Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Átmeneti magas vérnyomás is...

Átmeneti magas vérnyomás is árt a magzatnak?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, a magas vérnyomás árt a magzatnak. De ez minden esetben igaz? Ha átmenetileg lép fel, mert kiváltja valami pl. fél órára, az is ártalmas?
2014. márc. 25. 13:13
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem úgy mondta az orvosom, hogy inkább az az ártalmas, ha hosszú heteken át ingadozik, és az ingadozás tartománya meghaladja a 30-at.

Tehát pl ha egyik héten 120/70, a másik héten 150/90, a harmadik héten 111/68 az veszélyes.

De az hogy időnként felmegy az nem nagy probléma.

Nekem alapból 120 körül van, a védőnőnél rendszerint 135 körül, két napja az UH vizsgálaton este meg 147/80 volt, valószínűleg azért mert izgultam a vizsgálat miatt. Akkor mondta ezt a doki, hogy a lényeg hogy milyen tartományban mozog, meg azért tartósan 140 felett sem túl jó...

És az eredmény attól is függ hogy melyik készüléket használod, és melyik karodra teszed, mert a készülékek máshogy vannak beállítva, ezért lehetőleg mindig ugyanazon mérd és azonos élethelyzetben, ne pedig kávé után meeting előtt :) jó egészséget

2014. márc. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Már írtam ki egy kérdést, ott írtam, hogy pánikroham váltotta ki. Igazából nem tudom, hogy a vérnyomásom felment e, csak gondolom, mert nagyon gyorsan vert a szívem és e miatt aggódom. Köszönöm a válaszod.
2014. márc. 25. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:
értem. Hát nem tudom hogy egy pánik roham mennyire ártalmas a magzatnak, kérj a patikában szívnyugtató teát, és nehezebb napokon igyál egy nagy bögrével belőle :)
2014. márc. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!