintem arra érdemes készülni, hogy VÁLTOZÁS van az életetekben, és sok új szituáció, probléma társulhat majd az elsöprő boldogság mellé, amiken előre kár nagyon agyalni, mert lehet, hogy amitől félsz, az nem is lesz rossz, és amire meg nem is gondolsz előre, az lesz a nehézség.

Gondolj arra, hogy rugalmasan tudd majd kezelni az új helyzeteket, és akkor mindenre találtok majd megoldást, hiszen alapvetően egy természetes, és nagyon klassz dolog történik veletek!

Gratulálok, és jó várakozást kívánok!

2009. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az előző leírta. Igen, meg fog változni a kapcsolatotok. Már a terhesség alatt is. De ez nem feltétlen negatív változás! Minket közelebb hozott a terhességem, bár nem szexelünk. Fene se gondolta hogy van ilyen, de ez van.
2009. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az ismeretlentől mindig félünk egy kicsit. Aki nem ismeri be, az hazudik. :)

De rettegni és folyton ezen kattogni tényleg nem érdemes. Nem csak te fogsz változni, hanem apa is. És sok más pár is megoldotta már, hogy megküzdött az új szituációkkal, nem? Gondolj erre!

De a hormonok is ludasak ám, azt tudd! :) Nekem az elején olyan érzésem volt néha, te jó ég, ez az ember lesz a babám apukája... biztosan akarom?... hidd el, betojtam én is, hogy mik ezek az érzések. Aztán jött 2 hét, amikor alig vártam, hogy a szülés utáni 6 hét leteljen, és szexelhessünk. Most meg semmi kívánósság, hanem olyan szerelmes vagyok, mint még 9 évvel ezelőtt sem, mikor megismerkedtünk. Ezek a "rohamok" jönnek-mennek, természetes.

A baba pedig persze, hogy szép lesz, a tietek, tehát nektek ő a legszebb, mindig gyönyörűnek fogod látni, ez nem lesz számodra akkor már kérdés.

Az anyaságot tanulni kell, az ösztönök segítenek rengeteget, de megint csak azt tudom mondani, vannak példaértékűen jó anyák, és ők is csak elkezdték a szakmát valahogy, valamikor. :)

Próbálj meg a babavárás örömeire koncentrálni, és tervezgess, de ne kérdéseket, hanem tényeket. :)

16 hetes kismama

2009. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nagyon vártam a picúrt, 11 éven kerezstül. Aztán, amikor pozit teszteltem, sokkot kaptam! Jöttek a kérdések, hogy biztosan akarom.e, hogy "jó" anya leszek-e, hogy mi lesz a szexel, lesz-e tejem, stb.

Aztán szépen lassan lenyugodtam, a párom is megértő szex terén (tiltva vagyon). Végül is szerintem ez egy természetes dolog, és igaz az is, hogy a hormonok végig tombolnak! Hol sírok, hol nevetek, tervezgetek, szobát rendezek. Egy idő után áthangolódsz majd. Ne félj, minden rendben lesz.

28 hetes km.

2009. dec. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!