Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen magnéziumtablettát...

Ki milyen magnéziumtablettát szed és mennyit egy nap?

Figyelt kérdés
Hány hetes?

2014. márc. 23. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
10. héttől magne B6 napi 1 szem ha húzódott a hasam, most töltöttem a 20. hetet ez már nme elég, de azt mondta a doki fölösleges napi 6-8 szemet ebből kapkodni, most magnerotot szedek napi 1 szemet (ez 500 mg-os tehát kb. 8 szem magne B6-nak felel meg) nagyon jó ha fárasztó napom volt este még beveszem 1 szemet ha fáj a hasam.
2014. márc. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval a manerotban több a magnézium. Ezt nem tudtam. Én is magne b6ot szedek. A 21. hetet kezdtem ma és úgy érzem kevés a napi 2 db. Gondoltam 3 helyett inkább keresek valamit ami jobban használ. :) Kislányommal is a magne b6ot szedtem, vele elég volt a napi 3 szem a végéig, de most a tesóval sokkal többet keményedek. Gondolom a nagyobb emelgetése miatt. :/
2014. márc. 23. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:

A MagneB6-ra azt mondta a dokim, ha szenteltvízzel veszem be talán használ ;)

(én sem tudtam, hogy ez ilyen gyenge, jó a marketingje, szép a doboza... azóta mondom mindenkinek, hogy ne dőljön be)

2014. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az sem mindegy hogy melyik magne b6ról beszélünk. A simában 50 mg magnézium van, a Béresben 250 mg, a Sanofisban pedig 470 mg, ami ugye majnem ugyanannyi mint a magnerotban vagy a magnesii citriciben.
2014. márc. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-esnek:

A Sanofis magnézium tartalma 48mg.470 az nem a magnézium tartalma hanem a magnézium-laktát-dihidrát tartalma.

De ez így rá is van írva.

Én sem néztem egészen addig amíg a kisfiam meg nem kérdezte,hogy Ő is vehetne-e be belőle:)

Ekkor olvastam,hogy 6éves kor felett NAPI 2-4 tablettát lehetne Neki is.

A 250mg-os magnéziumtartalomra az van írva,hogy a felnőttek napi 66%-át fedezi.Így tényleg csak 48mg van benne.

Olvasd el a hátoldalát Te is(én is meglepődtem:) )

2014. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A kisfiammal az első trimeszterben 3x1 Magnerot-t szedtem, majd MagneB6-ot, 3x1-et, plusz, ha keményedtem.

Most 6 óránkét kell szednem a Magnerot-t, hogy egyenletes legyen a mg ellátás, 25 hetes vagyok. A nagy is csak 16 hónapos, többször keményedett a hasam, ezért javasolta így a dokim.

2014. márc. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én Magnosolv granulátumot szedek, mert laktóz érzékeny vagyok és a többi készítményben sajnos van laktóz, ebben nincs. Nekem a gyógyszertárban javasolták, magas a magnézium tartalma, elég egy tasakkal meginni belőle egy nap.
2014. márc. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Na azt én sem tudtam ,hogy a magne b6 ilyen gyenge !14 hetes vagyok és napi 1-et szedtem, de akkor váltok.:)
2014. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Találtam Neked:) :

[link]

2014. márc. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!