Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valaki nem szed terhes vitamint?

Figyelt kérdés

Folsavat szedtem az első 6 hétben. Fiatal 22 éves 10+4 napos kismama vagyok. Mindenhol azt kapom, hogy milyen felelőtlen vagyok hogy nem szedek terhes vitamint. Régen nem voltam ilyen vitaminok és én is megszülettem vitamin nélkül egészségesen sőt a szüleim is. Nem gondolom hogy mindenképp szükség lenne egy fiatal kiegyensúlyozott szervezetnek mindenféle vitaminra, kapszulák formájában. Nem gondolom hogy attól lesz beteg egy kisbaba mert nem szedett az anyukája terhes vitamint. Sokkal inkább cigi, alkohol, drog, nem megfelelő életmód miatt ami rám nem igaz!

Valóban felelőtlen lennék?

Köszönöm annak aki válaszol!


2013. dec. 5. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem feltétlenül lesz beteg a baba, mert anyukája nem szedett vitamint.a vitaminok nagy része inkább azért van, hogy pótold, amit a baba elvesz.

második gyereknél egy szem vitamint sem szedtem (eleinte mert kihánytam, aztán már minek) és egészséges.

amíg megfelelően táplálkozol, sok zöldséget-gyümölcsöt eszel és jó a vérképed, addig ne izgasd magad.

egyébként ne érdekeljen mások véleménye!ha már most emiatt rágod magad, később csak rosszabb lesz. úgysem tudsz mindenkinek megfelelni.

2013. dec. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki maga dönti el. Én sem vagyok híve, de a 12. hétig mindkét babámmal megvettem, biztos ami biztos alapon. Ha te nem tartod szükségesnek, ne szedd.
2013. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
biztos leleszek pontozva.2 gyerekem van,de egyiknél sem szedttem terhes vitamint,csak az elején folsavat,később a magnéziumot.A vasat is orvosom tudtával 2 naponta vettem be,mert iszonyat szorulást okozott.Rengeteg gyümölcsöt,zöldséget ettem,nem dohányoztam.Teljesen egészségesek a gyerekek.
2013. dec. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Felelőtlennek nem neveznélek éppen, de nem is értek egyet veled. Attól, hogy 22 éves vagy, még a vitaminpótlásra szükség lehet. A baba mindent elszív majd belőled és ezt kizárólag gyümölcsökkel, zöldségekkel nem tudod pótolni, pláne télen. A vitaminok nem ártanak, viszont segítenek, hogy a szervezeted ne merüljön ki totálisan a terhesség végére és abban is, hogy a baba tényleg minden vitamint megkapjon. Az, hogy régen nem voltak nekem nem érv, mert egy csomó minden nem volt régen, ami ma van és nap mint nap használjuk.
2013. dec. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
62%

29 hetes vagyok, en sem szedek terhesvitamint. Az elsö trimeszerben szedtem de mostmär nem.

En sok zöldseget es gyümölcsöt eszek(abban is van vitamin).

Sok olyan anyukät ismerek, akik vegigdohänyoztäk a terhesseget, nem szedtek semmilyen vitaminokat, ugyanugy ettek mint a terhesseg elött, azt megis egeszseges gyerekük van.

Ez a dolog csak most lett divat, egy gyerek ezek nelkül is lehet egeszseges.

Szerintem ez nem felelötlenseg.

2013. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én szedtem, az orvosom is javasolta. Nem vagy feltétlenül felelőtlen, de szerintem érdemes lenne megbeszélned a nőgyógyászoddal, hogy a vérvizsgálat leleteid alapján ő mit javasol. Lehet, hogy azt mondja, hogy nem kell, lehet, hogy valamiből kevés van (pl. vas) és javasol valamit, amit szedj. Szerintem orvos segítségével dönts, mondd el neki, hogy nem szeretnél szedni, ha nem muszáj, majd ő is elmondja a véleményét.
2013. dec. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%
22 éves egészséges szervezetnek szerintem nincs rá szüksége. Étkezz egészségesen, változatosan és az elegendő!
2013. dec. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
eleinte nem akartam szedni, de egy idő után nagyon fáradékony lettem, hullani kezdett a hajam, és a bőröm sem volt az igazi. a körmeim puhává váltak és fehér foltok jelentek meg rajta. aztán kezdtem el szedni a ladeevit-et, és minden helyre jött. én is télen voltam kismama, és nem tudtam annyi zöldséget gyümölcsöt enni, amennyire szükség lett volna. ez nyáron sokkal egyszerűbb. de mindenki maga dönti el.
2013. dec. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A terhesvitamin főleg az anyák vitaminhiányát hivatott megelőzni, nem a baba betegségeit (kivéve a folsav).
2013. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Na ezért vannak az alaposabb orvosok, akik kérnek időközönként teljes vérképet.

A terhességem elején kérdeztem a dokit,hogy szedjek-e a folsavon kívül valamit. Mondta,hogy nézünk vérképet, és ha jók az eredmények, akkor nem kell. Nem is kellett.

Igyekeztem változatosan étkezni, sok gyümölcsöt, zöldséget enni, két hetente biztos,hogy ettem halat.

2013. dec. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!